W dniu 07 czerwca 2016 roku odbyła się w naszej szkole Gminna Olimpiada Zdrowia. Rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych ze Zbąszynka, Dąbrówki Wlkp. oraz Kosieczyna. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do zdrowej rywalizacji. Wśród powierzonych im zadań był m.in. test, kalambury, rebusy, skoki na skakance oraz udzielanie pierwszej pomocy. Jury w następującym składzie: p. Alicja Olejniczak- pielęgniarka szkolna p. Małgorzata Drosik, p. Krystna Cepińska, oraz p. Monika Przybyła po zakończeniu wszystkich konkurencji ogłosiły wyniki. Zwyciężyła drużyna ze szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wlkp, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Zbąszynku,a miejsce trzecie przypadło Szkole Podstawowej w Kosieczynie. Naszą szkołe reprezentowali : Mateusz Gajos- klasa IV, Klaudiusz Krym -klasa IV oraz Łukasz Maciejewski-klasa V. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Celem olimpiady było wykształcenie wśród uczniów potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie
Klasa I - Rodzice czytają dzieciom
7 czerwca 2016r. do klasy I przyszła mama Amelki Rolla, aby w ramach akcji ,,Rodzice czytają dzieciom" przeczytać opowiadanie ,, Strażak Buba". Dzieci z zaciekawieniem słuchały przygód małego i odważnego strażaka. Michał okazał się najlepszym słuchaczem, ponieważ odpowiedział na największą ilość pytan stawianych przez gościa. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od mamy Amelki przepyszne dropsiki. W podziękowaniu za miło spędzony czas przy książce, uczniowie wręczyli gościowi wspólną pracę plastyczną.
"Jak Rumcajs Cypiska uratował"- przedstawienie teatralne z udziałem klas I-III
W piątek 3 czerwca br. uczniowie klas I- III pojechali do Sulechowskiego Domu Kultury na przedstawienie pt.:"Jak Rumcajs Cypiska uratował". Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia, po raz kolejny w niezwykle udany sposób przypomniał dzieciom jedną z bajek dzieciństwa Ich rodziców, w której jasno i czytelnie zawarł podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo- edukacyjne, takie jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina,poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.Twórcy NTE wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali dzieci na eskscytującą wycieczkę w głąb Rzacholeckiego Lasu.Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i rozprawienie się ze złem czającym sie w głebi tego nieprzebytego boru.Ten rozśpiewany i roztańczony barwny spektakl na długo pozostanie w pamięciach naszych najmłodszych.
IV Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Szkół Partnerskich
IV Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Szkół Partnerskich odbyła się w tym roku 1 czerwca w Grundschule w Jaenschwalde. W sportowym spotkaniu z dziećmi ze szkoły niemieckiej uczestniczyli uczniowie klas III - VI naszej szkoły. Po radosnym powitaniu wszystkie dzieci zostały podzielone na mieszane narodowościowo grupy, w których pokonując kolejne stanowiska, wykonywały różne ćwiczenia sprawnościowe i gimnastyczne. Zespołowe zmagania dostarczały uczniom okazji do nawiązywania kontaktów i przełamywania barier językowych. Po wysiłku fizycznym przyszła pora na posiłek - tradycyjną niemiecką zupę ziemniaczaną, a także pyszne ciasto. Spotkanie zaprzyjaźnionych szkół zakończyła częśc kulturalna, w czasie której nasi uczniowie zaprezentowali się w układzie tanecznym oraz niemieckiej i polskiej piosence. Gospodarze przygotowali również atrakcyjny program. Wykonując sportowe układy do rytmicznych piosenek, zapraszali do współudziału. Zatriumfowała radość, ruch i wspólna zabawa! Zwycięzcami byli wszyscy i dlatego też wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Żegnając się i dziękując za pełen wrażeń dzień, zaprosiliśmy Grundschule w Janschwalde na kolejną olimpiadę do Kosieczyna.
