• AKCJA - TOSTY

            W poprzedni czwartek w naszej szkole odbyła się sprzedaż tostów. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla Pani Iwony.

            Zachęcamy również Państwa do pomocy:

            https://www.siepomaga.pl/iwona-mochort

          • WIECZÓR FILMOWY

            Wieczór filmowy w klasie 6 był niezwykły, ponieważ uczniowie przenieśli się do magicznego świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena. Podczas wydarzenia oglądali pierwszą części ekranizacji "Hobbita", czyli "Hobbit: Niezwykła podróż". Ta fascynująca opowieść opowiada o Bilbo Bagginsie, spokojnym hobbitcie, którego spokojne życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy niespodziewanie dołącza do niego grupa krasnoludów pod przewodnictwem Thorina Dębowej Tarczy.

            Wieczór ten był okazją nie tylko do rozrywki, ale także inspiracją do odkrywania magicznych światów literatury i kinematografii.

          • Akcja "Żonkile" 2024

            19 kwietnia 2024 r. nasza szkoła włączyła się w dwunastą edycję akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie zostali zapoznani z wydarzeniami z tamtego okresu i wykonali papierowe żonkile, które wyglądem przypominają Gwiazdę Dawida – symbol stygmatyzacji ludności żydowskiej w czasie wojny.

            #ŁączyNasPamięć

            #AkcjaŻonkile

          • 14 kwietnia. Narodowe Święto Chrztu Polski

            15 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Narodowego Święta Chrztu Polski, obchodzonego 14 kwietnia. Uczniowie klasy IV i VII przedstawili krótki rys historyczny związany z początkiem naszej państwowości i rozwojem chrześcijaństwa na ziemiach polskich.

            Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, które jest uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miało ono fundamentalne znaczenie polityczne, tożsamościowe, a także kulturowe i wprowadziło rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

          • Szkolny Konkurs Recytatorski

            Dnia 12 kwietnia u Marcina Rożka poezja unosiła się w powietrzu, a to za sprawą Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.

            Dziękujemy wszystkim uczniom- uczestnikom i ich rodzicom, za przygotowanie wspaniałych recytacji wierszy i fragmentów prozy.

            Dziękujemy za poświęcony czas Paniom Halinie Rogalskiej i Danucie Skrzyszewskiej – jurorkom, które podczas dłuuugich obrad wyłoniły zwycięzców. Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę 8 maja w gminnym etapie Lubuskich Konfrontacji Artystycznych 2024 – RECYTACJA w ZOK.

            Kategoria 1. – klasy I – III

            miejsce 1. – Natalia Szałata, kl. III - „Chłopiec, który nie mówi R”

            miejsce 2. – Julia Szatkowska, kl. II – „Lokomotywa”

            miejsce 3. – Marcel Bańdur, kl. III – „Wrona i ser”

            Kategoria 2. – klasy IV - VI

            miejsce 1. – Karolina Szałata, kl. VI – „Perspektywa”

            miejsce 2. – Brajan Skaczewski, kl. IV –„ Brudas”

            miejsce 3. – Blanka Żółtaszek, kl. V – „Tak po prostu”

            Serca publiczności recytacją wiersza „Zegarek” Jana Brzechwy skradł Wiktor Gajdecki, kl. V.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY !!!

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 2024

            21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z kolei 4 marca świętowaliśmy Dzień Gramatyki. Z tej okazji wychowawca klasy III oraz nauczyciele poloniści przygotowali dla Uczniów kilka aktywności związanych z językiem polskim. Od środy (28.02.), aż do poniedziałku codziennie trzech innych przedstawicieli z każdej klasy brało udział w przygotowanych zadaniach, które rozwiązać trzeba było podczas długiej przerwy. Następnie we wtorek odbył się wielki finał - klasy 1-3 wzięły udział w dyktandzie bieganym, zaś klasy 4-7 w quizie polonistycznym.

            Dziękujemy wszystkim klasom za udział w obchodach MDJO!

          • BARBIEstyczny Dzień Kobiet

            Dziś (8 marca 2024r.) świętowaliśmy Dzień Kobiet… z tej okazji przenieśliśmy się do świata Barbie. Podczas długiej przerwy odbył się pokaz mody, podczas którego każdy stuprocentowy mężczyzna mógł się poczuć jak prawdziwa kobieta… Jednak nie wszyscy byli na tyle odważni...Na koniec rozstrzygnęliśmy wyniki głosowania na najsympatyczniejszą uczennicę w roku szkolnym 2023/2024. Tym razem laur zwycięstwa przypadł Lenie Gajdeckiej – uczennicy klasy VII. Serdecznie gratulujemy!!!

            Każda klasa celebrowała 8 marca także w mniejszym gronie.

            Wszystkim Kobietom – małym i dużym składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta.

          • Rekolekcje wielkopostne

            Dnia 28.02.2024r.Mszą Świętą zakończyły się trzydniowe rekolekcje wielkopostne. Był to czas refleksji, ale także radości. Celem spotkań w szkole i w kościele było pogłębienie relacji z Bogiem i zaduma nad tajemnicą zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

          • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika naszej biblioteki szkolnej

            "Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

            który puste życie napełnia światłem,

            a puste serca wzruszeniem"

            Kornel Makuszyński

            Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy. W pierwszej części uroczystości pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami. Na koniec projektowali okładkę swojej ulubionej książki.

          • Laboratoria Przyszłości

            Na zajęciach Laboratoria Przyszłości, które odbyły się 21.01.2024 r., Uczniowie budowali treningowe roboty bazowe. Najpierw użyli gotowych skryptów programistycznych w celu poznania możliwości ruchu robota, następnie sami zmieniali wartości i parametry bloków i obserwowali efekty. Uczniowie próbowali zaprogramować robota bazowego tak, żeby poruszał się po kwadracie, następnie po torze przeszkód.