Ostatnia wspólna dyskoteka kl. IV - VI była, zdaniem jej uczestników, jednocześnie bardzo udanym spotkaniem tanecznym. Gospodarze, czyli kl. VI, nie tylko zadbali o dobrą muzykę, ale zorganizowali też wiele konkursów i zabaw, co sprawiło, że wszyscy świetnie się bawili. Szkoda tylko, że to już ostatni raz w naszej szkole.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie
Ostatnia wspólna dyskoteka kl. IV - VI
Spotkanie uczniów klas I-III z żywymi zwierzątkami
To było proekologiczne, wesołe i bardzo edukacyjne spotkanie ze zwierzątkami. Prezentowane były różne bezkręgowce. Niektóre z nich można było pogłaskac, niektóre wziąc na ręce, na niektóre tylko popatrzec, a także posłuchac na ich temat wiele ciekawych wiadomości.
Międzynarodowa Olimpiada Sportu
13 czerwca wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej z Kosieczyna uczestniczyli w Międzynarodowej Olimpiadzie Sportu w Janschwaldzie. Na terenie szkoły partnerskiej odbywały się konkurencje sportowe. Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy wiekowe. Po zakończeniu części sportowej, był posiłek regenerujący, a następnie występy artystyczne. Prezentowali się uczniowie szkoły Polskiej i Niemieckiej. Po wyczerpującym dniu, wieczorem uczniowie powrócili do domów.
9-11 czerwca, czyli trzy dni klasy V i VI we Wrocławiu!
9-11 czerwca 2014! To były trzy niezwykle gorące, dosłownie i w przenośni, dni dla kl. V-VI. Istotnie, z nieba wręcz lał się żar, a bogaty program trzydniowej wycieczki wywoływał dodatkowe krople potu na czołach uczestników wyprawy do pięknej stolicy Dolnego Śląska. Ale warto było! Wrocław urzeka zabytkami Ostrowa Tumskiego, Ostrowa Piaskowego, Starego Miasta, w których mieszają się style: romański, gotycki, renesansowy. W muzeach zachwycają skarby kultury narodowej: Panorama Racławicka, dzieła Matejki, Wyspiańskiego, Kossaka, Wyczółkowskiego i wielu inych malarzy. Wspaniałe kościoły, zabytkowe kamienice, pałac, ratusz, dostojne mosty na Odrze, piękne budynki teatrów i uczelni, wielkie galerie handlowe, nowoczesne budowle, urokliwe ogrody i parki - to tylko część atrybutów tego niezwykłego miasta. Jest przecież jeszcze najbardziej znane w Polsce ZOO i mulimedialna fontanna! Jest Hala Stulecia, a w niej Centrum Poznawcze. Jest Sky Tower, a na jego 49.piętrze punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę Wrocławia i okolic. I my wszędzie tam byliśmy! Płynęliśmy też statkiem po Odrze, byliśmy w kinie, na kręglach, na lodach ... To był rzeczywiście bardzo gorący czas. Ale warto było! Więcej - w albumie fotograficznym
Wycieczka klasy 4 do Poznania
To był dzień pełen wrażeń. Stolica Wielkopolski, tak rozległa, przygotowała wiele niespodzianek. Uczniowie dojechali doPoznania pociagiem ,a następnie po Poznaniu poruszali się tramwajami i autobusami. Zwiedzili Port Lotniczy Ławica, poznali kulisy stadionu Lecha, zachwycili sie Starym Miastem i w ramch rekraacji pojechali do ZOO, z którego kolejką i tramwajem wrócili na dworzec kolejowy skąd odjechali do domu.
Wycieczka rowerowa klasy V
2 czerwca 2014 roku wszyscy uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią p. Marią Lorenc i p. Ewą Łażewską z samego rana wsiedli na rowery i ruszyli w drogę. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Skansenu Maszyn Rolniczych i Izby Pamięci w Podmoklach Małych. Następnie w Centrum Rekreacji i Sportu w Babimoście graliśmy w kręgle. Później była dłuuuuuga droga do Brudzewa na zasłużoną kiełbaskę i wreszcie powrót do domu - bez złych przygód. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Klasa III w Pszczewie.
