• Majowe święta

Witaj Maj! Trzeci Maj… rozbrzmiewało dziś w naszej szkole. Uczniowie, podczas apelu dowiedzieli się, „o co tak właściwie chodzi” w majowych świętach. Zapoznali się z krótkim rysem historycznym wydarzeń z dnia 3 maja 1791roku📜, oddali cześć fladze – jednemu z trzech symboli narodowych Polaków. Wszystko dopełniały recytacje, śpiew i taniec przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły.

• AKCJA - TOSTY

W poprzedni czwartek w naszej szkole odbyła się sprzedaż tostów. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla Pani Iwony.

Zachęcamy również Państwa do pomocy:

• WIECZÓR FILMOWY

Wieczór filmowy w klasie 6 był niezwykły, ponieważ uczniowie przenieśli się do magicznego świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena. Podczas wydarzenia oglądali pierwszą części ekranizacji "Hobbita", czyli "Hobbit: Niezwykła podróż". Ta fascynująca opowieść opowiada o Bilbo Bagginsie, spokojnym hobbitcie, którego spokojne życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy niespodziewanie dołącza do niego grupa krasnoludów pod przewodnictwem Thorina Dębowej Tarczy.

Wieczór ten był okazją nie tylko do rozrywki, ale także inspiracją do odkrywania magicznych światów literatury i kinematografii.

• Akcja "Żonkile" 2024

19 kwietnia 2024 r. nasza szkoła włączyła się w dwunastą edycję akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie zostali zapoznani z wydarzeniami z tamtego okresu i wykonali papierowe żonkile, które wyglądem przypominają Gwiazdę Dawida – symbol stygmatyzacji ludności żydowskiej w czasie wojny.

#ŁączyNasPamięć

#AkcjaŻonkile

• 14 kwietnia. Narodowe Święto Chrztu Polski

15 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Narodowego Święta Chrztu Polski, obchodzonego 14 kwietnia. Uczniowie klasy IV i VII przedstawili krótki rys historyczny związany z początkiem naszej państwowości i rozwojem chrześcijaństwa na ziemiach polskich.

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, które jest uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miało ono fundamentalne znaczenie polityczne, tożsamościowe, a także kulturowe i wprowadziło rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 12 kwietnia u Marcina Rożka poezja unosiła się w powietrzu, a to za sprawą Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.

Dziękujemy wszystkim uczniom- uczestnikom i ich rodzicom, za przygotowanie wspaniałych recytacji wierszy i fragmentów prozy.

Dziękujemy za poświęcony czas Paniom Halinie Rogalskiej i Danucie Skrzyszewskiej – jurorkom, które podczas dłuuugich obrad wyłoniły zwycięzców. Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę 8 maja w gminnym etapie Lubuskich Konfrontacji Artystycznych 2024 – RECYTACJA w ZOK.

Kategoria 1. – klasy I – III

miejsce 1. – Natalia Szałata, kl. III - „Chłopiec, który nie mówi R”

miejsce 2. – Julia Szatkowska, kl. II – „Lokomotywa”

miejsce 3. – Marcel Bańdur, kl. III – „Wrona i ser”

Kategoria 2. – klasy IV - VI

miejsce 1. – Karolina Szałata, kl. VI – „Perspektywa”

miejsce 2. – Brajan Skaczewski, kl. IV –„ Brudas”

miejsce 3. – Blanka Żółtaszek, kl. V – „Tak po prostu”

Serca publiczności recytacją wiersza „Zegarek” Jana Brzechwy skradł Wiktor Gajdecki, kl. V.

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY !!!