• Hey! It's Pumpkin Day!

            Październikowa lekcja kulturowa, dotyczyła dyniowych zabaw językowych. Pumpkin Day to świetna okazja do wprowdzenia lub przypomnienia słownictwa dotyczącego jesieni. Uczniowie wzięli udział w pumpkin memory game, pumpkin reading, pumpkin tasting, pumpkin questions quiz, pumpkin brainstorming. 

          • Czy lubisz filmy? Bo my-bardzo!

            Jeszcze przed godziną ósmą rano, klasa czwarta wybrała się na wycieczkę do Zielonej Góry. W kinie Cinema City wzięła udział w autorskiej lekcji filmowej ,, Film animowany od ołówka do programu komputerowego”. Lekcja ta przy wykorzystaniu tytułów o zróżnicowanej tematyce stanowiła świetne pole do dyskusji i pogłębienia wiedzy z zakresu filmoznawstwa, pozwoliła na realizację podstawy programowej w ciekawy, multimedialny sposób. Zero nudy. Kolejną atrakcją był seans filmowy ,,King. Mój przyjaciel lew”, a ,,wisienką” całego popołudnia były wygibasy w parku trampolin ,,Skokoloco”. Do następnej wycieczki!

          • Zawsze trzeba szukać...

            Klasa czwarta na lekcji wychowawczej przeprowadziła debatę na temat wartości człowieka. Po dyskusji i wymianie spostrzeżeń, uczniowie zostali podzieleni na grupy. Wypisywali cechy, jakie cenią u drugiego człowieka, po czym jednogłośnie stwierdzili, że nie można zbudować koleżeńskiej relacji bez fundamentów takich jak uczciwość i empatia. To wyjątkowo ważne i cenne wartości człowieka.

          • Z tabliczką mnożenia Ci do twarzy

            Dnia 7 października w naszej szkole odbył się konkurs z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem konkursu było przypomnienie sobie tabliczki mnożenia oraz nadrobienia tabliczkowych zaległości po wakacjach. Dzieci rywalizowały między sobą rozwiązując zadania na Kartach Grabowskiego (pięć przykładów w 2 minuty). Dnia 17 października odbyło się oficjalne wręczenie nagród. Każdy, kto poprawnie rozwiązał 5 przykładów poniżej wyznaczonego czasu, otrzymywał Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz drobny upominek. 

            Klasyfikacja końcowa ułożyła się następująco:

            Klasa IV

            Marcel Reguła (czas rozwiązania - 35 sekund)
            Dorian Sarbak
            Agata Baszko Oleksandra
            RyvachukMaja Drzymała 

            Klasa V
            Nina Snopajtis (czas rozwiązania – 18 sekund)
            Paweł Bielecki
            Igor Poniedziałek
            Kuba Wawrzyniak

            Klasa VI
            Lena Gajdecka (czas rozwiązania – 16 sekund)
            Adam Bielecki
            Adrian Breś
            Karol Dulat
             Adam Ryvachuk

            Klasa VIII
            Iga Sobiech (czas rozwiązania – 12 sekund)
            Maksymilian Wetklo
            Julita Hanych 
            Filip Bielecki 
            Oskar Osiński

            Wszystkim mistrzom tabliczki mnożenia serdecznie gratulujemy!!!

          • Bo bezpieczeństwo to podstawa

            Dziś [11.10.2022 r.] u Marcina Rożka zagościła Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU.

            Wśród lekcji - atrakcji, które czekały na naszych wychowanków były: strefa teatru, strefa bezpiecznego ruchu i rozrywki, strefa pierwszej pomocy.

            Zajęć było mnóstwoooo...:)

            Wierzymy, że taka forma przyswajania wiedzy na temat niebezpieczeństw pozwoli naszym uczniom ich uniknąć, a także umiejętnie reagować w sytuacji zagrożenia.

            Dziękujemy Fundacji PZU za niezapomniane wrażenia i wspaniały czas.

          • Wycieczka klas I-III do Świebodzina

            5 pazdziernika uczniowie klas najmłodszych wraz z wychowawczyniami odbyli wycieczkę do Świebodzińskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne "Dorotka po drugiej stronie tęczy".Było to przedstawienie edukacyjne w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego z Wrocławia.Przedstawienie zawierało treści ekologiczne o komieczności dbania o środowisko oraz prawdy życiowe: dobro zwycięża , przyjazń pokona największe przeciwności losu oraz warto wierzyć we własne siły.Wszyscy wrócili podekscytowani , a gra aktorów na długo zostanie w pamięci uczniów.

          • Europejski Dzień Języków 2022

            W pierwszym tygodniu października, uczniowie wzięli udział w pierwszej, w tym roku szkolnym, lekcji kulturowej dot. Europejskiego Dnia Języków. Oto atrakcje, które na Nich czekały:

            - konkurencje multimedialne dotyczące europejskich państw (,,Where am I?", ,, Fill in the dialog", ,,European treasure", ,,Who said that?");

            - nauka języka ukraińskiego z naszą koleżanką- Oleksandra z klasy IV; 

            - gra karciana ,,100 pytań o Europie";

            - praca z mapą ,, Siedem sekund"              i wiele innych...