W dniach 29-30 maja 2014r. klasa III przebywała w Pszczewie.W programie dwudniowego pobytu było wiele atrakcji: pobyt nad jeziorem w ośrodku wypoczynkowym Karina, położonym na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, wędrówka drogą wokół jeziora Szarcz,a po drodze podziwianie ptaków hodowlanych,tj.pawie, ogladanie stadniny koni, a także udział w nauce jazdy konnej. Były podchody, zabawy ruchowe,gry w piłkę nożną i siatkową, gry towarzyskie, ognisko.Pochmurny czwartkowy dzięń wynagrodził nam piątkowym słońcem i wspaniałymi humorami.Czas, który tam spędziliśmy był podsumowaniem kończącej się klasy trzeciej oraz lepszych relacji koleżeńskiech.
Zapraszamy do albumu fotograficznego!
Klasa II w Teatrze Muzycznym w Poznaniu i nie tylko
29 maja 2014r. uczniowie klasy II wybrali się pociągiem do Poznania. Głównym celem wycieczki było obejrzenie bajki w formie taneczno - muzycznej ,,Królewna Śnieżka" w teatrze muzycznym. Uczniowie zwiedzili centrum kulturalno-handlowe Stary Browar oraz City Center. W czasie wyjazdu dzieci mogły sprawdzic swoje wiadomości i umiejętności w zakresie dokonywania zakupów, odczytywania potrzebnych informacji z biletów, tablic kolejowych, plakatów, różnych zegarów.
Olimpiada Zdrowia
W czwartek 29 maja wraz ze szkołą z Dąbrówki Wlkp. spotkaliśmy się na Gminnej Olimpiadzie Zdrowia. W tym roku organizatorami spotkania była szkoła w Zbąszynku. Tematyką tegorocznych zmagań były cztery żywioły: ziemi, wody, ognia i powietrza. Grupa uczniów poprzez muzykę, taniec i śpiew przybliżyła uczestnikom potęgę i symbolikę żywiołów. Wiele emocji wzbudziły zadania konkursowe, wsparte doświadczeniami przyrodniczymi. Dużą atrakcją było badanie pojemności płuc spirometrem, czy prelekcja pani pielęgniarki dotycząca poparzeń. Na zakończenie uczniowie przygotowywali owocowe desery. Ostatecznie I miejsce w zmaganiach zajęła drużyna z Dąbrówki Wlkp. , na II miejscu uplasowali się uczniowie ze Zbąszynka, a na III z Kosieczyna.
"URODZINY ŻYRAFY LOKATKI"
Konkurs SKO - "Urodziny Żyrafy Lokatki" został rozstrzygnięty!
W grupie klas I-III pierwsze miejsce zajęła Milena Śmiałek z klasy II, a wyróżnienia otrzymali:
- Wiktoria Paszkiewicz - klasa I,
- Nikodem Sobiech - klasa I,
- Natalia Smogór - klasa II.
Natomiast w grupie klas IV-VI pierwsze miejsce przyznano Karolinie Buśko z klasy IV, a wyróżnieni to:
- Ada Kaczmarek - klasa IV,
- Zuzia Wróbel - klasa V,
- Karolina Jabłońska - klasa VI.
Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Pasowanie na czytelnika
16 maja 2014 roku odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej.Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych oraz z właściwymi zasadami traktowania książek.Najważniejszym momentem było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów oraz akt pasowania na czytelnika biblioteki.Pasowania dokonała p.Elżbieta Dzik.Na koniec uczniowie po raz pierwszy wypożyczyli książki.Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.
Rowerowa wycieczka klasy 4 do Zbąszynia
Uczniowie klasy 4, zapaleni miłośnicy wypraw rowerowych, wykorzystując piekną pogodę, wybrali się wpodróż szlakiem Regionu Kozła.Zaobserwowali życie zwierząt i roślin w rezerwacie Natura 2000. Podziwiali przystań jachtową, teren rekreacji nad jeziorem. Zwiedzili kosciół farny w Zbąszyniu. Nakarmili i zaobserwowali życie zwierząt w zoo. Oczywiście na wycieczce nie mogło zabraknąć lodów. Byli także przy pomniku Jana Pawła II, który to przepływał kiedyś kajakiem przez Zbaszyńską rzeke. Zobaczyli basztę i malownicze tereny wokół niej. Aby tradycji stało sie zadość, to mieli przygody z rowerami. Jednak zgrana grupa pomogła sobie wzajemnie, nawet , gdy trzeba było biec w słońcu pośrodku pól.
Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej
W ostatnim dniu Tygodnia Bibliotek naszą szkolną bibliotekę odwiedzili przedszkolacy Niepublicznego Przedszkola w Kosieczynie. Była to niezwykle sympatyczna wizyta. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji o książkach oraz bibliotece i z wielkim przejęciem mówiły o swoich ulubionych książeczkach. W bibliotece bardzo się im podobało i na zakończenie wyraziły pragnienie jak najszybszego zostania czytelnikami. Biblioteka czeka!
"Książka łączy pokolenia"- podsumowanie konkursu plastycznego i literackiego
W programie Tygodnia Biblioteki Szkolnej przewidziane zostały również konkursy pod hasłem 'Książka łączy pokolenia": plastyczny dla kl. I-III i literacki (wywiad) dla klas IV-VI. Ich celem było rozwijanie zainteresowania książkami, kształcenie kultury czytelniczej oraz wzmacnianie więzi międzypokoleniowej. Zadanie uczniów polegało na zaprezentowaniu ( wg kryteriów wskazanych w regulaminach konkursów) ulubionej książki z dzieciństwa swoich rodziców. W konkursie plastycznym udział wzięło 17 uczestników, a w konkursie literackim -16. Wszyscy za swe prace zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami w postaci przyborów szkolnych oraz książek. Najpiękniejsze prace plastyczne i literackie zostały uhonorowane wyróżnieniami. W konkursie plastycznym wyróżnienia zdobyli: Weronika Cichocka, Ola Szymańska, Marta Kucharska, Klaudiusz Krym i Kacper Stasiak. W konkursie literackim wyróżnieni zostali: Oliwia Rzetecka, Wiktor Szymański, Zuzia Wróbel, Dagmara Matysiak, Karolina Buśko i Hubert Dajczak.
Przyznane zostało jeszcze jedno szczególne wyróżnienie - tytuł Czytelnika Roku, który za częstotliwość i terminowość wypożyczeń, dbałość o wypożyczone książki oraz kulturę czytelniczą zdobyła uczennica klasy II - Milena Śmiałek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów, a szczególnie uczniom wyróżnionym!!!
,,Cała gmina czyta dzieciom"- Uniwersytet III Wieku w Zbąszynku
W ramach akcji ,,Cała gmina czyta dzieciom”, 13 maja 2014 roku uczniowie klas I-III udali się do Zbąszynka na Uniwersytet III Wieku, aby wysłuchać baśni ,, Kopciuszek”braci Grimm.
Przed spotkaniem, na lekcjach odbyły się rozmowy na temat pisarza i jego twórczości, a także na temat Uniwersytetu III Wieku. Uczniowie z niecierpliwością czekali na to wydarzenie, ponieważ tym razem w większości czytającymi były osoby starsze. Po przybyciu na miejsce gości powitała koordynator uniwersytetu pani Anna Stechlińska. W sali czekały już osoby czytające oraz uczestnicy Domu Dziennego Pobytu. Kiedy wszyscy wygodnie zasiedli w fotelach, na krzesełkach, a dzieci na karimatach, zebranych powitały: kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej pani Danuta Kłos oraz pani Maria Jokiel- przewodniczaca zarządu, które w kilku zdaniach przybliżyły cele powstania i funkcjonowania uniwersytetu. Następnie rozpoczęło się czytanie. Czytającymi byli słuchacze i pracownicy uniwersytetu: Iwona Lichtarowicz ,Gabriela Raczyńska, Anna Pracuk, Barbara Dudek, Krystyna Hryniewicz, Łucja Wawer, Maria Jokiel, Władysław Kozak, Anna Stechlińska, Wanda Michalska i Robert Bobrowski.
Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu słuchali czytanej baśni, ponieważ sposób czytania- modulowanie głosem, mimika twarzy, a także ciepły i serdeczny ton głosu czytających stwarzał wyjątkowa nastrój i odbiór utworu. Po przeczytaniu ostatniego fragmentu, rozległy się brawa. Dzieci były pod wielkim wrażeniem tak pięknego czytania. Na wielu twarzach czytających i dzieci pojawiły się łzy wzruszenia. W imieniu wszystkich dzieci uczennica Marta Kucharska podziękowała za tak wyjątkowe spotkanie i piękne czytanie i wraz z grupą koleżanek i kolegów wręczyła czytającym własnoręcznie zrobione przez dzieci z rodzicami zakładki do książek. Natomiast uczniowie na pożegnanie otrzymali słodkości, które były miłą niespodzianką.
