W ubiegły czwartek, klasa VII odbyła niezapomnianą wycieczkę rowerową do Zbąszynia. Uczniowie udali się najpierw na kręgielnię w Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku. Gra w kręgle przyniosła wiele radości i śmiechu. Następnie, po intensywnej grze, wszyscy wyruszyli na lody do "Żółtej budki" w Zbąszyniu. Trasa była malownicza i prowadziła przez zielone pola oraz lasy, co sprawiło, że podróż była przyjemna i relaksująca. Ostatnim punktem programu była pizza w pizzerii Stara Gazownia Zbąszyń. Wycieczka zakończyła się bezpiecznym powrotem do szkoły.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie
Wieczór z książką - Balladyna
15 maja 2024 roku odbył się "Wieczór z książką". Spotkanie miało miejsce w przytulnej sali nr 8, gdzie zebrali się uczniowie klasy VII, aby wspólnie czytać "Balladynę" Juliusza Słowackiego, klasyczne dzieło polskiego romantyzmu.
Podczas czytania uczniowie mieli okazję delektować się pizzą, która została zamówiona specjalnie na tę okazję. Było to miłe urozmaicenie wieczoru, pozwalające na chwilę przerwy i rozmowy o przeczytanych fragmentach. Jednak prawdziwym symbolem tego wieczoru były maliny, które odgrywają kluczową rolę w "Balladynie". W powieści te owoce symbolizują zarówno niewinność, jak i zdradę oraz śmierć, co uczniowie mieli okazję omówić i zrozumieć podczas wspólnego posiłku.
Wieczór z książką zakończył się dyskusją na temat znaczenia symboliki malin w "Balladynie" i refleksją nad losem głównych bohaterów. Uczniowie wyrazili swoje przemyślenia i emocje związane z lekturą, co pozwoliło na głębsze zrozumienie utworu oraz jego przesłania.
1
WYJAZD DO TEATRU
23 kwietnia uczniowie klas VI i VII mieli okazję obejrzeć dwa niezwykłe spektakle teatralne: "Projekt Mickiewicz" oraz "Zemsta".
"Projekt Mickiewicz" poruszał tematykę życia i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich poetów, dostarczając nie tylko rozrywki, lecz także skłaniając do refleksji nad dziedzictwem kulturowym. Następnie zaprezentowano "Zemstę" - klasyczną komedię Aleksandra Fredry, która potrafi rozbawić do łez. Wesoła i pełna zwrotów akcji historia konfliktu dwóch szlachciców zapewniła niezapomniane chwile śmiechu i rozrywki.
Pomiędzy obiema produkcjami teatralnymi uczniowie udali się do restauracji McDonald's, aby skosztować posiłku i naładować energię na drugi spektakl.
6
Majowe święta
Witaj Maj! Trzeci Maj… rozbrzmiewało dziś w naszej szkole. Uczniowie, podczas apelu dowiedzieli się, „o co tak właściwie chodzi” w majowych świętach. Zapoznali się z krótkim rysem historycznym wydarzeń z dnia 3 maja 1791roku📜, oddali cześć fladze – jednemu z trzech symboli narodowych Polaków. Wszystko dopełniały recytacje, śpiew i taniec przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły.
15
AKCJA - TOSTY
W poprzedni czwartek w naszej szkole odbyła się sprzedaż tostów. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla Pani Iwony.
Zachęcamy również Państwa do pomocy:
https://www.siepomaga.pl/iwona-mochort
4
WIECZÓR FILMOWY
Wieczór filmowy w klasie 6 był niezwykły, ponieważ uczniowie przenieśli się do magicznego świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena. Podczas wydarzenia oglądali pierwszą części ekranizacji "Hobbita", czyli "Hobbit: Niezwykła podróż". Ta fascynująca opowieść opowiada o Bilbo Bagginsie, spokojnym hobbitcie, którego spokojne życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy niespodziewanie dołącza do niego grupa krasnoludów pod przewodnictwem Thorina Dębowej Tarczy.
Wieczór ten był okazją nie tylko do rozrywki, ale także inspiracją do odkrywania magicznych światów literatury i kinematografii.
Akcja "Żonkile" 2024
19 kwietnia 2024 r. nasza szkoła włączyła się w dwunastą edycję akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie zostali zapoznani z wydarzeniami z tamtego okresu i wykonali papierowe żonkile, które wyglądem przypominają Gwiazdę Dawida – symbol stygmatyzacji ludności żydowskiej w czasie wojny.
4
14 kwietnia. Narodowe Święto Chrztu Polski
15 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Narodowego Święta Chrztu Polski, obchodzonego 14 kwietnia. Uczniowie klasy IV i VII przedstawili krótki rys historyczny związany z początkiem naszej państwowości i rozwojem chrześcijaństwa na ziemiach polskich.
Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, które jest uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miało ono fundamentalne znaczenie polityczne, tożsamościowe, a także kulturowe i wprowadziło rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.
13
Szkolny Konkurs Recytatorski
Dnia 12 kwietnia u Marcina Rożka poezja unosiła się w powietrzu, a to za sprawą Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
Dziękujemy wszystkim uczniom- uczestnikom i ich rodzicom, za przygotowanie wspaniałych recytacji wierszy i fragmentów prozy.
