• Czy baśnie braci Grimm są dla dzieci?

Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Wieczór z książką i filmem”, które odbyło się 25.03.2022r. zastanawialiśmy się nad tym, ile jest prawdy w  baśniach, czy baśnie są dla dzieci i czy oby na pewno są zmyślone?  A może nie są ?
               Poznaliśmy historię Wilhelma i Jacoba Grimmów, którzy podróżując od wioski do wioski udawali speców od rozprawiania się z wszelkimi niesfornymi istotami. Sytuacja zmieniła się wtedy, gdy w jednej z odwiedzanych przez nich miejscowości „problem” okazał się realny.
            Wieczór filmowy stał się idealnym pretekstem do integracji międzyszkolnej. Dziękujemy za udział w wydarzeniu wszystkim uczniom, którzy chcieli spędzić piątkowe popołudnie w szkole :) , szczególnie uczennicom klasy 7b ze Szkoły Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej, które zasiliły nasze szeregi.

• Saint Patrick’s Day w naszej szkole

Marzec to idealny czas na przeprowadzenie lekcji kulturowej dotyczącej irlandzkiego święta jakim jest Dzień Świętego Patryka. Podczas zajęć języka angielskiego Uczniowie wysłuchali historii Św. Patryka, tańczyli taniec irlandzki, rozwiązywali liczne łamigłówki językowe. Dzisiejszego dnia kolor zielony dominował na korytarzach szkolnych.

• Zakończenie rekolekcji wielkopostnych

Dziękujemy wszystkim za udział w trzydniowych rekolekcjach wielkopostnych. Był to szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala zrozumieć istotę tych świąt.
            To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy.

Dziękujemy Wszystkim za udział.

• Wagary w CKZiU 2022

Coroczne wagary w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku powróciły.

Po dwuletniej przerwie nasi ósmoklasiści otrzymali zaproszenie na dzień otwarty szkoły w formule stacjonarnej. Tradycyjnie odbył się on 21 marca, tj. w pierwszym dniu wiosny, a zatem w dniu wagarowicza.

W programie organizatorzy przewidzieli różnego rodzaju warsztaty promujące kierunki oferowane przez szkołę, a także rozmowy z uczniami i nauczycielami. Uczniowie klas ósmych mieli zatem okazję
            do poznania placówki w najdrobniejszych szczegółach.

DZIĘKUJEMY ZA CIEKAWE SPOTKANIE!

• JAK KORZYSTAĆ Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ?

16 marca klasa IV, w ramach lekcji języka polskiego, odwiedziła Bibliotekę Szkolną. Pani Ela przypomniała, jak korzystać z biblioteki i ponownie przedstawiła regulamin czytelni. Uczniowie dowiedzieli się również, czym jest karta książki oraz karta katalogowa i co znajduje się w księgozbiorze podręcznym. Na koniec wizyty Uczniowie wypożyczyli lekturę, którą będą omawiać niebawem oraz zostali obdarowani zakładkami do książki. Dziękujemy!

• ŚWIETLICA SZKOLNA Z KLOCKAMI KORBO

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała kolocki Korbo! Frajdy co nie miara! Podczas zajęć na świetlicy Uczniowie są z nimi zapoznają, uczą, bawią i spędzają miło czas.

Edukacyjne walory klocków Korbo są nie do przecenienia. Budując, bawiąc się dziecko odkrywa zasadę działania przekładni mechanicznej. Widoczne gołym okiem koła zębate wprawiające w ruch wybrane elementy konstrukcji działają na wyobraźnię. Zabawa i nauka przenikają się nawzajem!

Zabawa klockami konstrukcyjnymi daje dziecku poczucie sprawczości oraz uczy, że kiedy się wystarczająco długo pogłówkuje, możne wprawić w ruch każde marzenie.

źródło: https://korbo.eu

• Przed trudnym wyborem- spotkanie ósmoklasistów z CKZiU

Uczniowie ostatniej klasy naszej szkoły od wielu miesięcy intensywnie przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty. Cel jest jasny- trzeba zdać egzamin z jak najwyższą liczbą punktów, żeby dostać się do dobrej szkoły, jednak co to właściwie znaczy ,,dobra szkoła"? Pomoc w wyborze jest ważna, dlatego w środę odbyło się spotkanie z reprezentacją CKZiU ze Zbąszynka. Nasi ósmoklasiści zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły średniej naszej gminy. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA CIEKAWE SPOTKANIE!