Nawigacja

 • Wycieczka klasy I do Ochli

  W poniedziałek, 21 maja klasa I wraz z wychowawczynią Ewą Prążyńską oraz opiekunem - mamą Adriana Breś pojechała na wycieczkę do Ochli. W bogatym programie najpierw zwiedziła  Muzeum Etnograficzne - Skansen, którego atrakcją były: pokazy ginących zawodów, udział w warsztatach, podczas których dzieci wyrabiały własnoręcznie miseczki z gliny, przejażdżka bryczką po skansenowskiej wiosce i na koniec ognisko z pieczeniem kiełbasek. Ta niezwykle interesująca lekcja historii pozwoliła nam  poznać kulturę i tradycje naszego regionu.Pełni wrżen powróciliśmy, oczywiście z zakupionymi tu pamiątkami, bezpiecznie do domów. 

 • Rodzice czytają dzieciom- kl.III

  Rodzice czytają dzieciom- tym razem opowiadają -:)

   

      Z wyjątkowym napięciem uczniowie klasy III czekali na kolejnego rodzica, który w ramach kampanii ,,Rodzice czytają dzieciom” miał zaprezentować  wybrane przez siebie opowiadanie.              

      Kiedy 17 maja do klasy III wkroczył w pełnym ekwipunku żołnierz, dzieci z wrażenia oniemiały. Ale szybciutko, większość z nich rozpoznała w nim tatusia Amelki, który jest  żołnierzem  17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Pan plutonowy Marcin Rolla p rzybył na spotkanie z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy uczeń miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest m.in. hełm,  kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. 
      Każdy chętny uczeń,  choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Duże emocje wzbudziła zielona paczuszka, w której znajdowała się  żywnośćoraz możliwość spróbowania podgrzanego po żołniersku  Leczo z kiełbaską.  Potrawa wszystkim smakowała.         
  Gość również zaprezentował swój mundur, opisał wszystkie oznaczenia i symbole narodowe.

     Na koniec spotkania  tatuś Amelki  wyświetlając zdjęcia pokazał i opowiedział o swoich dwóch odbytych misjach w Afganistanie i w Iraku.  Tłumaczył, po co żołnierze jeżdżą  na misje i jak wyglądają ich zadania. Opowiedział o życiu w bazie,  a także zamieszkującej tam ludności, a zwłaszcza dzieci.

     Dzieci w podziękowaniu za tak interesujące spotkanie, wręczyły Panu drobny upominek, życząc szczęśliwego powrotu z trzeciej misji.  Gromkimi brawami pożegnały gościa.

    Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią  ogromnie DZIĘKUJĄ  Panu Marcinowi za przybycie, za czas poświęcony dzieciom i w tak ciekawy sposób pokazanie jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.

 • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece

  16 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece. Jako organizatorzy i gospodarze spotkania gościliśmy reprezentacje uczniów wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z Dąbrówki Wlkp., Nowego Kramska, Podmokli Małych i Zbąszynka. Uczestników konkursu powitali: pan dyrektor - Sławomir Matysik, organizator -  Elżbieta Dzik oraz - wierszem i piosenką o książce - uczniowie klasy I. Przed rozpoczęciem zmagań turniejowych uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną promującą czytanie i lekturę wybranych książek z biblioteki szkolnej. Następnie rozpoczęły się "potyczki" konkursowe. W jury zasiadły panie: Joanna Spychała - dyr. działu bibliotek ZOK oraz Monika Przybyła - pedagog szkolny.  Zadania dotyczyły autorów, tytułów, bohaterów i treści różnych tekstów literackich. Najwięcej emocji dostarczyły kalambury z kategorii "przysłowia", które okazały się niełatwe. Po podsumowaniu punków okazało się, że drużyna naszej szkoły -  w składzie: Karolina Buśko, Wiktoria Paszkiewicz, Martyna Horowska - powtórzyła sukces z ubiegłego roku i kolejny raz zwyciężyła. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bowiem wszyscy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy, a różnice w punktacji końcowej były niewielkie. 

