Decyzją Ministra Edukacji Narodowej zdalne nauczanie będzie się odbywało do 26 kwietnia 2020r.
Egzamin ósmoklasisty został przeniesiony na inny termin.
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej zdalne nauczanie będzie się odbywało do 26 kwietnia 2020r.
Egzamin ósmoklasisty został przeniesiony na inny termin.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych w szkole od 12 do 25 marca 2020r.
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Informacje szczegółowe zamieszczone są na Librusie.
W środę 10.03.2020r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie - V edycja szkolnego pokazu talentów „Ja też mam talent 2020” . I w tym roku uczestnicy dopisali nie tylko obecnością, ale też oryginalnością pokazów. Społeczność szkolna mogła podziwiać występy:
Jury w składzie: Ewa Heyduk, Monika Przybyła i Danuta Skrzyszewska, nie miało łatwego zadania, ponieważ wszystkie prezentacje były na bardzo wysokim poziomie.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku talentów w naszej szkole będzie jeszcze więcej.
5 marca uczniowie klasy II po raz kolejny spotkali się ze szkolną pielęgniarką Panią Jolantą Jaroszyńską , która tym razem przeprowadziła pogadankę na temat ,,Jak dbać o zdrowie?’’ Uczniowie korzystając z własnych doświadczeń i wiedzy, aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, podając m.in. przyczyny zachorowań i sposoby zapobieganiu chorobom. Poznali choroby dziecięce wywoływane przez drobnoustroje, sposoby uodparniania organizmu i ochrony przed drobnoustrojami. Pani pielęgniarka szczególnie zwróciła uwagę dzieciom na znaczenie właściwego odżywiania się, ubiór stosowny do pogody, a także higienę osobistą – poprawne i częste mycie rąk, zwłaszcza w obecnej sytuacji na świecie. Dzieci z uwagą wysłuchały fachowych rad oraz chętnie włączały się do dyskusji.
25.02. 2020r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się gminne eliminacje Lubuskiego Konkursy Recytatorskiego PRO-ARTE. Wśród uczestników byli uczniowie naszej szkoły. Recytacje odbywały się w trzech kategoriach:
1. Klasy I – III – naszą szkołę reprezentowali Wiktor Gajdecki (kl. I) i Karolina Szałata (kl. II), która zdobyła wyróżnienie.
2. Klasy IV – VI – reprezentowali nas – Filip Bielecki (kl. V) (nominacja do kolejnego etapu konkursu), Amelia Bok (kl. VI) i Martyna Poniedziałek (kl.VI),
3. Klasy VII – VIII – w tej kategorii reprezentowała nas Marta Kucharska (kl. VIII), której recytacja również została doceniona przez jurorów wyróżnieniem.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i trzymamy kciuki za Filipa Bieleckiego, który już w piątek (28.02.2020r.) weźmie udział w etapie powiatowym.
Uczniowie klasy II są już częstymi gośćmi biblioteki szkolnej. Rok temu zostali mianowani na czytelników, dzięki czemu mogą korzystać z jej zasobów według potrzeb. Znają zatem zasady zachowania się w bibliotece. Oprócz wypożyczania książek do domu, korzystają z księgozbioru również na zajęciach i w czasie wolnym.
Celem dzisiejszej lekcji bibliotecznej było:
- przypomnienie regulaminu biblioteki,
- poznanie sposobów odnalezienia w bibliotece potrzebnej książki,
- poznanie różnych katalogów bibliotecznych, wypełnienie karty katalogowej,
- przeprowadzenie wywiadu z Panią bibliotekarką,
- wysłuchanie ulubionej książki p. bibliotekarki w ramach akcji ,,Znajomi czytają dzieciom”.
Dziękujemy Pani bibliotekarce Elżbiecie Niemiec za kolejne ciekawe zajęcia, dzięki którym wzbogaciliśmy swoją wiedzę i umiejętności w poruszaniu się w tak wyjątkowym miejscu.
