Nawigacja

 • Znani czytają dzieciom - kl.III

  06.02.2018

  W wtorek, 06 lutego 2018 roku, w ramach cyklicznych spotkań „Znani czytają dzieciom”, klasę III odwiedził p. Karol Prządka. Celem niniejszego spotkania było nie tylko propagowanie idei czytelnictwa poprzez bezpośredni kontakt z żywym słowem, ale przede wszystkim, przypomnienie i omówienie zasad bezpiecznych zbaw podczas ferii.

  Na początku lekcji dzieci wzięły udział w zabawie z wykorzystaniem „lizaków Tak – Nie” i z zaangażowaniem odpowiadały na zadawane pytania dotyczące właściwego zachowania się w trakcie zimowych zabaw. Następnie odczytane zostały dwa opowiadania tematycznie związane z bezpieczeństwem dzieci podczas ferii: „ Prezent” Anny Kowalskiej i „Można było poczekać” Marii Terlikowskiej. Uczniowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w teksty. Następnie, wspólnie z nauczycielem, omówili treść obu utworów i oceniali postępowanie głównych bohaterów.

  Podsumowaniem zajęć było grupowe układanie puzzli „Kodeks postępowania w czasie zimy”, czyli zbioru najistotniejszych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego szaleństwa :].

 • Apel podsumowujący I półrocze

  2 lutego odbył się w naszej szkole apel podsumowujący I semestr roku szk. 2017/2018, w czasie którego zostali wyróżnieni uczniowie:

  - za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu:

   z kl. I: Klaudia Aściukiewicz, Adam Bieleck, Adrian Breś, Lena Gajdecka, Zuzanna Krakowian, Michał Grelak,

  z kl III: Filip Bielecki, Amelia Rolla, Iga Sobiech, Maksymilian Wetklo,

  z kl. IV: Agata Buśko,

  z kl. VI: Marta Kucharska, Szymon Krakowian,

  z kl.VII: Filip Klementowski:

  - za osiągnięcia sportowe i reprentowanie szkoły w zawodach: 

  Amelia Rolla, Zuzanna Burczak, Lena Lachman, Natalia Wittke, Seweryn Bosik,Paulina Wittke, Nikodem Sobiech, Tobiasz Wośkowiak, Eryk Grynig, Paweł Górczewski, Mateusz Gajos, Filip Klementowski, Kamil Małycha, Maciej Trompa, Aleksandra Szymańska:

  - za reprezentowanie szkoły w przeglądach piosenek, konkursach plastycznych, przedmiotowych i innych: 

  Zuzanna Burczak,Zuzanna Szatkowska, Agata Buśko, Martyna Poniedziałek,Seweryn Bosik, Błażej Piskorski, Filip Kleszcz, Weronika Cichocka, Wiktoria Paszkiewicz, Paulina Wittke, Marta Kucharska, Milena Śmiałek, Filip Klementowski;

  - za 100% frekwencję:

  Lena Gajdecka, Amelia Rolla,Tobiasz Wośkowiak, Paweł Górccewski, Adam Koczorowski:

  - za obsługę szkolnego sprzętu nagłaśniającego: Błażej Burzyński.

  Wszyskim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników na koniec roku szkolnego.

 • Laureaci konkursu biblijnego

  Uczniowie klasy czwartej , piątej i szóstej przystąpili do szkolnego konkursu biblijnego ze znajomości ewangelii św. Mateusza. Laureatami, którzy zakwalifikowali sie do etapu powiatowego są: Angelika Małycha z kl 4, Wiktor Szatkowski z kl 4, Marta Kucharska z kl 6 i rezerwowa Weronika Cichocka z kl 5. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Wieczór Kolęd i Pastorałek w Zbąszynku

  W środowe popołudnie, 31 stycznia przedstawiciele Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców oraz Uczniów  podobnie jak w ubiegłym roku, wzięli udział w XIII Wieczorze Kolęd i Pastorałek pod hasłem "KOLĘDA ŁĄCZY POKOLENIA" zorganizowanym przez ZOK w Zbąszynku.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i piękny występ.

  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • Jak bezpiecznie spędzić ferie?

  31.01.2018

  "Jak bezpiecznie spędzić ferie” - Pogadanka Policji i Straży Miejskiej ze Zbąszynka

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi uczniów naszej szkoły odwiedzili policjant i strażnik miejski, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zimowej przerwy. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Szczególnie zaakcentowali tutaj sytuacje, które mogą wydarzyć się na dzikich ślizgawkach. Policjant przestrzegał młodzież, aby uważała na siebie i najlepiej unikała takich form zimowej rozrywki. Rozmawiali także, o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusze przypomnieli, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Na koniec życzyli wszystkim udanego  i bezpiecznego zimowego wypoczynku.

