W piątek 18 marca, wszyscy uczniowienaszej szkoły brali udział w II Paradzie Wiosennej organizowanej przez Dom Kultury. Uczniowie autobusem przyjechali do Zbąszynka. Następnie w pochodzie przeszli bocznymi uliczkami Zbąszynka w kierunku Chlastawy. Ponieważ pogoda nie była sprzyjająca spacerowi, dlatego dyrektorzy szkół i przedszkoli zdecydowali, że uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolacy mogą jechać autobusem. Z grupy młodszej szli przedszkolacy z Kosieczyna i Dąbrówki. Na miejscu, przy Jeziorku Koźlarskim, uczniowie się zgromadzili i kolejno klasami podchodzili do strażaków, którzy przywiązywali Marzanny sznurkami i wrzucali je do jeziorka. Potem był poczęstunek w postaci ciepłej herbaty, drożdżówki i wafelka. Wszyscy przemarznięci z radoscią powrócili autobusem do szkoły.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie
Szkolny Konkurs Biblijny
Uczniowie klasy 4,5, i 6 brali udział w Szkolnym Konkursie Biblijnym, podczas którego wykazywali się wiedzą na temat znajomości ewangelii św. Łukasza. Laureatami konkursu zostali: egzekwo- Martyna Horowska z kl 4 i Bartosz Grelak z kl 6 oraz Nikola Szczawińska z kl 6 i Karolina Buśko z kl 6. Uczniowie ci, będą reprezentować szkołę podczas VII Konkursu Wiedzy Biblijnej w Gościkowie. Gratulacje i życzymy pwodzenia na dalszym etapie.
Projekt edukacyjny klasy I
9 marca uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli projekt edukacyjny „Hodowla roślin”. Na początku zostały omówione kolejne etapy prowadzenia hodowli na podstawie informacji w podręczniku i zeszycie ćwiczeń oraz doświadczeń własnych dzieci. Następnie uczniowie podzielili się na dwie grupy i w nich ustalili zadania dla poszczególnych jej członków. Każdy starał się solidnie wywiązać ze swojego zadania. Należało przygotować sprzęt, posiać i posadzić rośliny, ustawić doniczki w odpowiednim miejscu. Każda doniczka została opisana etykietką, zgodnie z którą uczniowie będą pielęgnować rośliny i notować swoje spostrzeżenia za pomocą np. rysunków. Projekt będzie trwał dwa tygodnie.
W ten sposób, po raz kolejny uczniowie na podstawie własnych doświadczeń dowiedzą się, jak zbudowana jest roślina oraz jakie czynniki są potrzebne do jej rozwoju. Życzymy ciekawych obserwacji i doświadczeń.
Dzień Kobiet oczyma szóstej klasy.
Dzień Kobiet przez uczniów klasy szóstej był obchodzony bardzo oryginalnie. Cała klasa uczestniczyła w wycieczce do Babimostu. Dziewczęta były zaproszone do kręgielni, gdzie rozegrały pojedynek z klasowymi chłopakami. Oprócz tego uczniowie zapoznali się z historią tej miejscowości, która należy do Regionu Kozła. Zwiedziliśmy zabytokowe już miejsca, które głęboko zakorzenione są w historii tego regionu. Oczywiście nie mogło zabraknąć tego dnia poczęstunku. Czas wykorzystany był również na ćwiczenia fotograficzne, dokumentację wycieczki i inne ciekawe atrakcje.
Dzień Kobiet
W poniedziałek 08 marca Samorząd Uczniowski złożył wszystkim Kobietkom tym małym i dużym najserdeczniejsze życzenia.Przeprowadzony został również plebiscyt na ,,Najsympatyczniejszą kobietkę 2016“ w każdej klasie (I-VI).
Oto wyniki:
Klasa I- Amelia Rolla
Klasa II- Zosia Kumke
Klasa III- Martyna Litwin
Klasa IV- Martyna Horowska
Klasa V-Marysia Śmiałek
Klasa VI- Karolina Buśko
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Spotkanie z policjantem i strażnikiem miejskim
W dniu 07.03.2016r. naszą szkołę odwiedzili pan dzielnicowy Mateusz Brzuśnian oraz strażnik miejski L.Bochniak. Podczas spotkania uczniowie poznali konsekwencje prawne złych zachowań oraz zasady dotyczące bezpiecznych zabaw w szkole . Dzieci słuchały z zaciekawieniem wypowiedzi funkcjonariuszy.