W piątek, 21 lutego 2020r. z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się w naszej szkole konkurs klasowy „Mistrz Poprawności Językowej”. Do udziału w wydarzeniu przystąpiły cztery zespoły z klas V – VIII. Uczniowie rozwiązywali test przygotowany przez polonistów na platformie Kahoot. Konkurs poprzedzony był rozwiązaniem hasała w grze „Językowy escape room” umożliwiającym udział w zabawie. Wszystkie zespoły rozwiązały łamigłówki i wzięły udział w zmaganiach z językiem polskim. Zwycięzcom, czyli klasie VIII, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :).
21stycznia 2020r. uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Na początku ratownik medyczny przypomniał dzieciom, jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować.
Później uczniowie pod czujnym okiem specjalisty przećwiczyli wszystkie czynności, które należy wykonać zanim na miejsce wypadku przybędzie karetka pogotowia. Uczyli się, jak ocenić stan poszkodowanego, jak właściwie przekazać informacje dotyczące nieszczęśliwego zdarzenia służbom ratunkowym. Na fantomach przećwiczyli sposób wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Z zaangażowaniem ćwiczyli przenoszenie chorego z noszy do ambulansu, a następnie w nim mogli obejrzeć jego wyposażenie.
Spotkanie zakończyło się rozdaniem dyplomów uczestnictwa w szkoleniu.
W naszej szkole były to kolejne warsztaty , które zwiększyły świadomość dzieci o tym jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
18 lutego wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się do Domu Kultury w Zbąszynku na dokumentalny film ,,Nasze miejsce na Ziemi”, który szczególnie w dzisiejszym czasie powinien być pozycją obowiązkową dla każdego ucznia, podobnie jak obowiązkowe lektury, ponieważ w wyjątkowy sposób pokazuje , jak człowiek powinien zaufać naturze i żyć z nią w zgodzie. Uświadamia, że jesteśmy częścią otaczającego nas świata i powinniśmy współistnieć z nim, wspierać go, a nie wciąż niszczyć swoimi codziennymi decyzjami.
14 lutego odbył się konkurs recytatorski klas najmłodszych..Klasę pierwszą reprezentowali: Iga Chłopek, Andrzej Kula i Wiktor Gajdecki, klasę drugą: Karolina Szałata, Aron Skaczewski i Paweł Bielecki, klasę trzecią:Zuzanna Krakowian,Lena Gajdecka,Klaudia Aściukiewicz, Adam Bielecki i Adrian Breś.Wszyscy uczestnicy pięknie prezentowali wybrane przez siebie wiersze i każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom.Wyróżnienia otrzymali: Karolina Szałata oraz Wiktor Gajdecki. Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim 25 lutego.Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia !
14.02.2020r. w naszej szkole odbył konkurs recytatorski, który miał wyłonić uczniów do gminnych eliminacji Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Młodzi artyści byli bardzo przejęci występami, ale pomimo tremy zaprezentowali się znakomicie. A oto Ci, którzy będą nas reprezentować 25.02.2020r. w Zbąszynku.
1. Marta Kucharska
2. Filip Bielecki
3. Amelia Bok
4. Martyna Poniedziałek
Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
13.02. 2020r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Wszyscy uczniowie klas I – VIII bardzo dobrze się bawili, świadczył o tym świetny nastrój podczas dyskoteki. Impreza podzielona była na dwie części – wspólne tańce i klasowe zajadanie wspólnie przygotowanych poczęstunków. Zgodnie z tradycją, nie zabrakło też pięknych przebrań, dzięki którym uczniowie zmienili się nie do poznania. Dziękujemy wszystkim uczniom za obecność i wspólną zabawę. :)
SU i OPIEKUNOWIE
23 stycznia 2020 roku odbyła się na sali wiejskiej w Kosieczynie wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie.
Imprezę otworzyły przemówienia zaproszonych gości. Kilka słów powiedziała Pani dyrektor Ewa Heyduk, Pani Maria Dobry, Pani dyrektor przedszkola Danuta Skrzyszewska oraz Pan Burmistrz – Wiesław Czyczerski.