V Potyczki Ortograficzne Sportowe kl.I i II
Dnia 1 czerwca bieżącego roku odbyły się V POTYCZKI ORTOGRAFICZNE, tym razem na sportowo. W turnieju brali udział uczniowie klasy I i II , którzy wykazali się znajomością zasad ortograficznych, umiejętnością stosowania ich w praktyce oraz dobrą sprawnością fizyczną. Do zabawy przystąpiły 4 mieszane grupy, które rozpoczęły rywalizacje w sportowo – ortograficznych konkurencjach pod okiem nauczycieli, czuwających nad poprawnością wykonania zadań. Drużyny po wykonaniu konkurencji sportowej musiały wspólnie rozwiązać zadanie ortograficzne np. ułożyć z puzzli wyrazy z pułapką ortograficzną a także w kolejności alfabetycznej oraz przysłowie ortograficzne z rozsypanki. Uczestnicy tworzyli głuchy telefon polegający na zapamiętaniu i napisaniu poprawnie jak najwięcej wyrazów. Kołem ratunkowym były słowniki ortograficzne, po które mogli sięgnąć w każdej chwili. Podczas zabawy uczniowie uczyli się także wspólnie planować podział pracy, poprawnej komunikacji między sobą – ponieważ każda grupa wybrała kapitana, który starał się odpowiednio informować swoich zawodników o zasadach wykonywania poszczególnych zadań. W ten sposób dzieci po raz kolejny przekonały się, jak ważna jest dobrze zaplanowana współpraca między członkami zespołu.
Po wykonaniu wszystkich zadań, każdy okazał się zwycięzcą i otrzymał złoty medal. Następnie uczniowie udali się na obiad, a po nim czekały zasłużone lody dla ochłody.
Kolejną niespodzianką dla dzieci było spotkanie p. Zuzanną Buczną –Pendrak, która w ramach akcji ,, Znajomi czytają dzieciom” przeczytała opowiadanie o Groszku biorącym po raz pierwszy udział w leśnej olimpiadzie sportowej. Dzieci w wygodnych dla siebie sportowych pozycjach, z medalami na szyi, z zapartych tchem słuchały o zmaganiach czterech kolegów, którzy pomimo rywalizacji sportowej potrafili sobie wzajemnie pomóc i w ten sposób wszyscy okazali się zwycięzcami. Uczniowie trafnie odpowiadali na pytania gościa, a przede wszystkim doskonale wyjaśnili morał opowiadania. Na zakończenie dzieci otrzymały lizaki oraz kalendarzyk wydany z okazji 15 lecia kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.
Na zakończenie pobytu w szkole, podczas zajęć świetlicowych uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne na temat wysłuchanego opowiadania, które wraz z zadaniami ortograficznymi powiesili na szkolnych gazetkach.
Rodzice czytają dzieciom - klasa I
30 maja 2016r. uczniowie klasy I gościli mamę Oliviera Peleszczaka wraz z jego młodszym braciszkiem Aronem, która w ramach akcji ,, Rodzice czytają dzieciom" przeczytała dwie bajki . Leżąc na zielonej trawce , dzieci z zainteresowaniem słuchały ulubionej bajki Oliviera ,, Sinobrody”, a następnie,, Kopciuszka”. Uczniowie trafnie odpowiadali na pytania, a mały Aron nie przeszkadzał starszym koleżankom i kolegom w słuchaniu pięknego czytania. Nie obyło się bez niespodzianek przygotowanych przez gościa. Wszyscy otrzymali przepyszne lizaczki, a Marysia i Zuzia miłe nagrody za trafne odpowiedzi na niełatwe pytania. Dziękujemy za miło spędzony czas z książką na łonie natury i niespodzianki.
Dzień Mamy w klasie II
26 maja to najpiękniejsze święto - Dzień Matki. Z tej okazji klasa II zaprosiła swoje mamy do pięknie przystrojonej klasy, aby uczcić ten szczególny dzień. Przygotowane przez dzieci wierszyki, piosenki, scenki, liczne życzenia oraz samodzielnie wykonane na zajęciach technicznych i plastycznych upominki i portrety sprawiły wielkie zadowolenie i wzruszenie wszystkich mam. W podziękowaniu mamy bardzo mocno uściskały swoje pociechy i poczęstowały je słodkościami własnego wypieku.
W imieniu klasy drugiej składamy wszystkim Mamusiom samych szczęśliwych i pogodnych dni oraz wiele cierpliwości i wytrwałości w wychowywaniu swoich pociech.
Konkurs Fotograficzny
23 uczniów szkoły w Kosieczynie wzięło udział w konkursie fotograficznym „Przyroda wokół nas ”ogłoszonym przez gimnazjum w Zbąszynku, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. W konkursie brało udział 55 uczniów z trzech szkół podstawowych i gimnazjum gminy Zbąszynek. Wśród naszych uczniów, Filip Klementowski zajął 3 miejsce, a Emilia Ciosek otrzymała wyróżnienie.