 • V Międzyszkolony Konkurs Symulacji Działalności Gospodarczej

       W dniu 16 maja 2018 roku już po raz piąty reprezentacja Naszej Szkoły wzięła  udział w Międzyszkolnym Konkursie Symulacji Działalności Gospodarczej, który drugi raz z rzędu odbył się w Przyprostyni.

       Tym razem drużyny z siedmiu szkół pracowały w swoich firmach przez trzy dni ( które trwały po 20 minut ), produkując papierowe kaczki, liski lub jaskółki - nowość. W  tym czasie musieli również bacznie obserwować ceny rynkowe swych produktów, liczyć zyski i straty. Emocji było mnóstwo. Oczywiście nie odbyło się bez głównego punktu - "robienia kaczek" na czas - najlepsza  w tym okazała się drużyna z Przyprostyni.

       Natomiast w podsumowaniu ogólnym Nasi reprezentanci - Marta Kucharska, Wiktoria Miler, Marysia Śmiałek i Filip Klementowski wywalczyli III miejsce. 

                                                                                                                                                                          GRATULUJEMY !!!

 • Lekcja patriotyzmu w Poznaniu

  Poniedziałek, po majowej przerwie świątecznej, uczniowie kl. VI i VII spędzili na wycieczce w Poznaniu.

  Najpierw w Teatrze  Muzycznym obejrzeli musical "Balladyna". Sztuka łącząca słowo mówione ze śpiewem i tańcem, operująca multimedialnymi efektami przy zastosowaniu minimum realistycznych rekwizytów zachwyciła przede wszystkim grą aktorską. Spektakl w ciekawy sposób zinterpretował dzieło Juliusza Słowackiego, które jest lekturą obowiązkową.

  Po wyjściu z teatru rozpoczęło się zwiedzanie stolicy Wielkopolski. Przewodnik zabrał uczestników wycieczki na spacer ulicami związanymi z powstaniem wielkopolskim, pokazywał historyczne miejsca, takie jak m. in. balkon, z którego 26 grudnia 1918 roku przemawiał do rodaków Ignacy Jan Paderwski. Z ogromnym emocjonalnym zaangażowaniem, a przede wszystkim  z dumą opowiadał o walce o polskość Polaków żyjących pod zaborem pruskim i  wydarzeniach, które doprowadziły do odzyskania niepodległości ojczyzny. Uczniowie zwiedzili także przepiękną barokową Poznańską Farę. Na Starym Rynku wysłuchli hejnału i oglądali trykające się koziołki na wieży ratuszowej, zatrzymali się przy pręgierzu dłuta Marcina Rożka - patrona naszej szkoły. 

  Następnie miało miejsce zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, gdzie w X wieku rozpoczęły się dzieje państwa polskiego.  W Archikatedrze św. Piotra i Pawła uczniowie zobaczyli m.in. królewskie grobowce, chrzcielnicę - doniemane miejsce chrztu Mieszka I, Złotą Kaplicę z sarkofagami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, miecz św. Piotra - najstarszą relikwię w Polsce.

  Wycieczka była niezwykle wartościowa. Stanowiła wspaniałą lekcję literacką, artystyczną i historyczną. Była ważnym wydarzeniem dla uczniów w roku świętowania stulecia Niepodległej Polski.

 • Wieczór z książką i filmem

  26 kwietnia w ramach Dni Książki i Biblioteki odbył się II w tym roku szkolnym Wieczór z Książką i Filmem. Tym razem uczestnicy spotkania podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe. Kl. IV - V wysłuchały fragmentu ksiązki R. Dahla "Matylda", który z podziałem na role przeczytali: F. Kleszcz, W. Paszkiewicz, M. Litwin i P. Wittke. Następnie uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film o genialnej kilkuletniej dziewczynce, która przeczytała wszystkie książki z biblioteki i potrafiła poradzić sobie z niedobrymi dorosłymi.

  Spotkanie w grupie starszej, kl. VI-VII, poświęcone było niezwykłej opowieści E . Hemingway'a "Stary człowiek i morze". Najpierw Ola Szymańska przedstawiła przygotowaną przez siebie przezentację multimedialną przybliżającą postać autora i jego utwór. Potem wybrane fragmenty książki przeczytali: M. Śmiałek, A. Pluskota, O. Szymańska i K. Michalski. Wielu wrażeń dostarczył film ukazujący walkę człowieka z marlinem, rekinami i własnymi słabościami. Na zakończenie wieczoru, w krótkiej dyskusji, uczniowie potwierdzili, że zarówno dzieło literackie, jak i filmowe, właściwym dla siebie językiem, ukazuje prawdę o człowieku, którego można zniszczyć, ale nie pokonać.