Część artystyczną otworzył występ Mileny Śmiałek i Marty Kucharskiej z klasy VIII. Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły, wspólnie z opiekunami, przygotowali na tę okazję występy. Zgromadzeni goście mogli wysłuchać pięknych recytacji wierszy – życzeń, posłuchać piosenek związanych z Dniem Babci i Dziadka, ale także podziwiać taneczne talenty swoich wnucząt.
Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców wychowanków. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali salę wiejską ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.
Pani Dyrektor i nauczyciele dziękują wszystkim rodzicom, którzy pomogli przygotować niniejszą uroczystość.
16 stycznia 2020 w sali ZOK w Zbąszynku odbył się XV Koncert Kolęd i Pastorałek. Od kilku lat tradycją stał się również nasz udział: Nauczycieli - Uczniów -Rodziców. W tym roku w nieco mniejszym składzie zaprezentowaliśmy się w pastorałce z repertuaru Eleni i Krzysztofa Krawczyka pt."WITAMY CIEBIE, GWIAZDKO NA NIEBIE".
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a wykonawcom za zaangażowanie i piękne wykonanie.
W środę 15 stycznia w godzinach popołudniowych w Centrum Kultury i Folkloru odbyły sie XVI prezentacje wokalno- instrumentalne pt."Kolędy i Pastorałki na ludową nutę i nie tylko..".Celem spotkania było kultywowanie głęboko zakorzenionego w polskiej tradycji zwyczaju śpiewania kolęd.Uczennice z klasy szóstej i siódmej zaprezentowały dwa utwory : pastorałkę pt. "Pokój i nadzieja" i kolędę pt. "Wśród nocnej ciszy".
Dziękujemy dziewczętom za występ ,a Rodzicom i Opiekunom za obecnośc i wsparcie.
Zuzanna Burczak reprezentowała nasza szkołę podczas XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ZOKu w Zbąszynku.
Gorąco dziękujemy Zuzi i jej najbliższej rodzinie za obecność i wsparcie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ozdoby świąteczne - konkurs .
2O grudnia na Szkolnej Wigilii został podsumowany konkurs OZDOBA ŚWIĄTECZNA.
Wyróżnienie otrzymali: Eryk Chłopek kl.VI, Alicja Gajos kl.VI, Zuzanna Szatkowska kl.VI, Maksymilan Wetklo kl.V. Krzysiu Krym kl.V i Adrian Jokiel kl.V.
Wszystkim pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy.
Ozdoby, które były dekoracją szkolnego holu, można zobaczyć w albumie fotograficznym.
9 grudnia spotkaliśmy się w naszej szkole z zaproszonymi przedstawicielami Ikea Industry Poland Sp. z o.o. Oddział Fabryki WEST w Zbąszynku- panią Sylwią Spalle i panem Markiem Komarnickim, aby podsumować prace w ramach projektu „ Nie klikam, a czytam”. Został on przyjęty do realizacji we wrześniu tego roku, którego autorką jest p. Elżbieta Niemiec.
Całość projektu została sfinansowana przez Ikea Industry Poland Sp.z o.o. w ramach Społecznego Zaangażowania. Dzięki wsparciu finansowemu, stworzyliśmy w naszej szkole dwa kąciki czytelnicze i zakupiliśmy ciekawe książki do biblioteki szkolnej.
W podsumowanie całego przedsięwzięcia, włączyliśmy prowadzoną od wielu lat w naszej szkole akcję „ Cała Gmina Czyta Dzieciom”, której koordynatorem jest p. Ewa Buczna. Tym razem rodzice: p. Irimna Szałata, p. Sylwia Grelak, p.Małgorzata Stasiak i p. Tomasz Chłopek wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeczytali fragmenty książki ,, Dzieci w sieci, czyli dobre maniery w Internecie” Z. Staniszewskiej. Dzieci bardzo uważnie słuchały, czego dowodem były trafne odpowiedzi podczas quizu dotyczącego przeczytanych fragmentów książki.
Na zakończenie uczniowie wręczyli przybyłym gościom upominki w formie podziękowań z gromkimi brawami. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a nowe, ciekawe książeczki w szkolnej bibliotece i kąciki czytelnicze będą przypominać o wyjątkowym spotkaniu.
Powered by aSc EduPage