Pod takim hasłem odbyło sie spotkanie z policjantami, którzy przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie
Podsumowanie Tygodnia Biblioteki
Na szkolnym apelu podsumowany został Tydzień Biblioteki, który przebiegał zgodnie z wcześniej ustalonym programem. Bibliotekarka szkona podziękowała wszystkim uczniom za udział w imprezach i spotkaniach czytelniczych. Szczególne podziękowania skierowane zostały do uczennic klasy V - Gabrysi Bil i Nikoli Szczawińskiej, które prowadziły szkolny kiermasz książek. Nagrodzeni zostali także autorzy wyróżnionych prac konkursów plastycznych. Wszystkie konkursowe plakaty i rysunki były piękne i wspaniale zdobiły hol szkolny, uświetniając te wyjątkowe dni poświęcone bibliotece i książkom. Skończył się Tydzień Biblioteki, ale szkolna biblioteka i książki zawsze czekają na swych czytelników
Gminny Turniej Czytelniczy
15 maja w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Czytelniczy, w którym rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny uczniów klas IV - VI ze szkół podstawowych naszej gminy. Zdecydowanymi zwycięzcami okazał się zespół gospodarzy w składzie: Kamil Kuriata, Karolina Buśko i Zuzanna Wróbel. Gratulujemy naszym reprezentantom bogatej wiedzy o bibliotece i książkach! Ten turniejowy sukces to kolejny dowód na to, że uczyć się i czytać warto!
Książki ze szkolnej biblioteki, które warto przeczytać
Dziś, zgodnie z programem Tygodnia Biblioteki, klasy IV - VI obejrzały prezentację multimedialną "Książki ze szkolnej biblioteki, które warto przeczytać" Wśród zareklamowanych pozycji znalazły się: "Nie kończąca się historia", "Momo", "Charlie i fabryka czekolady", "Moje Bullerbyn", "Mikołajek", "Calvin i Hobbes", "Matylda", "Mała księżniczka", "Za minutę pierwsza miłość", "Oskar i pani Róża", "Dzień, noc i pora niczyja", "Opowieści z Narnii", "Eragon", cykl "Jeżycjada". Te i wiele innych książek czekają na Was w bibliotece. I pamiętajcie: Kto czyta książki, żyje podwójnie, a każda książka żyje tyle razy, ile zostanie przeczytana.
Czytelnicza FAMILIADA klas I - III
Czytelnicza FAMILIADA klas I - III już za nami! W tym roku przeciwko sobie stanęły drużyny dziewcząt i chłopców. Do finału weszli chłopcy i choć nie udało się im zdobyć 200 pkt, to i tak spisali się świetnie. Gratulujemy dzielnie walczącym i chłopcom, i dziewczynkom! Za rok szansa rewanżu
Pasowanie uczniów klasy I na czytelników szkolnej biblioteki
7 maja w poczet czytelników szkolnej biblioteki przyjęci zostali uczniowie klasy I, którzy złożyli uroczyste ślubowanie, obiecując, że obowiązki czytelnika będą traktować z wielką powagą. Gratulujemy najmłodszym uczniom i życzymy im, za sprawą książek, wspaniałych przeżyć, przygód i przyjaźni.
Wkrótce Tydzień Biblioteki!
W dniach 8 - 15 maja w naszej szkole trwać będzie doroczny Tydzień Biblioteki.
Program Tygodnia Biblioteki Szkolnej 2015 r. pod hasłem: „ Wybieram bibliotekę”:
- 7 V - Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.
- 8 V- „Wierszykarnia” , czyli spotkanie przedszkolaków z poezją
dla dzieci w bibliotece szkolnej.
- 12-15 V - Majowy kiermasz tanich i pięknych książek.