Rodzice czytają dzieciom - klasa I
25 maja 2016r. tuż przed Świętem Mamy uczniowie klasy I gościli mamę Julity Pucińskiej, która w ramach akcji ,, Rodzice czytają dzieciom" przeczytała bardzo lubianą przez dzieci baśń ,, Śpiąca królewna”. Pomimo tego, że wszyscy doskonale znają jej treść w klasie panowała cisza, ponieważ wielu uczniów po raz pierwszy usłyszało jedną z wielu wersji tej baśni. Miłą niespodzianką były lizaczki otrzymane od gościa. Dziękujemy mamie Julity za miło spędzony czas, a wszystkim Mamusiom życzymy zdrowia i nieustającego uśmiechu na twarzy
Zwycięstwo Oliwii w Konkursie Pięknego Czytania
25 maja w Szkole Podstawowej w Zbąszynku odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Naszą szkołę reprezentowało w nim troje uczniów: Marta Kucharska kl. IV, Łukasz Maciejewski kl. V i Oliwia Gliniecka kl. VI. Najpiękniej wylosowany tekst przeczytała Oliwia i tym samym została zwyciężczynią konkursu. Marta i Łukasz także zaprezentowali wysoki poziom swych umiejętności. Dziękujemy naszym uczestnikom! Oliwii gratulujemy kolejnego polonistycznego sukcesu!
Rodzice czytają dzieciom - klasa I
19 maja 2016r. uczniowie klasy I gościli mamę Kuby Mielęgowskiego, która w ramach akcji ,, Rodzice czytają dzieciom" zapoznała ich z kolejną wersją bajki "Brzydkie kaczątko". Po przeczytaniu utworu, uczniowie porównali wersję czytaną miesiąc temu przez mamę Igi z obecną. Udowodnili, że i tym razem nic nie umknęło ich uwadze. Serdecznie dziękujemy Pani Mirce za miło spędzony czas przy książce..
Laureatki konkursu "Historia pamięcią pisana"
"Historia pamięcią pisana" - to tytuł konkursu zorganizowanego przez Świebodziński Związek Kresowian, którego celem było ocalenie od zapomnienia wspomnień przesiedleńców z Kresów Wschodnich na Ziemie Odzyskane. Na podstawie przeprowadzonych wywiadów oraz innych materiałów źródłowych trzy uczennice kl. VI naszej szkoły - Aleksandra Banaszek, Karolina Buśko i Nikola Szczawińska - napisały piękne i wzruszające prace. Ogółem na konkurs wpłynęło 19 prac ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych naszej gminy. Jury przyznało 4 wyróżnienia i 5 tytułów laureata, który uzyskały Ola i Nikola. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom zaangażowania i celująco odrobionej trudnej lekcji historii.
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece
17 maja w reprezentacja naszej szkoły - w składzie: Karolina Buśko kl. VI, Ola Szymańska kl.V i Martyna Horowska kl. IV - wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Książce i Bibliotece, którego celem jest promocja książki i rozwój zainteresowań czytelniczych. W tym roku rywalizowało ze sobą pięć drużyn ze szkół podstawowowych, bowiem do tradycyjnych już gminnych zmagań dołączyły szkoły z Nowego Kramska i Podmoki Małych. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością lektur, literatury współczesnej, przysłów oraz szeroką wiedzą o książce i bibliotece. Nasze reprezentantki zajęły II miejsce nieznacznie ustępując drużynie ze Zbąszynka. Gratulujemy dziewczynom rzetelnej wiedzy, wspaniałej postawy i bardzo dobrego wyniku!
Klasa I w Krainie Alvina
W dniu 16 maja 2016r. pomimo deszczowej pogody, klasa 1 wybrała się do sali zabaw Kraina Alvina w Nowym Tomyślu. Czas spędzony z Alvinem był jedną, wielką wspólną radością. Początkowo wszyscy bawili się razem w niesamowitym labiryncie sznurów, korytarzy, schodków i zjeżdżalni oraz w basenie pełnym piłeczek. Z czasem dziewczęta przenosiły się do kącików z lalkami oraz z sprzętem gospodarstwa domowego. ,, Gotowały, piekły” i częstowały swoimi ,,potrawami” uczestników wycieczki. Chłopcy w tym czasie ścigali się w kolorowych samochodzikach, budowali mur, a także niestrudzenie zjeżdżali ze ślizgawek.