Rodzice czytają dzieciom - klasa I
7 marca mama Adriana Jokla przyszła do klasy I, aby w ramach kampanii ,, Rodzice czytają dzieciom" przeczytać książeczkę Ulf Starka ,, Zuchy z warzywnego ogródka". Po reakcjach uczniów można stwierdzic, że treść książeczki bardzo im się spodobała. Jej autorzy uczą czytelników radości z niesienia pomocy potrzebującym, szacunku do roślin, zwierząt, szacunku dla osób starszych i całego otaczającego nas świata. Uczą, że praca może tak samo cieszyć jak zabawa, a nasza najbliższa okolica, podwórko, ma w sobie wiele ciekawych, nieodkrytych tajemnic. Na koniec uczniowie podziękowali Pani Jokiel za miło spędzony czas i czekają na następne spotkanie czytelnicze z kolejnym rodzicem.
Ostatni tydzień lutego w klasie 1
Ostatni tydzień lutego w klasie 1 pełen był wyjątkowych wydarzeń oraz niezapomnianych emocji.
We wtorek odbył się klasowy konkurs recytatorski. Każdy z nas miał szansę zaprezentowac wybrany przez siebie wiersz, a pozostała część klasy oceniała go brawami. Pozwoliło to wyłonić zwycięzców, do których należą: Filip Bielecki, Amelka Rolla i Zuzia Bil. Będą oni reprezentować naszą klasę podczas szkolnego etapu konkursu recytatorskiego.
W środę odwiedził nas bardzo wyjątkowy gość - Pan Leśniczy Bartosz Heyduk. Pomógł nam zrozumieć jal żyje las zimą i w jaki sposób możemy wspierać go w tej porze roku i jego mieszkańców. Pan Leśniczy zdradził nasm wiele ciekawostek i pokazał dużo interesujących zdjęć zimowego lasu, a także jego domowników. Otrzymaliśmy przybory naukowe, które przypominać nam będą nie tylko nasze spotkanie, ale przede wszystkim o tym, aby dokarmiać ptaki i zwierzęta podczas zimy.
W czwartek przeprowadzaliśmy prawdziwe eksperymenty. Używaliśmy balony, papierki, rurki, sznurki i naszą wyobraźnię. Dowiedzieliśmy się, że powietrze wbrew pozorom nie służy nam tylko do oddychania, ale i do tego aby poruszać przedmioty, czasem w niesamowity sposób, że mimo, iż go nie czujemy, posiada ono swoją wagę oraz powoduje elektryzowanie się przedmiotów i ich przyciąganie. Cwiczyliśmy przy tym czytanie ze zrozumieniem, pracę w parach, indywidualną oraz współpracę.
W piątek, podczas zajęć plastycznych utrwalaliśmy sobie zasadę osi symetrii. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o technice plamy, która pomogła stworzyć nam kolorowe motyle. Staraliśmy się, aby pokazały one oś symetrii oraz to, że można ją wykorzystać również podczas prac plastycznych.
Rodzina czyta dzieciom - kl.I
18 lutego w ramach kampanii ,, Rodzina czyta dzieciom” siostra Filipa Konopy zaprezentowała wspaniałe wiersze Jana Brzechwy z książeczki ,, Zoo”. Dzieci wysłuchały utworów bardzo humorystycznych , które wywołały w nich radość. Miłą niespodzianką było otrzymanie od gościa kolorowanki z postaciami bohaterów wierszy. Po dwóch godzinach , możliwości narratorskie zaprezentował Tata Marysi Hoffman, który przeczytał dwie legendy krakowskie:,, Hejnał z Wieży Mariackiej „ i ,, O smoku wawelskim”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały legend, a najbardziej chłopcy. Natomiast Marysia z dumą patrzyła na tatusia, który tak pięknie potrafi czytać.
Święto Babci i Dziadka
W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkoły. W tym roku spotkaliśmy się z nimi po raz siedemnasty, a po raz piąty wspólnie z przedszkolakami.