- 13 V – Czytelnicza familiada dla klas I – III ze znajomości lektur:
„Jak Wojtek został strażakiem” – Cz. Janczarski
„Zaczarowana zagroda” – Cz. Centkiewicz
„Szewczyk Dratewka” – J. Porazińska
- 14 V – „Książki z naszej biblioteki, czyli co i dlaczego warto przeczytać” –
prezentacja multimedialna dla kl. IV – VI.
- 15 V – Gminny Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece.
- 15 V – Podsumowanie Tygodnia Biblioteki Szkolnej. Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych trwających od 9 do 27 kwietnia (wg odrębnych regulaminów):
- „Nasza szkolna biblioteka” – dla klas I – III,
- „Plakat reklamujący bibliotekę szkolną” – dla klas IV – VI.
Zapraszamy do udziału!
Wycieczka do Trójmiasta
Uczniowie klas 4- 6 uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Wdniach 4-6.05.2015r. zwiedzali Trójmiasto i Malbork. Kolejne plany już są. Zapraszamy do galerii - ona powie dużo.
KONSTYTUCJA 3 MAJA
W tym roku z okazji zbliżającego się święta Konstytucji 3 Maja, zostały zorganizowane warsztaty dla klas I-III i IV-VI pod patronatem Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gorzowie Wielkopolskim. W czasie zajęc najmłodsi uczniowie wyjaśniali swoimi słowami pojęcie ,,konstytucja”, utrwalali i wzbogacali wiedzę na temat symboli narodowych m.in. poprzez obejrzenie filmu ,, Polak mały” oraz zajęcia plastyczne.
Klasy starsze po prezentacji multimedialnej mogły wykazać się wiedzą na temat konstytucji majowej rozwiązując indywidualnie , a następnie w grupach różne zadania. Uczniowie wyszukali w „Słowniku języka polskiego” wyraz konstytucja, z rozsypanki zdaniowej ułożyli tekst naszego hymnu narodowego. Każda grupa podczas omawiania symboli narodowych, odśpiewała hymn ,, Mazurek Dąbrowskiego”. Na koniec uczestnicy podziękowali za warsztaty, które okazały się ciekawym sposobem uczczenia uchwały Konstytucji 3 Maja.
Rok Życia Konsekrowanego
30.04.2015r. w ramach Roku Życia Konsekrowanego, gościliśmy w naszej szkole siostrę Grazynę ze zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Siostra spotkała się z dziećmi, przedstawiła życie zakonne,odpowiadała na pytania, obdarowała wieloma obrazkami i tekstami.
Szkolny Konkurs Ortograficzny klas IV - VI
W dniach 15-16 kwietnia wszyscy uczniowie klas IV - VI wzięli udział w I etapie Szkonego Konkursu Ortograficznego. Do etapu II zakwalifikowało się 13 uczniów. 21 kwietnia odbył się etap II - dyktando ortograficzne. Tytuły "Mistrzów Ortografii" zdobyli:
Łukasz Maciejewski - Mistrz Ortografii kl. IV
Oliwia Gliniecka - Mistrz Ortografii kl. V i Szkolny Mistrz Ortografii
Nikola Szczawińska - Wicemistrz Ortografii kl. V
Zuzanna Wróbel - Mistrz OrtografII kl. VI
Gratulujemy Mistrzom Ortografii roku szkolnego 2014/2015!
28 kwietnia Oliwia Gliniecka, Nikola Szczawińska i Zuzanna Wróbel reprezentowały naszą szkołę w III Międzyszkolnym Dyktandzie Ortograficznym zorganizowanym przez Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Zbąszynku.
Dzień Ziemi
W dniu 22 kwietnia 2014 roku, odbył się Dzień Ziemi. Składał on się z dwóch części. Klasy I-III były odpowiedzialne za posprzątanie szkolnych trawników i posadzenie wiosennych cebulek. Zadaniem klas IV-VI było wzięcie udziału w konkursie przyrodniczym ,,Jeden z dziewięciu“.