Dziękujemy za poświęcony czas Paniom Halinie Rogalskiej i Danucie Skrzyszewskiej – jurorkom, które podczas dłuuugich obrad wyłoniły zwycięzców. Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę 8 maja w gminnym etapie Lubuskich Konfrontacji Artystycznych 2024 – RECYTACJA w ZOK.
Kategoria 1. – klasy I – III
miejsce 1. – Natalia Szałata, kl. III - „Chłopiec, który nie mówi R”
miejsce 2. – Julia Szatkowska, kl. II – „Lokomotywa”
miejsce 3. – Marcel Bańdur, kl. III – „Wrona i ser”
Kategoria 2. – klasy IV - VI
miejsce 1. – Karolina Szałata, kl. VI – „Perspektywa”
miejsce 2. – Brajan Skaczewski, kl. IV –„ Brudas”
miejsce 3. – Blanka Żółtaszek, kl. V – „Tak po prostu”
Serca publiczności recytacją wiersza „Zegarek” Jana Brzechwy skradł Wiktor Gajdecki, kl. V.
Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY !!!
59
"Małe i duże" tradycje wielkanocne
Ostatni dzień nauki przed świętami, czyli "małe i duże"...tradycje wielkanocne w naszej szkole 🐣🐰🥚
64
"Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem..."
Podczas dzisiejszego spotkania w ramach cyklu: „Wieczór z książką i filmem” uczniowie klasy V odkrywali sekrety „Tajemniczego ogrodu”. Towarzyszyły im refleksje na temat przyjaźni, relacji z drugim człowiekiem, dojrzewania i przemiany głównej bohaterki – Mary Lennox, której losy poznali podczas cyklu lekcji poświęconych powieści Frances Hodgson Burnett.
10
Szkolny festiwal talentów i wiosenne porządki 👊💪
Dnia 20. 03. odbył się w naszej placówce Szkolny Przegląd Talentów. Każdy uczeń mógł dziś zaprezentować swoje hobby, umiejętności i pasje. Wszystkie występy były wspaniałe👏👏👏, ale w tegorocznej edycji serca publiczności skradł Andrzej Kula z kl. V [występ wokalny].🎤Następnie, świętując nadejście wiosny, wspólnie posprzątaliśmy teren wokół szkoły. A było, co robić...🥵💪💪💪 Okazało się również, że wszyscy mamy talent do sprzątania :)
74
WYNIKI KONKURSU POLONISTYCZNO-PLASTYCZNEGO
W piątek odbyło się rozstrzygnięcie konkursu polonistycznego-plastycznego.
Wyróżnienia w klasach I-III:
Natan Skaczewski, kl. I,
Konrad Gajos, kl. I,
Adam Rogala, kl. II.
Wyróżnienia w klasach IV-VII:
Lena Gajdecka, kl. VII,
Agata Konieczna, kl. VII,
Adam Ryvachuk, kl. VII.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy osobom wyróżnionym!
1
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 2024
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z kolei 4 marca świętowaliśmy Dzień Gramatyki. Z tej okazji wychowawca klasy III oraz nauczyciele poloniści przygotowali dla Uczniów kilka aktywności związanych z językiem polskim. Od środy (28.02.), aż do poniedziałku codziennie trzech innych przedstawicieli z każdej klasy brało udział w przygotowanych zadaniach, które rozwiązać trzeba było podczas długiej przerwy. Następnie we wtorek odbył się wielki finał - klasy 1-3 wzięły udział w dyktandzie bieganym, zaś klasy 4-7 w quizie polonistycznym.
Dziękujemy wszystkim klasom za udział w obchodach MDJO!
93
BARBIEstyczny Dzień Kobiet
Dziś (8 marca 2024r.) świętowaliśmy Dzień Kobiet… z tej okazji przenieśliśmy się do świata Barbie. Podczas długiej przerwy odbył się pokaz mody, podczas którego każdy stuprocentowy mężczyzna mógł się poczuć jak prawdziwa kobieta… Jednak nie wszyscy byli na tyle odważni...Na koniec rozstrzygnęliśmy wyniki głosowania na najsympatyczniejszą uczennicę w roku szkolnym 2023/2024. Tym razem laur zwycięstwa przypadł Lenie Gajdeckiej – uczennicy klasy VII. Serdecznie gratulujemy!!!
Każda klasa celebrowała 8 marca także w mniejszym gronie.
Wszystkim Kobietom – małym i dużym składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta.
73
Rekolekcje wielkopostne
Dnia 28.02.2024r.Mszą Świętą zakończyły się trzydniowe rekolekcje wielkopostne. Był to czas refleksji, ale także radości. Celem spotkań w szkole i w kościele było pogłębienie relacji z Bogiem i zaduma nad tajemnicą zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
22
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika naszej biblioteki szkolnej
"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem"
Kornel Makuszyński
Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy. W pierwszej części uroczystości pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami. Na koniec projektowali okładkę swojej ulubionej książki.
11
Ostatnie zajęcia Laboratoria Przyszłości przed feriami
Podczas zajęć pracowaliśmy na zestawach Lego Spike Essential. Budowaliśmy autobus , który zatrzymywał się na każdym przystanku oraz rozmawialiśmy o innych środkach transportu, którymi możemy udać się na zimowy wypoczynek , a jednym z nich była taksówka . Stworzyliśmy i przetestowaliśmy program, który kierował taksówką. Następnie zmodyfikowaliśmy program w taki sposób, by taksówka jechała po określonej trasie.
26