  Dziękujemy za udział w spotkaniu. To był miły i korzystnie spędzony wieczór!

 • Wyróżnienie Marty Kucharskiej w Konkursie Poetyckim "Złota Kwyrla".

  Miło nam poinformować, że Marta Kucharska znalazła się w gronie lureatów XI Konkursu Poetyckiego "Złota Kwyrla" 2018  i uzyskała wyróżnienie za wiersz pt. "Miłość". Pamiątkowy dyplom oraz upominek Marta odebrała 26 kwietnia w czasie Festiwalu Kultury Regionalnej, którego organizatorem jest Zespół Edukacyjny w Nowym Kramsku. Serdecznie gratulujemy nagrodzonej poetce i życzymy wielu kolejnych niezapomnianych przeżyć związanych z literaturą.

 • Tam, gdzie mieszka Bóg

     26 kwietnia uczniowie klasy III i IV wybrali się do Zielonej Góry na film "Tam, gdzie mieszka Bóg" z udziałem papieża Franciszka. Franciszek grający samego siebie jest na ekranie przez około sześć minut. Producenci filmu podkreślają, że papież zgodził się wystąpić, bo zawsze stara się dotrzeć ze swoim przesłaniem do wszystkich. Według nich wiedząc, że dzieci lubią oglądać filmy, jako nowoczesna osoba poparł ten pomysł. Premiera "Tam, gdzie mieszka Bóg" odbyła się w Watykanie. Na ekrany polskich kin film wszedł 20 kwietnia.

     "Tam, gdzie mieszka Bóg" opowiada historię małego Andrew, który ucieka z domu, aby odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem rusza czwórka jego szkolnych przyjaciół. Na szlaku przeżywają wiele przygód, ale przede wszystkim zaczynają rozumieć, że dzięki bożej pomocy pokonają nawet największe przeciwności. Zrozumieli, że dzięki nadziei, wierze i odwadze nawet mały człowiek może pokonać wiele życiowych przeszkód.

    Film wyprodukowano w Argentynie - kraju, z którego pochodzi papież.

    Dlaczego właśnie te klasy wybrały się na ten film? Nietrudno zgadnąć smiley Uczniowie klasy III, tak jak bohaterowie filmu, przygotowują się do I Komunii św., do  której przystąpią 3 maja. W tym dniu uczniowie  klasy IV będą obchodzić I rocznicę Komunii św. .

                                             Wszystkim dzieciom życzymy radości z każdego dnia z Jezusem heart

 • Cała gmina czyta dzieciom

     W dniu 25 kwietnia 2018 roku odbyła się IX edycja ,, Cała gmina czyta dzieciom”, która  tym razem nawiązywała do Kampanii Społecznej prowadzonej w naszej szkole  ,, Bądź kumplem, nie dokuczaj”.   Czytającymi byli harcerze ZHP- Związek Drużyn Zbąszynek.  Przybyłych powitał Dyrektor szkoły Sławomir Matysik, a następnie głos zabrał Komendant ZD Zbąszynek hm. Zbigniew Buśko, który udzielił  informacji  o działalności harcerstwa w gminie.

     Na początku przedszkolacy i młodsi uczniowie wysłuchali bajki Bogumiły Antkowiak pt.: ,, Razem raźniej i przyjaźniej”, którą czytali : Podharcmistrzyni – Joanna Kawczyńska, Przewodniczka – Magdalena Maciejewska, Tropicielki – Julia Dudek i Kasia Jundziłł, Młodzik- Wojciech Woźniak, Pionierki – Wiktoria Dura, Julia Sarbak i Karolina Buśko. Następnie dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści wysłuchanego utworu. Podsumowując, zgodnie stwierdziły, że należy przyjaźnie i po koleżeńsku zachowywać się  wobec innych. 