 • Rodzina czyta dzieciom - kl.III

     Czy jest możliwa egzotyczna podróż, bez wychodzenia z domu i długiego lotu samolotem? Oczywiście, że tak! I nieważna jest pogoda, wystarczy otworzyć baśnie na dowolnej stronie, by przenieść się do krajów dalekiej Azji. W taką podróż klasa III wybrała się dzięki babci Maksa Wetklo, która w ramach kampanii ,,Rodzina czyta dzieciom” , przeczytała piękną baśń ,,O największym królu” z książeczki ,, Baśnie z wyspy Lanka ‘’ E. Chmelova. Uczniowie w wielkim skupieniu słuchali przygód bohaterów baśni. Potrafili szczegółowo opowiedzieć jej treść.  W nagrodę od gościa otrzymali słodycze.

      Na koniec spotkania został przeprowadzony wywiad z babcią Maksa, ponieważ  jest Ona absolwentką naszej szkoły. Żegnając się, dzieci  wielkimi brawami podziękowały za spotkanie.

   

 • Mistrz tabliczki mnożenia i dzielenia klasy III

          29 stycznie w klasie III został rozstrzygnięty konkurs klasowy ,,Mistrz tabliczki mnożenia i dzielenia ‘’.

  Po zaciętej rywalizacji MISTRZEM został FILIP BIELECKI, a

  IGA SOBIECH  I AMELKA ROLLA – WICEMISTRZYNIAMI.     

  GRATULACJE!!!

 • Święto Babci i Dziadka

  „Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie!

  To zwykle my dostajemy od Was to, czego potrzebujemy najbardziej: bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, czas tylko dla nas, poczucie humoru, komfort, lekcje życia, opiekę, oraz, co równie ważne, ciasteczka i inne pyszności.

  Babciu i Dziadku, jesteście wyjątkowi: każde z Was jest dla nas trochę rodzicem, trochę nauczycielem i nade wszystko najlepszym przyjacielem. „

  Piątkowy wieczór, 26 stycznia, był okazją dla uczniów naszej szkoły oraz dla przedszkolaków z Kosieczyna i Kręcka, by podziękować swym Ukochanym Babciom i Dziadkom za dar Ich serc i jednocześnie wyrazić swą miłość.

  Nasi wyjątkowi Goście licznie przybyli do Sali Wiejskiej w Kosieczynie, gdzie już od progu witały ich uśmiechnięte wnuczęta i zapraszały do wspólnego świętowania przy herbatce oraz pysznym cieście i - oczywiście - do oglądania programu artystycznego przygotowanego na tę okazję.

  Część oficjalną kolędą „Wśród nocnej ciszy” rozpoczęli uczniowie klasy I i III, którym akompaniowała grupa flecistów z klas starszych. Następnie głos zabrali: Dyrektor Szkoły Pan S. Matysik, Dyrektorki Przedszkoli Panie D. Skrzyszewska i A. Bielecka, Burmistrz Zbąszynka Pan W. Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan J. Mazur oraz Sołtys Kosieczyna Pani M. Dobry, którzy podkreślali niezwykłą rolę Babć i Dziadków w życiu najmłodszych oraz złożyli dostojnym Gościom najlepsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. 

  Gorące powitania i podziękowania popłynęły z serc wszytkich wnucząt.

  W części artystycznej przedszkolacy i uczniowie zaprezentowali słowno – muzyczny  „Koncert dla Babci i Dziadka”  oraz jasełka „Światło w ciemności świeci”. Przygotowany został również „Koncert kolęd”, w którym wystąpiła każda klasa z wybraną przez siebie kolędą, zapraszając jednocześnie do wspólnego śpiewu. Na zakończenie zaśpiewała grupa kolędnicza złożona z uczniów, rodziców i nauczycieli.

  Było to spotkanie pełne wzruszeń i radości. Życzymy, aby te dobre emocje towarzyszyły wszystkim Babciom i Dziadkom przez kolejne dni całego roku, aż do następnego spotkania.

  Naszym zacnym Gościom dziękujemy za wspólny wyjątkowy wieczór, a rodzicom za pomoc w jego przygotowaniu.

   

 • Rodzice czytają dzieciom-kl.III

  21.01.2018

     Dnia  18 stycznia klasę III odwiedził tatuś Zuzi Burczak, który w ramach kampanii ,,Rodzice czytają dzieciom” przeczytał baśń braci Grimm ,,Duch w butelce”.  Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały baśni, a następnie odpowiadały na pytania dotyczące jej treści.

