• Nasz udział w Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia

            W ostatnich dniach grudnia nasza uczennica Agata Buśko z klasy VIII otrzymała certyfikat potwierdzający jej udział w ,,Konsultacjach Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”. Spotkanie miało charakter zdalny i odbyło się 21 października 2021r. 

            Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprosił wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.

            Było to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane były dyskusje poświęcone sprawom najważniejszym dla młodego pokolenia Polaków. Celem Konsultacji wojewódzkich było wypracowanie rozwiązań, zebranie opinii i pomysłów, które zostaną uwzględnione w dokumencie strategicznym.

            Bardzo dziękujemy Agacie za wspaniałe reprezentowanie naszej całej społeczności szkolnej. Dziękujemy za chęć udziału i odwagę. Brawo!

          • "Świebodzińska Opowieść Wigilijna"

            Kilkoro uczniów z naszej szkoły postanowiło sprawdzić się na płaszczyźnie literackiej i zgłosiło swoje prace w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Świebodzinie. W grudniu, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Świebodzinie, nastąpiło podsumowanie IV edycji powiatowego świątecznego konkursu literackiego „Świebodzińska Opowieść Wigilijna”. Wyróżnienie zostało przyznane jednej z Uczennic.

            NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

            Kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-V:

            Karolina Szałata - Szkoła Podstawowa w Kosieczynie

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzmy dalszych sukcesów!

          • Akcja "Człowieku, podaj łapę" - ZAKOŃCZONA

            Tegoroczna akcja zbiórki karmy i smakołyków dla psów ze schroniska w Nowym Dworze - zakończona! Dziękujemy wszystkim darczyńcom - Uczniom i Rodzicom, którzy wzięli udział w niniejszym wydarzeniu.

                                                                                                                                                                     Opiekunowie SU

          • Mikołaj w klasie I

            6 grudnia klasę I odwiedził Święty Mikołaj! W nocy, z 5 na 6 grudnia, zostawił list, w którym zawarł instrukcje, gdzie poukrywał prezenty. Poczęstował się słodkościami oraz mlekiem... zostawił trochę bałaganu na oknie, ale to nic. Dziękujemy Święty Mikołaju! :) 

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

            W ubiegłym tygodniu klasa I przystąpiła do pasowania na czytelnika. Uczniowie wybrali się do biblioteki oraz zapoznali się z jej funkcjonowaniem, poznali również zasady korzystania z biblioteki oraz zasady używania książek. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą stałymi bywalcami naszej biblioteki.

          • Uwaga! Dyktando na Święto Niepodległości

            Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

            Zbliża się termin tegorocznego Dyktanda na Święto Niepodległości. Każdy będzie mógł wziąć w nim udział, począwszy od uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż po osoby dorosłe; wystarczy posiadać dostęp do internetu. Im więcej uczestników, tym większa kwota trafi do potrzebujących. Organizator przekaże złotówkę za każdą osobę, która 11 listopada rozwiąże dyktando. 

            - Święto Niepodległości to świetna okazja, aby sięgnąć po różne wątki z polskiej kultury i historii. Przygotowując dyktando, nawiązywaliśmy do tradycji przedwojennych, przywołaliśmy postaci, które na różne sposoby budowały wtedy nasze państwo, ale także odwołaliśmy się do wspólnych wartości. Kiedy mieliśmy już temat, zaczęliśmy szukać trudnych ortograficznie słów i układać z nich spójną opowieść - opowiada autorka tekstów, dr Magdalena Wanot-Miśtura, prezes Fundacji Języka Polskiego.

            Przypomnijmy, że organizator przekaże na wskazany cel złotówkę za każdego uczestnika. Więcej o samym wydarzeniu i o pozostałych niespodziankach przygotowanych przez organizatorów przeczytać można na poniższych stronach:

            ZAPISY INDYWIDUALNE (dla uczniów i dla dorosłych):
            https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

            Kategorie wiekowe, wraz z godzinami, w których można będzie rozwiązywać dyktando:

            klasy 1-3: od 10:00 do 10:30

            klasy 4-6: od 12:00 do 12:30

            klasy 7-8: od 15:00 do 15:30

            szkoła średnia: od 17:00 do 17:30

            dorośli: od 19:00 do 19:30

            Każde napisane dyktando to 1 głos i 1 zł na cel, który zwycięży w głosowaniu!!!

            Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w charytatywnym Dyktandzie na Święto Niepodległości!

          • AKADEMIA PANA KLEKSA

            AKADEMIA PANA KLEKSA w SP Kosieczyn 🤩

            Uwieńczeniem omawiania lektury "Akademia Pana Kleksa" było wykonanie przez Uczniów klasy IV makiet, które aktualnie zdobią korytarz szkolny 🏠

            Zachwytom nie było końca, ponieważ każdy z Uczniów bardzo się postarał! A do wykonania makiet czwartoklasiści użyli przeróżnych materiałów, m.in. klocków lego DUPLO, farb, kartonów, wycinanek, modeliny, a nawet żywych roślin! 😎

            Podczas całego cyklu omawiania lektury nie zabrakło również lekcji kleksografii oraz lekcji przędzenia liter!

            Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć ⤵️

          • SPOOKY LESSON- LEKCJA KULTUROWA DOTYCZĄCA HALLOWEEN

                Tradycyjnie w ostatnim tygodniu października uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać na lekcjach języka angielskiego zwyczaje związane z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. 

                Dzieci realizowały program nauczania w nietypowy, straszny sposób. Lekcje odbywały się w klasie udekorowanej halloweenowymi dekoracjami. Uczestnicy wysłuchali prezentacji o historii Halloween, rozwiązywali ciekawe karty pracy, śpiewali piosenkę połączoną z zabawą ruchową oraz grali w różne gry i zabawy. Celem zajęć było wzbogacanie zasobu słownictwa, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych. 

               Zajęcia sprzyjały lepszej koncentracji naszych dzieci oraz wspierały wzajemną integrację grupy.  

                                                                             Happy Halloween!

          • #SzkołaPamięta

            Kolejny raz nasza szkoła dołączyła do akcji #Szkoła pamięta.
            W tym roku klasa VIII podjęła się zadania posprzątania wejścia na cmentarz w Kosieczynie i zapalenia kilku zniczy, a klasa III odwiedziała groby księży pracujących w naszej miejscowości.
            Fotorelację mogą Państwo obejrzeć poniżej.

          • Spotkanie z żołnierzami 62 KS "Commando"

            Dnia 25 października 2021r. na hali sportowej w Zbąszynku odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z żołnierzami z 62 Kompanii Specjalnej „Commando” z Bolesławca.
            Zajęcia poprowadzili byli żołnierze 62 KS „Commando”, a w programie były:
            - filmy o tematyce wojskowej
            - pokaz broni
            - wyposażenie żołnierza
            - podstawy ratownictwa
            - psychologiczne aspekty przetrwania
            - wyżywienie współczesnego żołnierza.

          • Wycieczka klas IV – VIII – Biskupin - Gniezno - POZNAŃ [21.10.2021r.]

            Poznańska Bazylika Archikatedralna, położona na wyspie zwanej Ostrów Tumski w Poznaniu, otoczonej korytem Warty i Cybiny, sięga samych początków chrześcijaństwa w Polsce, II połowy X wieku.

            Na miejscu obecnej katedry gotyckiej, zbudowano w roku 968 pierwszy kościół katedralny p.w. św. Piotra, murowany z okrzesków martwicy łąkowej i granitu, tynkowany, dł. około 48 metrów. Badania archeologiczne przeprowadzone w 1946 roku odsłoniły liczne fragmenty pierwotnej katedry poznańskiej, co pozwala ustalić, iż wzniesiona została jako bazylika trójnawowa z prezbiterium zamkniętym absydą, z zachodnim masywem wieżowym, mieszczącym dwudzielną emporę, wspartą na okrągłym filarze. Posiadała atrium, w którym odkryto relikty płyty z zaprawy wapiennej, tzw. misy chrzcielnej i krypty grobowe, identyfikowane przez badaczy jako prawdopodobne groby monarsze: księcia Mieszka I i króla Bolesława Chrobrego. Odkryte relikty archeologiczne zabezpieczone metodą elektropetryfikacji można oglądać w kryptach (wybudowanych w latach 1950-1955 i odrestaurowanych w roku 1997).