• Przedświąteczne "szaleństwa" u Rożka

Dziś w naszej szkole bardzo dużo się działo. Podczas pierwszej lekcji uczniowie klas IV - VII wzięli udział w „Szkolnym turnieju wiedzy o świętach”.

Konkurencje były różne: pakowanie prezentów, świąteczne wykreślanki, kodowanie, uzupełnianie tekstów kolęd. W tym czasie młodsi wychowankowie w swoich klasach dekorowali pierniki.

Na kolejnej lekcji w świątecznych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas I – III.

Po turnieju odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu matematycznego na najładniejszą geometryczną choinkę. Wyróżnienie otrzymali: Brajan i Natan Skaczewscy

3 miejsce zajęła Hanna Smogór z klasy 7;

2 miejsce zajął Marcel Stasiak z klasy 7;

1 miejsce przypadło Anicie Litwin z klasy 5.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Po zajęciach w szkole udaliśmy się na szkolną wigilię, która odbyła się w Sali Wiejskiej. Tam wysłuchaliśmy pięknych kolęd przygotowanych przez naszych uczniów i zjedliśmy wspólnie symboliczny, świąteczny posiłek.

• Lekcje o finansach

W ramach programu Ministerstwa Finansów - „Lekcje o finansach” odbyło się w naszej szkole szereg zajęć poświęconych szeroko rozumianym finansom. Szczegółowo omawialiśmy tematy związane z zarządzaniem pieniędzmi, gospodarowaniem środkami finansowymi i budżetem domowym. Dowiedzieliśmy się, skąd się wzięły pieniądze i jak to się stało, że współcześnie możemy dokonywać transakcji bez ich użycia.
            Lekcje z zakresu finansów są bardzo potrzebne młodym ludziom, aby nauczyć ich samodzielnego zarządzania środkami finansowymi w przyszłości. Uczniowie nauczyli się podstawowych pojęć związanych z zarządzaniem finansami, „opłacali faktury” oraz zrozumieli znaczenie oszczędzania i jego korzyści. Dzieci miały także możliwość grania w gry planszowe związane z finansami.
            Wiemy, że kontynuowanie edukacji finansowej w szkole jest ważne dla rozwoju odpowiedzialności finansowej dzieci.

A dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu od Ministerstwa Finansów  odwiedzimy kilka instytucji publicznych działających w obszarze finansów w Krakowie i we Wrocławiu