Z samego rana, najmłodsi przyrodnicy z naszej szkoły spotkali się na szkolnym holu aby rozpocząć tegoroczne obchody Dnia Ziemi. Zadaniem dzieci było posprzątanie szkolnego terenu z suchych liści, patyków, śmieci oraz posadzenie cebulek w szkolnym ogródku. Najmłodsze klasy bardzo poważnie podeszły do wyznaczonych im celi, przy okazji dobrze się bawiąc na świeżym powietrzu.
Część druga trwała prawie dwie godzin, ponieważ walka w konkursie ,,Jeden z dziewięciu” była bardzo wyrównana. Spotkanie miało na celu sprawdzenie wiedzy ogólnej z przyrody. Konkurs odbył się zgodznie z zasadami bardzo popularnego teletunieju ,,Jeden z dziesięciu”. Zmagania wywołały same pozytywne emocje i wrażenia. Do finału doszli: Wiktor Doering (kl. VI), Kamil Kuriata (kl. IV) oraz wielki zwycięzca Łukasz Maciejewski (kl.IV). Gratulujemy i widzimy się za rok!
,,Cała gmina czyta dzieciom"- Koło Gospodyń Wiejskich z Kosieczyna
W ramach akcji ,,Cała gmina czyta dzieciom”, 20 kwietnia 2015 roku uczniowie klas I-III wraz z przedszkolakami , udali się do Wiejskiego Domu Kultury na spotkanie z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich z Kosieczyna.
Dzieci ze zdziwieniem i zaskoczeniem przyjęły informację o osobach czytających, ponieważ tym razem czytającymi miały być panie, które kojarzyły im się przeważnie z przygotowywaniem potraw na różne uroczystości, w których niejednokrotnie same uczestniczyły. Dlatego z dużą niecierpliwością i radością czekały na to spotkanie. Czytającymi były: Pelagia Mewes, Maria Dobry, Wioletta Piskorska, Monika Hanysz, Katarzyna Dajczak, Aleksandra Szarańska i Agnieszka Chłopek. Pierwszym czytanym wierszem był utwór Juliana Tuwima ,,Warzywa”, podczas którego zgodnie z jego treścią panie kucharki kroiły warzywa ,wrzucając je do garnka ,aby następnie ugotować zupę. W trakcie czekania na nią, dzieci wysłuchały różnych wierszy związanych tematycznie z jedzeniem, kuchnią i zdrowiem. Były to wiersze Jana Brzechwy m.in. ,, Na straganie”, ,,Pomidor”, ,,W kuchni”, A. Rżysko – Jamrozika, ,,Łyżka i widelec”, T. Śliwiaka. Panie przeprowadziły quiz ze znajomości przyborów kuchennych, a także z prawidłowego układania sztućców przy talerzu. Niespodziankę wszystkim zrobiły pani Maria Dobry, która zaśpiewała razem z wnuczkiem wesołą piosenkę o kapuście, a emerytowana nauczycielka Krystyna Gołek zarecytowała wierszyk o witaminkach. Uczniowie z zainteresowaniem i z uśmiechami na twarzy słuchali czytanych wierszy. Z podziwem i dumą obserwowali czytających, bo były nimi dobrze znane im osoby: mamy, babcie kolegów z klasy i panie sąsiadki . Dzieci były pod wielkim wrażeniem tak pięknego czytania wierszy o warzywach, gotowaniu, a także aktywnie uczestniczyły w quizie. Następnie przedstawiciele przedszkola i szkoły podziękowali za tak wyjątkowe spotkanie i piękne czytanie, wręczając czytającym prace plastyczne m.in. zrobione z rodzicami przepisy kulinarne, z których powstała książka ,, Smaczne przepisy”. Zaśpiewały również piosenkę ,,Kuchareczki”. Kiedy zupka się ugotowała, dzieci zasiadły do stołu. Z wielkim apetytem zajadali wszyscy, a nawet niejadki , którzy do tej pory zup nie jadali. Na pożegnanie dzieci otrzymały słodkości, które były miłą niespodzianką. Dziękujemy serdecznie za tak miło spędzony czas i wspaniałą gościnę.