     Po krótkiej przerwie, tym razem  uczniowie klas starszych wysłuchali opowiadania pt.:,,Słup soli” Elżbiety Zubrzyckiej. W rozmowie na temat utworu stwierdzili, że milczenie i bierna postawa obserwatorów wspiera szkolnych dręczycieli i zachęca ich do działania.  Doszli także do wniosku, że w pojedynkę niewiele można zrobić,  a działając w grupie, można dokonać  o wiele więcej.

    Oprócz czytania ciekawych książek przez naszych gości, były  też wspólne pląsy, zabawy , śpiewy i okrzyki w harcerskiej atmosferze.

      W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas Dyrektor szkoły wręczył harcerzom drobne pamiątki.

                                                                                                        Dziękujemy! Czuwaj !

   

 • BĄDŹ KUMPLEM - NIE DOKUCZAJ

  25.04.2018

  W środę  25 kwietnia  podsumowaliśmy kampanię  „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”, która w tym roku została powiązana z  akcją "Cała gmina czyta dzieciom". Zaproszeni harcerze ze Związku Drużyn Zbąszynek czytali utwory  związane z tematyką dokuczania.                

  Uczniowie klas  VI i VII  w krótkim przedstawieniu pt." Bądź dobrym kumplem" przekazali swoim kolegom i koleżankom cenne rady, dzięki czemu stworzyliśmy " Kodeks Kumpla".   Spotkanie zostało zakończone grą na fletach utworu  ,,Hej sokoły” w wykonaniu klasy V, a następnie na tę melodię  wszyscy uczniowie zaśpiewali utwór ,, Życzliwa piosenka”.

  Przez cały rok szkolny uczniowie brali udział w zajęciach z pedagogiem. Uczniowie mieli możliwość poznania różnych sposobów radzenia sobie z dokuczaniem: dowiedzieli się, jak reagować i gdzie szukać pomocy w przypadku złego traktowania przez inne osoby. Celem zajęć było również wzbudzenie postawy empatycznej, umiejętności „wczucia się w uczucia” innych osób. Po zrealizowaniu kampanii w naszej szkole uczniowie są bardziej świadomi tego, jak bolesne i krzywdzące mogą być niekoleżeńskie zachowania.

   

 • DZIEŃ ZIEMI 2018

  Dnia 24 kwietnia nasza szkoła obchodziła Dzień Ziemi. Był to wyjątkowy dzień- pełen niespodzianek. Obchody rozpoczęły się występami. Jako pierwsi wstąpili pierwszacy z piosenką o Ziemi, następnie grupa z zaprzyjaźnionego przedszkola przedstawiła krótką ale bardzo pouczającą inscenizację pt.,,Kłopoty leśnego krasnala”. Wspólne występy zakończyli uczestnicy kółka przyrodniczego, którzy od lutego przygotowywali teatrzyk pt. ,,Kosmos w lesie”. Przedstawiona sztuka opowiadała o przybyciu kosmitów do lasu w celu zdobycia leczniczych ziół dla ich chorego przyjaciela. Wszystkie leśne zwierzątka opowiadały przybyszom o leśnych problemach spowodowanych bezmyślnością ludzką i brakiem szacunku dla przyrody. Na szczęście historia dobrze się skończyła i po wspólnym wysprzątaniu lasu zioła znów zakwitły w lesie. ,,Kosmos w lesie” to sztuka która łączyła tradycyjne dialogi bohaterów z filmami i teledyskami dot. Ziemi i przyrody na świecie. Największe emocje dostarczył teledysk Michaela Jacksona ,, Earth song”.

  Kolejnym etapem obchodów Dnia Ziemi były prelekcje dot. segregacji odpadów które poprowadził Tomasz Jerzykowski z firmy  Ikea Industry. Pan Tomasz jako Kierownik Działu Ochrony Środowiska i Ochrony Przeciwpożarowej w bardzo przystępny i ciekawy sposób zachęcił uczniów do dyskusji.  Młodsza grupa słuchaczy jak i starsza w pełnym skupieniu spędziła spotkanie z gościem.

   

   

 • Szkoła czy dom - drzwi do toalety zamknięte są!