Dwie godziny beztroskiej zabawy minęły jak oka mgnienie. Takich wspaniałych chwil nie da się zapomnieć -:)
Podsumowanie Tygodnia Biblioteki
Tydzień Biblioteki w naszej szkole już za nami! W piątek 13 maja na holu odbyło się uroczyste podsumowanie. Najpierw w niezwykły świat baśni przeniosła nas szkolna grupa teatralna uroczym przedstawieniem "Śpiąca królewna". Następnie wręczone zostały nagrody za udział w zorganizowanych wcześniej konkursach. W konkursie czytelniczym klas I-III ex aequo pierwsze miejsce wywalczyły klasy II i III, a klasa I zajęła zaszczytne miejsce drugie. W indywidualnym konkursie kl. IV - VI wygrali: Karolina Buśko kl. VI, Ola Szymańska kl. V, Martyna Horowska kl. IV i Szymon Krakowian kl. IV. W konkursie plastycznym kl. I-III miejse 1. zajęła Amelka Rolla, 2. Klaudia Pluskota, 3. ex aequo Filip Bielecki i Maksymilian Wetklo, a wyróżnienia uzyskali: Zosia Kumke, Oliwia Panasiuk, Kinga Krym i Błażej Piskorski. Nagrodę za wykonanie prezentacji multimedialnej o Henryku Sienkiewiczu otrzymali Wojtek Boch i Hubert Dajczak. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!
Wycieczka kl. IV - VI do Warszawy
W dniach 4-6 maja kl. IV - VI przebywały na wycieczce w Warszawie. Była to wspaniała wyprawa! Nasza stolica jest dostojna, nowoczesna i piękna. Zwiedziliśmy gmach sejmu RP, Zamek Królewski, Starówkę, Łazienki, Wilanów, Stare i Nowe Powązki, gdzie oddaliśmy hołd Wielkim Polakom, modliliśmy się przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przeżyliśmy wstrząsają lekcję historii na al. Szucha i na Pawiaku, jeździliśmy metrem, spacerowaliśmy reprezenacyjnymi ulicami stolicy, mijając ważne budynki i pomniki, byliśmy na Stadionie Narodowym i w Centrum Nauki "Kopernik". Nie sposób wymienić wszyskiego, co udało nam się zobaczyć i przeżyć. Atrakcji było tyle, że aż nogi i oczy bolały!!! Wróciliśmy zachwyceni!!! Pełniejsza relacja w albumie fotograficznym
Program Tygodnia Biblioteki Szkolnej
Tydzień Biblioteki pod hasłem: „Biblioteka inspiruje”, odbywający się w „Roku Henryka Sienkiewicza trwać będzie w naszej szkole w dniach 9 – 13 maja 2016 r.
Program:
- Przedstawienie szkolnej grupy teatralnej.
- Spotkanie dla kl. IV – VI poświęcone Henrykowi Sienkiewiczowi.
- „Baśnie i legendy Henryka Sienkiewicza” – konkurs dla kl. I–III.
- Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece dla kl. IV – VI.
- Udział w Gminnym Turnieju Wiedzy o Książce i Bibliotece.
- Majowy kiermasz książek.
- Podsumowanie konkursów (ogłoszonych według odrębnych regulaminów):
- dla kl. IV – VI na prezentację multimedialną o Henryku Sienkiewiczu,
- dla kl. I – III na pracę plastyczną na temat: „ Książka ze szkolnej biblioteki".
Biblioteka zaprasza wszystkich uczniów do aktywnego udziału!
LPPDz Pro Arte - prezentacje wojewódzkie
6 maja 2016r. w Miedzyrzeckim Ośrodku Kultury odbyły sie prezentacje wojewódzkie Lubuskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej Pro Arte z udziałem naszej uczennicy - Agaty Buśko z klasy II. Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy dalszych przygód z piosenką.
Święto Konstytucji 3 Maja
Dnia 29 kwietnia 2016r. odbył się uroczysty poranek z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Akademia rozpoczęła się wniesieniem sztandaru przez przedszkolaków oraz odśpiewaniem przez wszystkich uczniów "Mazurka Dąbrowskiego"Następnie przedszkolaki wygłosiły wiersze .Uczniowie klasy III przedstawili montaż słowno-muzyczny,recytując wiersze o ojczyżnie .Uczennice Weronika Cichocka oraz Wiktoria Paszkiewicz przedstawiły najważniejsze wydarzenia historyczne związane z Konstytucją 3 Maja.zaprezentowali się również w tańcu poloneza oraz zaśpiewali "Witaj majowa jutrzenko"
Rodzina czyta dzieciom - klasa I
28 kwietnia do klasy I zapukał wyjatkowy gość, była to siostra Karolinki Kumke. Zosia jest uczennicą klasy II i postanowiła w ramach kampanii ,, Rodzina czyta dzieciom" przeczytać przygotowaną przez siebie bajkę. Była to bajka o dobrych księżniczkach z których należy brac wzór. Dzieci z podziwem słuchały pięknego czytania oraz aktywnie odpowiadały na pytania. Dziękujemy najmłodszemu gościowi za piekną prezentację ciekawej bajki i życzymy samych przyjemnych chwil w naszej szkole.