        Dziękujemy tatusiowi Zuzi za miło spędzony czas z książką.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  14.01.2018

  W tegorocznym finale WOŚP w Zbąszynku wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły: Zuzia Burczak kl.III, Agata Buśko i Zuzia Szatkowska kl.IV. Dziewczeta rozgrzały wiele serduszek wyspiewujac piosenki o porcelanowej laleczce i pokoju i nadzieji na swiecie.

  Dziekujemy dziewczetom i Ich rodzicom za zaangazowanie w tak wielką i szlachetna imprezę.

 • Kolędy i pastorałki na ludowa nutę- Dąbrówka Wlkp.

  10 stycznia br w  Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówcw Wlkp. odbył się po raz XIV koncert kolęd i pastorałek na ludowa nutę, którego gospodarzami była SP im. Rodła w Dąbrówce. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie z klas IV-IV: Agata Busko, Zuzanna Szatkowska, Martyna Poniedziałek, Wiktoria Paszkiewicz, Weronika Cichocka, Paulina Wittke, Filip Kleszcz,Błażej Piskorski I Marta Kucharska.

  Dziękujemy  małym artystom za piękny występ, a Ich Rodzicom za zaangażowanie i obecnośc na koncercie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęc w albumie fotograficznym.

 • Jak Dyzio stracił zdrowie

    9 stycznia dzieci z klasy I i III obejrzały przedstawienie pt. „Jak Dyzio stracił zdrowie” w wykonaniu aktorów Teatru Herbi z Leszna. Choć wszyscy świetnie się bawili, temat przestawienia był poważny. Główny bohater – Dyzio, bardzo rzadko używał mydła, szczotki, pasty do zębów i nabawił się z tego powodu choroby. Dzieci uświadomiły mu, że trzeba dbać o higienę, by być czystym, zadbanym i zdrowym. Dzięki temu Dyzio po tym, jak szybko stracił zdrowie, jeszcze szybciej je odzyskał.

   

 • Spotkanie ze strażakiem

    Dnia 9 stycznia 2018r. uczniowie klasy I i III wraz z przedszkolakami  spotkali się ze starszym  kapitanem  Dariuszem  Kałużnym, który jest zastępcą dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie.  Gość wyjaśnił uczniom na czym polega praca strażaka i w jakich akcjach uczestniczą. Przypomniał także, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Dzieci zostały zapoznane z zasadami prawidłowego zachowania się w sytuacjach pożaru i innych nieszczęśliwych wypadków. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli  prezentację multimedialną dotyczącą numeru 112, prawidłowego przekazywania zgłoszenia o pożarze, zachowaniu się podczas pożaru w domu, w szkole, w lesie i na polu.                                                              Dzięki takiemu spotkaniu dzieci  utrwaliły sobie wiadomości zdobyte na  zajęciach lekcyjnych.

      W końcowej części spotkania dzieci zadawały pytania, na które pan strażak chętnie odpowiadał. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

 • Świąteczne spotkanie w klasie 3

  Grudzień to tradycyjny okres wigilijnych spotkań i wspólnego kolędowania. Takie spotkanie miało miejsce 18 grudnia w klasie III .Tego dnia uczniowie wraz z rodzicami zasiedli  wspólnie przy świątecznym stole przygotowanym przez dzieci i rodziców. Nie zabrakło na nim smakołyków od wszystkich rodziców przywiezionych przez mamę Amelki. Świątecznych ciasteczek i orzeszków upieczonych przez mamę Maksa i Filipa, które były podziękowaniem dla dzieci za przygotowane jasełka, podczas których można było wspólnie kolędować.  Po części artystycznej  nastąpiło wręczenie ,,Wymarzonych prezentów dla rodziców” przygotowanych przez uczniów.  Uśmiech, radość, wzruszenie, które można było zobaczyć na twarzach gości były dla dzieci największą nagrodą i podziękowaniem za  tak miłe spotkanie, które zakończyło się na wspólnych rozmowach.

 • PODZIĘKOWANIE

  Pracownicy Schroniska dla Bezdomnych  Zwierząt w Zielonej Górze składają
                              w imieniu całej psiej i kociej ekipy serdeczne podziękowania Szkole Podstawowej w Kosieczynie ,                za zorganizowanie zbiórki żywności oraz innych darów.

  Jesteśmy niezmiernie wdzięczni dzieciom, rodzicom oraz każdemu z osobna za wsparcie naszych podopiecznych miseczką jedzenia, ciepłym kocykiem, zabawkami i wieloma innymi darami.

  Dzięki Wam wierzymy dalej, że istnieją  życzliwi ludzie o wielkich sercach, którym los braci mniejszych nie jest obojętny.

  DZIĘKUJEMY

  „Uśmiech psa i kota znajduje się w jego ogonie.” – W. Hugo


   

 • Każdy piesek, każdy kotek...