      ,,Szkoła czy dom drzwi do toalety zamknięte są!”, konkurs plastyczny skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Głównym jego celem  było  uświadomienie uczniom, jak ważne jest zamykanie drzwi za sobą w szkolnych  toaletach ze względu na higienę, kulturę, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na korytarzach.                                                                                                 W konkursie wzięło udział 20 uczniów, którzy wykonali  plakat na w/w temat.

    Oceniającymi byli wszyscy uczniowie szkoły, którzy przez głosowanie wybrali 4 prace- wyróżnienia.

  I wyróżnienie- Filip Konopa kl.III , 64 głosy

  II wyróżnienie – Iga Sobiech kl.III, 61 głosów

  III wyróżnienie – Maks Wetklo kl.III, 35 głosów

  IV wyróżnienie – Filip Klementowski kl.VII, 31 głosów 

  Wszyscy  otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe za uczestnictwo w konkursie, a zwycięscy-  gry planszowe.                                   

      Gratulujemy wszystkim pomysłów, pięknych prac, a zwycięzcom  uznania GŁOSUJĄCYCH !

   

 • Program obchodów Dni Książki i Biblioteki

  Program obchodów Dni Książki i Biblioteki pod hasłem: "(Do)wolność czytania".

  1. W szkolnej bibliotece – spotkanie z przedszkolakami.
  2. Przyjęcie uczniów klasy I w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
  3. „Żeby dobrze się czytało, zrób zakładkę doskonałą” – konkurs dla uczniów klasy I na najpiękniejszą zakładkę do książki.
  4. „Lubimy czytać” – konkurs dla uczniów kl. V – VII na najciekawszą pisemną prezentację ulubionej książki.
  5. „Wiem, bo czytam” – turniej czytelniczy dla uczniów kl. III i IV.
  6. Organizacja i przeprowadzenie Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Książce i Bibliotece.
  7. „Wieczór z książką i filmem” dla kl. IV – V oraz VI – VII.
  8. Majowy kiermasz pięknych i tanich książek.
 • Wycieczka klasy VI

        Dnia 17 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Marią Lorenc i opiekunem Karolem Prządką wyjechali na wycieczkę do Zielonej Góry.

        Główną atrakcją dnia była zabawa w parku trampolin SkokoLoko. Na początku uczniowie poznali regulamin miejsca i zasady bezpiecznej zabawy. Razem z instruktorem wykonali rozgrzewkę. Wszyscy spędzili czas znakomicie, co widoczne było po licznych uśmiechach na twarzach i okrzykach radości podczas zabawy.

        Kolejnym miejscem odwiedzonym przez klasę VI była restauracja McDonald’s, w której uczniowie mogli pokrzepić siły po udanych harcach i przygotować się do kolejnej atrakcji, czyli „tropienia” bachusików na zielonogórskim deptaku. Po otrzymaniu wskazówek i map uczniowie z opiekunami bawili się w odszukiwanie oraz nadawanie imion „dzieciom” opiekuna Zielonej Góry.

        Uczniowie miło spędzili czas  i bezpiecznie wrócili do domu.

 • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

  Na mocy uroczystego ślubowania, które odbyło się 17 kwietnia, pierwszoklasiści włączeni zostali w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się wiedzą o książce i bibliotece, bezbłędnie odgadli zagadki z zakresu znajomości baśni, popisali się recytacją wiersza o czytaniu. Licznie również wzięli udział we wcześniej ogłoszonym konkursie pod hasłem: "Żeby dobrze się czytało, zrób zakładkę doskonałą", którego rozstrzygnięcie nastąpiło w trakcie uroczystości. Przyznane zostały trzy wyróżnienia, a zdobyli je: Nikolas Różycki, Karol Dulat i Lena Gajdecka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Po złożeniu przyrzeczenia - zapewniającego o czytaniu i szanowaniu książek - pierwszoklasiści wybrali i  wypożyczyli do domu swą pierwszą lekturę. Naszym nowym czytelnikom życzymy niezapomnianych przeżyć i spotkań z książkami.

