• Dlaczego czcimy 3 Maja…?

Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Była to również świetna okazja do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

• Berlin- czyli klasa VIII w stolicy Niemiec

28 kwietnia, nasi tegoroczni absolwenci wybrali się na długi spacer po stolicy Niemiec, Berlinie. Piękna pogoda pozwoliła Uczniom w przyjemny sposób zwiedzić największe atrakcje tego miasta: Mur Berliński, Bramę Brandenburską, Reichstag, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, plac Poczdamski, aleję Unter den Linden na Alexanderplatz, Muzeum Historii Naturalnej z największym na świecie szkieletem brachiozaura. Wróciliśmy z wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi w wiedzę o stolicy naszych zachodnich sąsiadów.

• Dzień Ziemi 2022

Dzień Ziemi to okazja do mądrej i ciekawej zabawy oraz zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią. Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska, a szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę. Z racji Święta Ziemi, w naszej szkole odbył się szkolny konkurs na "Eko-zabawkę”. Konkurs polegał na wykonaniu zabawki z materiałów ekologicznych oraz surowców wtórnych. Miał na celu przybliżyć uczniom zagadnienia związane z ochroną naszego najbliższego środowiska. Następnie, reprezentanci każdej klasy wzięli udział w konkursie ekologicznym, podczas którego  musieli rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć rebusy czy posegregować śmieci. Dzieci wspaniale się bawiły i zdobyły cenną eko-wiedzę. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki oraz gry planszowe.

• Niedziela Palmowa

10.04.2022r. To już czternasty raz uczniowie i pracownicy naszej szkoły wykonali palmy, które wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej, upamiętniającej przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

Rozstrzygnięcie konkursu na "Najładniejszą Palmę Wiekanocną"

Dnia 8 kwietnia 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs  klas 1-8 na "Najładniejszą Palmę Wielkanocną" Dotarły pięknie wykonane palmy , które zgodnie z tradycją wykonane zostały z naturalnych elementów takich jak: bazie, bukszpan, wydmuszki.Komisja wyróżniła uczniów: Antoni Bartczak- kl.I, Marcelina Trompa oraz Zuzanna Piskorz z klasy II, Dorian Sarbak -kl.III i Zuzanna Krakowian - kl.V.Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu , a zwycięzcom gratulujemy wyróżnień!

• VIII Bitwa Języka Angielskiego

Czy to nie przyjemne, by się uczyć i potem wykorzystać to, czego się nauczyłeś? - Konfucjusz

07 kwietnia, odbyła się VIII Bitwa Języka Angielskiego. W tym roku spotkanie na szkolnym holu przygotowane było dla trzech grup wiekowych. Konkurencje dostosowane były do umiejętności językowych naszych uczniów. Bitwa to lekcja języka angielskiego na wesoło, to czas kiedy cisza nie jest wskazana, a zdobyta wiedza ułatwia wygrywanie punktów. Gratulujemy wszystkim i widzimy się za rok!

• Warsztaty profilaktyczne

W dniach 4-5 kwietnia odbyły się warsztaty proflaktyczne dla całej społeczności szkolnej. Zostały one przeprowadzone przez Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki(https://cdp-szkolenia.pl/) Klasy I-III uczestniczyły w warsztatach pt" Tomek i Czarny Kruk" Celem  warsztatu było przygotowanie dzieci do funkcjonowania wolnego od przemocy poprzez nauczenie ich kontroli negatywnych emocji, rozwiązywania konfliktów oraz rozróżniania zachowań akceptowanych i nieakceptowanych społecznie.  Z kolei klasy IV-VIII wzięły udział w warszatach pt." Przemoc odbierze Ci moc" Na zajęciach omawiane były różne rodzaje przemocy. Zapoznano  też uczniów nie tylko z moralnymi, lecz również psychospołecznymi, prawnymi i zdrowotnymi konsekwencjami zachowań agresywnych. A przede wszystkim nauczono młodych ludzi praktycznych metod radzenia sobie ze złością, nazywania własnych emocji oraz radzenia sobie z frustracją.