• SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Cała społeczność naszej szkoły, cała społeczność naszej Gminy sercem jest z obywatelami Ukrainy. Przeżywamy ich tragedię i współczujemy czego doświadczają kobiety, mężczyni, a przede wszystkim Dzieci. Chcemy realnie pomóc potrzebującym, dlatego na terenie naszej Gminy powstały specjalne punkty pomocy.

Poniżej przedstawiamy wszystkie zorganizowane punkty zbiórki. Do każdego z nich przypisani są koordynatorzy.

KOSIECZYN – SALA WIEJSKA

Koordynator punktu : pani Partycja 698221863

W każdym z tych punktów są obecni wolontariusze i przyjmują produkty od mieszkańców naszej gminy. Może się jednak zdarzyć tak, że akurat nikogo w danym punkcie nie będzie, dlatego podajemy Wam numer do koordynatorów – skontaktujcie się z nimi i ustalcie kiedy i w jaki sposób możecie dostarczyć Wasze produkty.

Co zbieramy?

8. Kkaszki i słoiczki dla dzieci

9. Latarki, zapałki, świece,

10. Power banki, telefony komórkowe, ładowarki, przedłużacze

11. Zestawy wyposażenia medycznego (parcetamol maści rozgrzewające, plastry, itp.)

12. Maseczki i środki antyspetyczne,

13. Środki higieny osobistej i środki czystości (np. podpaski, pampersy, pasty do zębów, mydła, szampony, itp.

14. Koce, śpiwory, pościel, prześcieradła, ręczniki,

15. Bielizna damska, męska, dziecięca, spodnie dresowe, bluzy dresowe, kurtki i płaszcze przeciwdeczowe, (damski, męskie, dziecięce),

Wszystkie rzeczy fabrycznie opakowane i nowe lub w przypadku odzieży jak nowe.

POTRZEBUJEMY PONADTO:

1. Plastikowe pojemniki zamykane (takie np. z Pepco) kilkunastolitrowe (im większe tym lepsze)

2. Czyste kartony (damy jeszcze znać co z nimi, bo możliwe, że zostaną wyprodukowane!)

Punkty zbiórki akcji „Gmina Zbąszynek dla Ukrainy” i godziny funkcjonowania:

ZBĄSZYNEK – OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

Koordynator punktu Katarzyna: 530740591 i Patrycja: 508052562

ZBĄSZYNEK – SZKOŁA PODSTAWOWA – PLAC WOLNOŚCI

Koordynator punktu Anna: 606432204 i Agnieszka: 664407284

DĄBRÓWKA WIELKOPOLSKA – REMIZA OSP DĄBRÓWKA WIELKOPOLSKA

Koordynator punktu Bożena 785617154

ROGOZINIEC – REMIZA OSP ROGOZINIEC

Czynny niedziela 15-18 oraz pn-pt 15-20

Koordynator punktu Tomasz: 606508895 i Jacek: 608612651

KRĘCKO – REMIZA OSP KRĘCKO

Koordynator punktu Paweł 781291657

CHLASTAWA – REMIZA OSP CHLASTAWA

Czynny niedziela 17-18 oraz pn-pt 17-20

Koordynator punktu Bogusia 725370251

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

24 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV-VIII. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali: Karolina Szałata, Zuzanna Krakowian, Marcel Stasiak, Adrian Breś oraz Filip Bielecki. Jury zdecydowało, że Uczniowie biorący udział w konkursie szkolnym będą również reprezentować nasza szkołę na etapie gminnym. Gratulujemy!

• Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

Dnia 22 II 2022 r.odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III.W konkursie wzięło udział 11 recytatorów wyłonionych podczas eliminacji klasowych. Wśród prezentowanych utworów były wiersze D.Gellner, J.Brzechwy i J.Tuwima.Konkurs przebiegł w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała p.Monika Przybyła i p. Patrycja Kaczmarek.Wyróżnieni zostali:Natalia Szałata - klasa I, Magdalena Bock- klasa II, Wiktor Gajdecki - klasa III.Laureaci otrzymali  nagrody książkowe i dyplomy.Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego i dziękujemy za udział w komkursie oraz życzymy powodzenia na etapie gminnym.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 2022

Drodzy Uczniowie,

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ale my świętować będziemy aż przez cały tydzień!

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka konkursów:

1) ŁAMAŃCE JĘZYKOWE

2) MEMOWA ORTOGRAFIA

3) QUIZ JĘZYKOWY

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z kl. IV- VIII do wzięcia udziału w zabawie!

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na plakacie poniżej oraz u polonistów!

POWODZENIA!

Wasi Poloniści

• "RZEKA GROSZA dla Mai"

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy w naszej szkole akcję „Rzeka grosza dla Mai”.
            Pieniądze przekazaliśmy cioci dziewczynki, która jest koordynatorem przedsięwzięcia.
            Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za każdy grosz, który zasili konto dziewczynki.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dnia 8 lutego 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu.
            Zdajemy sobie sprawę jak ważną kwestią w dzisiejszych czasach jest bezpieczeństwo w sieci , dlatego wykorzystaliśmy moment i przybliżyliśmy uczniom naszej placówki treści związane z odpowiedzialnym i rozsądnym korzystaniem z Internetu.
            Młodsze klasy poznawały w szkole zasady bezpiecznego poruszania się po przestrzeni wirtualnej, ze starszymi klasami wychowawcy odbyli pogawędki na godzinach wychowawczych przez platformę MSTeams, a pani Pedagog przekazała rodzicom prezentację multimedialną.

Wierzymy, że przy wspólnym zaangażowaniu, każdy z nas będzie bezpieczny w Internecie.

• Zabawa WALENTYNKOWA 12.02.2022r.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marcina Rożka w Kosieczynie zaprasza na ZABAWĘ WALENTYNKOWĄ, która odbędzie się dnia 12.02.2022r.  w SALI WIEJSKIEJ W KOSIECZYNIE
            Czyli...
            - dobra zabawa,