      W grudniu przez dwa tygodnie trwała w naszej szkole  zbiórka karmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku (zwłaszcza zimą), kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci  do aktywnego udziału pomocy. Organizatorem  akcji byli uczniowie klasy III pod patronatem Samorządu Szkolnego. Cieszymy się, że tak wiele dzieci i nie tylko  wzięło udział w kampanii  i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły i  rodzicom. Zebraliśmy koce, legowiska,  karmę suchą, puszki, smycze, obroże, kagańce, miski, środki czystości i wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku. Zebrane dary zostały przewiezione przez Panie Agnieszkę i Bożenę, które bezinteresownie organizują zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt wśród znajomych.

                                                                                                Serdeczn
  ie dziękujemy.

 • Mikołajkowa wycieczka klas VI - VII

  !3 grudnia - w ramach mikołajkowego prezentu - kl. VI - VII spędziły na wycieczce. Najpierw uczestnicy wyprawy udali się do Zakładu Produkcji Ozdób Choinkowych w Stodolsku, gdzie zobaczyli cały proces powstawania szklanych bombek.Podziwiali precyzję, wprawę i nade wszystko zdolności manualne dekoratorów. Na pamiątkę wizyty każdy uczeń otrzymał piękną bombkę w wybranym wcześniej kolorze i z zamówionym napisem. Kolejnym punktem planu wyjazdu było zwiedzanie Parowozowni w Wolsztynie. Stare lokomotywy i obsługujące je urządzenia, drewniane wagony oraz eksponaty zgromadzone w muzeum "uchyliły rąbka" atmosfery dawnych kolei. Zakończenie wycieczki miało miejsce w klimatycznej, światecznie udekorowanej i pachnącej słodkościami kawiarni Zielona Prowansja. Do wyboru były lody z musem malinowym, mus czekoladowy lub deser jogurtowy. Dzień minął ciekawie, miło i świątecznie...

 • Roztańczona Europa - koncert

  15.12.2017

  Uczniowie podczas koncertu Lubuskiego Biura Koncertowego mieli możliwość poznać i zobaczyć najważniejsze tańce państw europejskich.

 • Awantura w Przechwałkowie

  13.12.2017

    13 grudnia  uczniowie klasy III i  IV wybrali się do Szkoły Muzycznej w Zbąszyniu. Tym razem obejrzeli przedstawienie , którego scenariusz został napisany w oparciu o wiersz Igora Sikiryckiego „Awantura w Przechwałkowie”. 
     Przedstawiciele cechu rzemieślników spotykają się na gwarnym rynku, by zachwalać swoje towary. Wszyscy liczą na szybki i duży zysk. Przekrzykują się nawzajem - każdy sądzi, że jego towar jest najlepszy. Wybucha kłótnia, którą kończy bójka. Czas pokazuje, że przemądrzałych pycha ze swoim głośnym „ja” i „naj” doprowadza na skraj bankructwa. Skłóconym przechwałkowianom anioł z nieba przywraca nadzieję. Przekazuje wieść, że w mieście Betlejem narodził się Zbawiciel. Zwaśniony lud Przechwałkowa wyrusza w drogę. Strudzeni wędrowcy u kresu drogi zaczynają rozumieć, że pokora i dobro w sercu to jedyne dary jakie mogą ofiarować Nowonarodzonemu. U progu stajenki waśń ustępuje miejsca zgodzie, a głos z nieba informuje zebranych, że na mapie w miejsce Przechwałkowa pojawi się nowa miejscowość - Zgodno.

    Dzieci z zapartym tchem oglądały poczynania uczniów tej szkoły, a szczególnie koleżanki Igi Sobiech. Wszyscy  w pięknej scenografii zaprezentowali swoje wyjątkowe umiejętności aktorskie, a przede wszystkim muzyczne, za które zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami.

    Dziękujemy Pani Dyrektor szkoły za zaproszenie na przedstawienie, które wprowadziło wszystkich w świąteczny  nastrój.

   

 • III Wigilia Miejska

  09.12.2017

  9 grudnia podobnie jak w ubiegłym roku nasza szkoła wzięła udział w III Wigilii Miejskiej w Zbąszynku.Ucziowie klasy III i V zaprezentowali się w programie artystycznym, Rodzice zas urzadzili stoisko świateczne , na ktorym zaprezentowali dekoracje i ozdoby bozonarodzeniowe wykonane z pomocą dzieci w domach.Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wspaniłe pomysły, poświęcony czas i pomoc.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Kosieczynie
  Kosieczyn, ul.Główna 1
  66-210 Zbąszynek
 • fax 068 384 97 15,
  tel. 504 040 564

Galeria zdjęć