 • Warsztaty z książką dla klas I - III

  24.04.2018

  W okazji  Międzynarodowego Dnia Ksiażki dla Dzieci (02.04), Światowego Dnia Książki (23.04), a przede wszystkim obchodów  Książki i Biblioteki Szkolnej , dnia 16 kwietnia w klasie I i III gościliśmy autorkę bajek dla dzieci -p. Katarzynę Zych. Przeprowadziła Ona warsztaty z książką, które m.in.nauczyły dzieci jak powstaje nowa książka, jak powstaje praca autora i wydawcy i wiele innych ciekawych watków zwiaząnych z ksiażką . Uczniowie zobaczyli nietypowe książki z wielu krajów, a na koniec stworzyli własne książeczki.Wspaniałe warsztaty pozostaną na długo w pamięci, a zdobytą wiedzę, uczniowie wykorzystają nie tylko na zajęciach dydaktycznych.

  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

  12 kwietnia 2018r. Wiktor Szatkowski reprezentowałnaszą szkołę podczas Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Była to już II Edycja Diecezjalnego Biblisty Juniora. Uczestnicy wpierw pisali część pisemną w formie testu, a następnie były odpowiedzi ustne. Dziesięciu najlepszych  przeszło do finału. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Były trudne pytania i bardzo dobrze przygotowane dzieci.

 • Rodzice czytają dzieciom- kl.III

    10 kwietnia w ramach akcji ,,Rodzice czytają dzieciom”, uczniowie klasy III  tym razem wysłuchali opowiadania,, Mam przyjaciela kucharza” Butschkowa Ralfa czytanego przez Panią Dorotę Krym – mamę Krzysia.  Dzieci z rozmarzonymi minami wsłuchiwali się w treść, ponieważ opowiadała ona  o  przyjacielu Stefanie, który  jest kucharzem i robi najlepsze spaghetti świata. Zanim jego dania trafią na talerze, trzeba najpierw kupić składniki, przygotować je, ugotować, przyprawić ? A wszystko, co gotuje Stefan, jest bardzo zdrowe. Nawet desery!  Po przeczytaniu, uczniowie perfekcyjnie odpowiadali na pytania dotyczące treści. Doskonale zapamiętali przepis Stefana na spaghetti, które postanowili przyrządzić.  Mama Krzysia po raz drugi przygotowała dzieciom smaczną niespodziankę. Tym razem upiekła pyszne babeczki, które przez uczniów zostały zjedzone błyskawicznie -:).                                                                                                                                                                                                                       W podziękowaniu za czas z książką i pyszne niespodzianki, Pani Dorota Krym otrzymała ,, Przepiśnik” . Kiedy będzie z niego korzystać, przypomni sobie o ciekawych spotkaniach czytelniczych  w klasie Krzysia. Dziękujemy -:)

 • ,, Chcemy, potrafimy, robimy..."

    W klasie III ruszyła trzecia edycja konkursu ,,Chcemy, potrafimy, robimy”, która ma na celu rozwijanie i utrwalanie  umiejętności i wiadomości uczniów z różnych dziedzin edukacji.  Chętni uczniowie przez kolejne miesiące wykonują wybrane   przez siebie zadania na miarę swoich możliwości, chęci i ambicji. Każde zadanie jest punktowane. Po każdym miesiącu wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy. Pierwsza trójka,  która zdobędzie  największą ilość punktów, otrzymuje  również nagrody rzeczowe ufundowane przez rodziców.                                                                                                                                                                                                                                                                                               W marcu I miejsce zdobyła Amelka Rolla, II Filip Bielecki, a III Maks Wetklo. Gratulujemy!!!

 • Gminny Konkurs Recytatorski 2018

  5 kwietnia w Zbąszyneckim Domu Kultury odbył się gminny przegląd Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego ProArte 2018, w którym naszą szkołę reprezentowali w kategorii kl. I - III: Adrian Breś, Filip Bielecki i Amelia Rolla; w kat. kl. IV - VI: Martyna Poniedziałek, Wiktoria Paszkiewicz i Marta Kucharska, w kat. kl. VII i II, III G: Nikola Kromska i Alicja Pluskota. Dziękujemy wszystkim recytatorom za przygotowanie i występ. Szczególnie gratulujemy Amelii Rolla za uzyskanie wyróżnienia.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Kosieczynie
  Kosieczyn, ul.Główna 1
  66-210 Zbąszynek
 • fax 068 384 97 15,
  tel. 504 040 564

Galeria zdjęć