W pięknie udekorowanej sali Wiejskiego Domu Kultury w Kosieczynie po muzycznym wstępie w formie utworu na klarnecie i zaśpiewanej piosenki przez uczennice klas IV-VI, pan dyrektor szkoły Sławomir Matysik wraz z panią dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Kosieczynie -Danutą Skrzyszewską powitał zebranych gości. Głos zabrali także zaproszeni na uroczystość zastępca burmistrza i sekretarz gminy pan Jan Makarewicz, przewodniczący Rady Miejskiej pan Jan Mazur, pani sołtys Maria Dobry i pan Władysław Kozak –przewodniczący KTŚZK złożyli serdeczne życzenia. Przedstawiciele przedszkolaków i uczniów zaprosili na program artystyczny. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków, przybyło aż około 150zaproszonych babć i dziadków.
Część artystyczną rozpoczęli przedszkolacy, którzy przygotowali bogaty program artystyczny. Następnie uczniowie każdej klasy przedstawili swój program przygotowany wspólnie z wychowawcą. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Goście obejrzeli pokazy taneczne w wykonaniu dzieci, a także podziwiali ich jako aktorów wcielających się w różne role. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy wykazujące się w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na koniec dzieci podziękowały babciom i dziadkom za przybycie, rodzicom za przywiezienie honorowych gości, a także za dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości .Część artystyczną zakończono tradycyjnie zaśpiewaniem ,, Sto lat”. Następnie zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek w postaci przepysznych placków przygotowanych przez mamy.
Takie uroczystości szkolne łączą pokolenia, a jak ważne są tradycje rodzinne, niech wyrażą słowa tej piosenki:
Jak to dawniej było, każdy z was pamięta bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada. O rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba. Babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś Wam dziękujemy nasi przyjaciele. Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.
Klasa I na ,, Przygodach krasnala Pączka"
9 lutego odwiedził nas teatr ,,Kanon " z Krakowa. Uczniowie klasy I wraz z przedszkolakami z zaciekawieniem obejrzali przedstawienie, pt.,,Przygody krasnala Pączka". Aktorzy pokazali nam historię krasnala, który był wielkim łakomczuchem.Objadał się pączkami, cukierkami i ciasteczkami. Krasnal był grubiutki i bardzo leniwy. Za nic miał gimnastykę i zdrowe odżywianie. ...Ale dzięki wielkiej pomocy widzów i malutkiej pomocy czarodzieja Felka, krasnal Pączek zmienił swoje złe przyzwyczajenia. Zaczął zdrowo się odżywiać i gimnastykować.
Znowu mógł robić przysiady i wesoło się bawić.
Krasnal obiecał, że jeszcze do nas przyjedzie. Trzymamy Cię za słowo Krasnalku ;)
Udział Oliwii i Nikli w Rejonowym Konkursie Języka Polskiego
6 lutego Oliwia Gliniecka i Nikola Szczawińska wzięły udział w Rejonowym Konkursie Języka Polskiego. Obie uczennice uzyskały wysoki - siódmy wynik w rejonie. Niestety, do zakwalifikowania się do finału wojewódzkiego dziewczynom zabrakły cztery punkty. Gratulujemy godnego reprezentowania szkoły oraz życzymy sukcesów w kolejnych konkursach i zawodach.
ZAPROSZENIE
Serdecznie zapraszamy wszystkie babcie , prababcie, dziadków, pradziadków na kolejne spotkanie z nami z okazji WASZEGO święta ,, Babci i Dziadka”, które odbędzie się 12 lutego 2016r. w Domu Kultury w Kosieczynie o godz. 17.00. Wszyscy uczniowie szkoły i przedszkolacy zaprezentują przygotowane z wychowawcami niespodzianki, a rodzice poczęstują przepysznymi wypiekami -:) ZAPRASZAMY I CZEKAMY ! DO ZOBACZENIA !
Zebranie z RODZICAMI
Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 8.02.2016r. w godzinach ustalonych przez wychowawców.
III Quiz SKO
W Tłusty Czwartek w Naszej Szkole odbył się kolejny Quiz SKO. Uczniowie w dwóch grupach: I-III i IV-VI, zmagali się z zadaniami dotyczącymi finansów, rachunkowości i bankowości. Były upominki dla reprezentacji klas i jak zwykle pączki dla wszystkich. Do zobaczenia już za rok.