Gminny Konkurs BRD
Kolejny raz w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs BRD. Przyjechaly do nas szkoły z Gminy Zbąszynek. Nad całością czuwała policja i straż miejska. Konkurs odbywał sie w dwuch etapach. Pierwszy to test, a drugi to praktyczna jazda w minimiasteczku ruchu drogowego, które znajduje się na terenie szkonym.Nasza drużyna zajęła drugie miejsce.
IV POTYCZKI ORTOGRAFICZNE KLAS I-III
W dniu 16 kwietnia 2015 r. odbyły się IV Potyczki Ortograficzne klas I-III. Celem spotkania było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz umiejętna współpraca w grupach mieszanych. Uczniowie ( jaskółeczki, wróbelki i żurawie ) zmagali się z różnymi zadaniami. Rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy, labirynty oraz losowali różne przedmioty z tajemniczego worka. Rozwiązanie każdego zadania należało przedstawić pisemnie i uzasadnić pisownię. Można było korzystać ze słowników ortograficznych. Zabawy i emocji było co nie miara. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w Potyczkach i właściwą współpracę , każda klasa otrzymała dyplom, Słownik Ortograficzny lub Wyrazów Obcych do klasowej biblioteczki oraz cukierki, które zbierały grupy jako punkty za poprawne rozwiązanie zadań. Gratulujemy -:)
Międzynarodowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt w Szczecinie
W dniach 10-12.04.2015r. nasze siatkarki były na Międzynarodowym Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt (rocznik 2002) w Szczecinie. W pierwszym składzie grały: Oliwia Rzetecka , Kornelia Matysik , Martyna Borowczak , Maja Niemiec oraz Laura Spychała .W drugim zespole grały : Natalia Grelak , Zuzanna Wróbel , Weronika Marciniec , Jagoda Olszewska i Andżelika Śmiałek. Nasza drużyna zaprezentowała wysoki poziom , zdobywając 2 i 10 miejsce . Pierwszy zespół po długiej i zaciętej walce przegrał z Zawierciem i Pogodnem Szczecin. Drugi skład przegrał trzy mecze z Zawierciem , Tomaszowem Mazowieckim i z Wieliczką. Nasza drużyna grała między innymi z : Golczewem ,Szczecinem , Kwidzyniem , Wałczem , Goleniowem , Wieliczką i Zawierciem .Najlepszą atakującą została Martyna Borowczak . Najmłodszą uczestniczką turnieju została Andżelika Śmiałek , która była o 2 lata młodsza od większości zawodniczek. Po dekoracji wszystkie zespoły zostały zaproszone na mecz siatkówki kobiet ( Chemik Police kontra Impel Wrocław ). Po nim nasze dziewczęta w cudownych nastrojach wróciły do domu.
Bezpieczna droga
10 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbyło sie spotkanie z panami z Radia Zachód , dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Prowadzący przypomnieli zasady ruchu a następnie przeprowadzili wśród uczniów konkurs. Oczywiście dla najlepszych były nagrody, a dla wszystkich uczestników niespodzianki.
Wiosenna przerwa świąteczna
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"!
I już po Sprawdzianie Szóstoklasisty
Nasi szóstoklasiści odważnie przystąpili do sprawdzianu. Jedynie Zuzia Wróbel w nagrodę posiadania tytułu Laureatki Konkursu z Języka Polskiego mogła spać trochę dłużej, gdyż była zwolniona z pierwszej części. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
Już jutro nasi koledzy z klasy VI zasiądą do swojego pierwszego, poważnego testu. Punktualnie o 9.00 rozpocznie się sprawdzian z języka polskiego i matematyki. Na tę częśc przeznaczono 80 minut. Po przerwie po raz pierwszy będą pisac test z języka angielskiego, który potrwa 45 minut.
Życzymy spokojnej nocy, a jutro trafnych odpowiedzi -:) POWODZENIA