Spotkanie z cyklu ,,Cała gmina czyta dzieciom” odbyło się w czasie obchodów Tygodnia Bibliotek Szkolnych w tym roku pod hasłem ,,Czytanie łączy pokolenia”, a także obchodów Tygodnia Rodziny w Gminie Zbąszynek. A oto opinie seniorów po spotkaniu:
„ Dzieci były bardzo śmiałe i odważne, bardzo mi się podobało, chciałabym żeby dzieci przychodziły tutaj częściej”- Pani Felicja Daról.
„ Czytanie dzieciom sprawiło mi ogromną przyjemność, nie stresowałam się swoim występem. Starałam się ,aby wyszło jak najlepiej. Bardzo podoba mi się zakładka, którą dostałam od jednej z dziewczynek po naszym występie, jest naprawdę piękna”- Pani Iwona Lichtarowicz,
„Jestem osobą starszą, bardzo się cieszyłam, że mogłam czytać dzieciom. Bardzo mi się podobało, jak dzieci cierpliwie i grzecznie słuchały, gdy czytaliśmy. Stresowałam się swoim występem, ale się udało, jestem zadowolona” - Pani Łucja Wawer.
Pani Teodozja Sobańska „ Bardzo mi się podobało czytanie moich koleżanek, a dzieci były takie grzeczne i spokojne”.
Po tych opiniach można stwierdzic ,że zostaliśmy przyjęci do rodziny słuchaczy Uniwersytetu III Wieku oraz uczestników Domu Dziennego Pobytu. Mamy nadzieję, że to spotkanie zapoczątkowało dalsze kontakty między nami.
Zajęcia biblioteczne dla klas I-III
Dziś, zgodnie z programem Tygodnia Biblioteki Szkolnej, klasy I-III obejrzały prezentację multimedialną pt. "Droga książki do Twoich rąk", dzięki której przybliżyły sobie twórców i etapy powstawania książek. Następnie odbyła się "Familiada", której uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi autorów, tytułów i bohaterów książek. Nie wszystkie pytania okazały się łatwe, ale zabawa była udana, a i słodkich nagród dla nikogo nie zabrakło. Zapraszamy do albumu fotograficznego
Gminny Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece
W piątek, 9 maja trzyosobowa reprezentacja klas IV-VI, a mianowicie dziewczęta: Karolina Buśko, Zuzia Wróbel i Ela Maciejewska wzięły udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Książce i Bibliotece, który odbył się w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wlkp. Międzyszkolna rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze i na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie. W tym roku zajęliśmy "zaszczytne" III miejsce, ale tylko jednym punktem ustępując drużynom przeciwnym. Naszym reprezentantkom dziękujemy i gratulujemy wiedzy, umiejętności i wspaniałej uczniowskiej postawy.
"FESTIWAL NAUKI" W PODMOKLACH MAŁYCH
9 maja 2014 roku uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w "Festiwalu Nauki" w Podmoklach Małych. Samodzielnie mogli wykonać, między innymi doświadczenia z bańkami, magnesami i balonami. Próbowali "złapać" pioruny, "czarowali" chemią, poznali sekrety elektroniki oraz dowiedzieli się dlaczego żarówka świeci, a także że fizyką można się bawić nawet w kuchni.
Tydzień Biblioteki Szkolnej zainaugurowany!
Dziś w naszej szkole został zainaugurowany Tydzień Biblioteki przebiegający pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia". Uczniowie klas IV - VI obejrzeli prezentację multimedialną "Historia książki od czasów najdawniejszych po współczesność", a potem wzięli udział w specjalnym wydaniu Familiady. Pytania turniejowe dotyczyły oczywiście książek i biblioteki. W atmosferze zabawy starsi uczniowie przypomnieli sobie szereg zagadnień z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej. Fotograficzna relacja - w albumie.
Poranek z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W całej polskiej ziemi, nie tylko w Warszawie,
wszyscy obchodzimy Święto narodowe.
30 kwietnia cała szkoła zebrała sie w holu, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy III z biało - czerwonymi chorągiewkami w ręku przybliżyli nam te historyczne chwile, opwiedzieli o tym, co działo się 3 maja 1791roku i jak ważne dla Polski było to wydarzenie.