Światowy Dzień Życia Konsekrowanego
Uczniowie klasy szóstej przygotowali wystawę i prezentacje dotyczące zakonów. Związane to było z zakończeniam Roku Życia Konsekrowanego oraz przypadającym 2 lutego Dniem Życia Konsekrowanego. Nawiązali do wcześniej prezentowanych ( na rozpoczęcie roku konsekrowanego ) zgromadzeń i przedstawili misję zakonów, powołanie, cele i życie w zgromadzeniu zakonnym. Na zakończenie uczniowie rozdali obrazki, broszurki, kartki, ulotki, które otrzymaliśmy od prezentowanych zgromadzeń.
Najlepsi uczniowie I semestru
Za nami już pierwszy semestr roku szkolnego 2015/2016. Podczas apelu, pan dyrektor zaprosił na środek uczniów klas 1 -3, którzy zasługują na wyróżnienie pod względem nauki i zachowania, oraz uczniów klas 4 - 6, których średnia ocen przekroczyła 4,75 i ocena z zachowania była wzorowa.GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów i celujących wyników w nauce.
W klasie I babcie czytają dzieciom
Tradycyjnie , jak co miesiąc uczniowie klasy I czekali z niecierpliwością na kolejnych rodziców, którzy w ramach akcji ,,Rodzice czytają dzieciom” zaprezentują im kolejną bajkę. A tu, 11 stycznia w klasie pojawiła się babcia Oskara Osińskiego, która przeczytała legendę ,, Warszawska syrenka”. Kolejną niespodziankę przygotowała babcia Daniela Dobry, która udowodniła wszystkim, że sala gimnastyczna jest nie tylko miejscem do zabaw sportowych. Siedząc, leżąc w różnych pozycjach na karimatach mali sportowcy wysłuchali kolejnej legendy ,, Wars i Sawa”. Nie trzeba było długo czekać na kolejną niespodziankę. Każdy uczeń wie, gdzie znajduje się kuchnia szkolna i jak z niej korzystać. Ale, kiedy pani kazała wziąć krzesełka i udać się z nimi do kuchni, wtedy na twarzach dzieci pojawiło się zaskoczenie. Co my tutaj będziemy robić? Wszelkie wątpliwości rozwiała babcia Igi Sobiech, która siedząc przy stole kuchennym, przeczytała trzecią legendę ,, Złota kaczka” ze znanej już dzieciom książeczki ,, Legendy Warszawskie”. Jak widać babcie udowodniły po raz kolejny dzieciom, że potrafią robić fajne niespodzianki i że z nimi nie można się nudzić. Przekonały , że czytać można w każdym miejscu, a książka jest przyjacielem, z którym można spędzać ciekawie czas w każdej chwili dnia. Wszystkie babcie otrzymały gromkie brawa za miłe niespodzianki, a na pamiątkę własnoręcznie wykonane przez uczniów serduszka, które będą im przypominać o wyjątkowym spotkaniu w szkole. Takie spotkania z bliskimi na terenie szkoły są elementem integracji obu środowisk, dużym przeżyciem dla dzieci i nie ukrywajmy dla dorosłych również. DZIĘKUJEMY !
Bal Karnawałowy 2016
W ostatnim dniu przed feriami odbył się w szkole bal karnawałowy.Na holu można było spotkać wróżki, księżniczki, batmanów i wiele innych ciekawie przebranych uczniów. Podczas zabawy dzieci chętnie brały udział w róznych konkursach tanecznych przygotowanych przez czlonków Samorządu Szkolnego.Było głośno i wesoło.Dziękujemy za wspólną zabawę!
"Kolędy i pastorałki na ludową nutę" w Dąbrówce Wlkp.
14 stycznia 2016r. w Dąbrówce Wlkp. grupa uczniów naszej szkoły, w składzie: Agatka Buśko, Seweryn Bosik, Zuzanna Szatkowska Amelia Bok, Karolina Buśko, Oliwia Glinecka, Gabrysia Bil, Aleksandra Szymańska i Alicja Pluskota zaprezentowała się na koncercie "Kolędy i pastorałki na ludową nutę".
Więcej informacji i fotoreportaż na stronie http://zbaszyn.naszemiasto.pl/artykul/dabrowka-wlkp-koledy-i-pastoralki-na-ludowa-nute,3624308,artgal,t,id,tm.html