• Wieczór z książką - Balladyna

15 maja 2024 roku odbył się "Wieczór z książką". Spotkanie miało miejsce w przytulnej sali nr 8, gdzie zebrali się uczniowie klasy VII, aby wspólnie czytać "Balladynę" Juliusza Słowackiego, klasyczne dzieło polskiego romantyzmu.

Podczas czytania uczniowie mieli okazję delektować się pizzą, która została zamówiona specjalnie na tę okazję. Było to miłe urozmaicenie wieczoru, pozwalające na chwilę przerwy i rozmowy o przeczytanych fragmentach. Jednak prawdziwym symbolem tego wieczoru były maliny, które odgrywają kluczową rolę w "Balladynie". W powieści te owoce symbolizują zarówno niewinność, jak i zdradę oraz śmierć, co uczniowie mieli okazję omówić i zrozumieć podczas wspólnego posiłku.

Wieczór z książką zakończył się dyskusją na temat znaczenia symboliki malin w "Balladynie" i refleksją nad losem głównych bohaterów. Uczniowie wyrazili swoje przemyślenia i emocje związane z lekturą, co pozwoliło na głębsze zrozumienie utworu oraz jego przesłania.

• WYJAZD DO TEATRU

23 kwietnia uczniowie klas VI i VII mieli okazję obejrzeć dwa niezwykłe spektakle teatralne: "Projekt Mickiewicz" oraz "Zemsta".

"Projekt Mickiewicz" poruszał tematykę życia i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich poetów, dostarczając nie tylko rozrywki, lecz także skłaniając do refleksji nad dziedzictwem kulturowym. Następnie zaprezentowano "Zemstę" - klasyczną komedię Aleksandra Fredry, która potrafi rozbawić do łez. Wesoła i pełna zwrotów akcji historia konfliktu dwóch szlachciców zapewniła niezapomniane chwile śmiechu i rozrywki.

Pomiędzy obiema produkcjami teatralnymi uczniowie udali się do restauracji McDonald's, aby skosztować posiłku i naładować energię na drugi spektakl.