            Chętni uczniowie z klas I-III mieli możliwość zaprezentowania pamiętek ze swoich zagranicznych wyjazdów oraz krótko o nich opowiedzieć.

            Uczniowie z klas starszych poproszeni zostali o zapisanie swoich odpowiedzi na pytanie ,, Dlaczego warto być w Unii Europejskiej?".

            Do zobaczenia za rok!

             

             

          • Dzień Chłopaka u Czwartaka

            W klasie czwartej tegoroczne obchody Dnia Chłopaka odbyły się pod hasłem ,,Nieważne czy chłopiec mały jest, czy duży, niech mu dziś uśmiech gości na buzi!". Dziewczynki razem z wychowawczynią przygotowały ciekawe konkurencje sprawdzające wiedzę motoryzacyjną naszych małych mężczyzn oraz ich tężyznę fizyczną. Cała męska grupa podziękowała za świętną inicjatywę dziewczynek.

          • Wycieczka klas I-III

             

            29 września uczniowie klas l-III odbyli wycieczkę do Muzeum Marcina Rożka we Wolsztynie, patrona naszej szkoły. Jego siedzibą jest pochodzący z 1934 roku dom, zaprojektowany przez prof. Marcina Rożka - wybitnego polskiego malarza i rzeźbiarza. Uczniowie oglądali eksponaty zgromadzone w poszczególnych salach, ekspozycje związanie z życiem i twórczością artysty oraz urokliwy ogród dochodzący do samego jeziora.Dodatkowo obejrzeli wystawę Polskich Zabytkowych Aparatów Telefonicznych. Na koniec wycieczki miłą niespodzianką był spacer wzdłuż jeziora. Wizyta w muzeum była bardzo interesującą lekcją na temat patrona.

          • Spotkanie po 45 latach...

            24 września 2022 r. był długo oczekiwanym i jednocześnie wyjątkowym dniem dla absolwentów Szkoły Podstawowej w Kosieczynie, którzy liczbie 27 uczniów ukończyli ją w czerwcu 1977 roku. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu kilku osób ze szkolnej ławy udało się zorganizować spotkanie po 45 latach…

            Rozpoczęło się ono o godz. 16.00 mszą św. w Kościele Parafialnym pw. Szymona i Judy Tadeusza. Było to szczególnie poruszające nabożeństwo, albowiem odprawił je  i udzielił błogosławieństwa zebranym nasz kolega z klasy, ks. kan. Andrzej Palewski.

            Następnie wszyscy udali się na cmentarze w Zbąszynku i w Kosieczynie, by pomodlić się i zapalić znicze pamięci na grobach nieżyjących już naszych kolegów  i nauczycieli.

            Kolejnym punktem spotkania był pobyt w murach „podstawówki”. Ogromne podekscytowanie  towarzyszyło byłym uczniom przekraczającym próg swej szkoły. Spacer po szkolnych korytarzach, wizyty w klasach, szczególnie w dawnej biologicznej, zajęcie miejsca w ławce, bezkarny pobyt w gabinecie dyrektora. Wspomnienia, żarty…

            Wzruszenie mieszało się z wręcz dziecięcą radością.

            Pełne emocji były komentarze:

            „Szkoła była i jest wspaniała.”

            „Piękna i nowoczesna ta nasza podstawówka.”

            „Nie ma już rozsuwanej ściany między klasami na górze. Pamiętacie, jak z dwóch klas robiła się jedna i oglądaliśmy filmy na projektorze?”

             „Zawsze marzyłam, żeby posiedzieć na fotelu dyrektora. Dziś mi się to udało!”

            „Byliśmy tu po 45 latach.”

            „Cudownie było wrócić wspomnieniami do dawnych lat.”

            W gabinecie dyrektora  zwiedzający otrzymali miłe upominki – długopisy z nadrukiem aktualnej nazwy i adresu szkoły. Bardzo dziękujemy!

            Natomiast byli uczniowie na pamiątkę swej wizyty przekazali statuetkę w kształcie gęsiego pióra i kałamarza z wymownym grawerem: „Szkoła to niezwykłe wspomnienia. Absolwenci 1976/77”. I taka jest prawda: Czasy szkolne mijają szybko, ale w pamięci pozostają na całe życie, a wspomnienia z nimi związane są osobliwe, niezwykłe.

            Po wspólnym zdjęciu na szkolnych schodach nadszedł czas na koleżeńskie spotkanie w Wiejskim Domu Kultury. Rozmowom nie było końca… O tym, co było. O tym, jak jest. I o tym, co przed mami.

            Było to wspaniałe spotkanie, potrzebne, integrujące. I nawet ci, którzy z różnych powodów nie mogli w nim uczestniczyć, tego dnia czuli wyjątkową więź ze swoją klasą.

            Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim, którzy pomogli w realizacji programu spotkania. Przy tej okazji raz jeszcze dziękujemy naszym Nauczycielom, szczególnie Wychowawczyni Pani Marii Robak, za wszelką dobroć, trud i serce, które w ciągu wspólnych szkolnych lat otrzymaliśmy jako bezcenny podarunek  na dorosłe życie.

                                                                                              

                                                                                               Absolwenci 1976/77