14 lutego odbył się konkurs recytatorski klas najmłodszych..Klasę pierwszą reprezentowali: Iga Chłopek, Andrzej Kula i Wiktor Gajdecki, klasę drugą: Karolina Szałata, Aron Skaczewski i Paweł Bielecki, klasę trzecią:Zuzanna Krakowian,Lena Gajdecka,Klaudia Aściukiewicz, Adam Bielecki i Adrian Breś.Wszyscy uczestnicy pięknie prezentowali wybrane przez siebie wiersze i każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom.Wyróżnienia otrzymali: Karolina Szałata oraz Wiktor Gajdecki. Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim 25 lutego.Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia !
Aktualności
Archiwum Aktualności
Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III
Recytacje klas V-VIII
14.02.2020r. w naszej szkole odbył konkurs recytatorski, który miał wyłonić uczniów do gminnych eliminacji Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Młodzi artyści byli bardzo przejęci występami, ale pomimo tremy zaprezentowali się znakomicie. A oto Ci, którzy będą nas reprezentować 25.02.2020r. w Zbąszynku.
1. Marta Kucharska
2. Filip Bielecki
3. Amelia Bok
4. Martyna Poniedziałek
Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
Bal karnawałowy 2020
13.02. 2020r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Wszyscy uczniowie klas I – VIII bardzo dobrze się bawili, świadczył o tym świetny nastrój podczas dyskoteki. Impreza podzielona była na dwie części – wspólne tańce i klasowe zajadanie wspólnie przygotowanych poczęstunków. Zgodnie z tradycją, nie zabrakło też pięknych przebrań, dzięki którym uczniowie zmienili się nie do poznania. Dziękujemy wszystkim uczniom za obecność i wspólną zabawę. :)
SU i OPIEKUNOWIE
DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2020
23 stycznia 2020 roku odbyła się na sali wiejskiej w Kosieczynie wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie.
Imprezę otworzyły przemówienia zaproszonych gości. Kilka słów powiedziała Pani dyrektor Ewa Heyduk, Pani Maria Dobry, Pani dyrektor przedszkola Danuta Skrzyszewska oraz Pan Burmistrz – Wiesław Czyczerski.
Część artystyczną otworzył występ Mileny Śmiałek i Marty Kucharskiej z klasy VIII. Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły, wspólnie z opiekunami, przygotowali na tę okazję występy. Zgromadzeni goście mogli wysłuchać pięknych recytacji wierszy – życzeń, posłuchać piosenek związanych z Dniem Babci i Dziadka, ale także podziwiać taneczne talenty swoich wnucząt.
Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców wychowanków. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali salę wiejską ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.
Pani Dyrektor i nauczyciele dziękują wszystkim rodzicom, którzy pomogli przygotować niniejszą uroczystość.
XV Koncert Kolęd i Pastorałek w Zbąszynku
16 stycznia 2020 w sali ZOK w Zbąszynku odbył się XV Koncert Kolęd i Pastorałek. Od kilku lat tradycją stał się również nasz udział: Nauczycieli - Uczniów -Rodziców. W tym roku w nieco mniejszym składzie zaprezentowaliśmy się w pastorałce z repertuaru Eleni i Krzysztofa Krawczyka pt."WITAMY CIEBIE, GWIAZDKO NA NIEBIE".
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a wykonawcom za zaangażowanie i piękne wykonanie.
Kolędy i Pastorałki na ludową nutę i nie tylko...
W środę 15 stycznia w godzinach popołudniowych w Centrum Kultury i Folkloru odbyły sie XVI prezentacje wokalno- instrumentalne pt."Kolędy i Pastorałki na ludową nutę i nie tylko..".Celem spotkania było kultywowanie głęboko zakorzenionego w polskiej tradycji zwyczaju śpiewania kolęd.Uczennice z klasy szóstej i siódmej zaprezentowały dwa utwory : pastorałkę pt. "Pokój i nadzieja" i kolędę pt. "Wśród nocnej ciszy".
Dziękujemy dziewczętom za występ ,a Rodzicom i Opiekunom za obecnośc i wsparcie.
WOŚP
Zuzanna Burczak reprezentowała nasza szkołę podczas XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ZOKu w Zbąszynku.
Gorąco dziękujemy Zuzi i jej najbliższej rodzinie za obecność i wsparcie.
Ozdoby świąteczne - konkurs
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ozdoby świąteczne - konkurs .
Ozdoby świąteczne.
2O grudnia na Szkolnej Wigilii został podsumowany konkurs OZDOBA ŚWIĄTECZNA.
Wyróżnienie otrzymali: Eryk Chłopek kl.VI, Alicja Gajos kl.VI, Zuzanna Szatkowska kl.VI, Maksymilan Wetklo kl.V. Krzysiu Krym kl.V i Adrian Jokiel kl.V.
Wszystkim pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy.
Ozdoby, które były dekoracją szkolnego holu, można zobaczyć w albumie fotograficznym.
Nie klikam,a czytam - Cała gmina czyta dzieciom
239 grudnia spotkaliśmy się w naszej szkole z zaproszonymi przedstawicielami Ikea Industry Poland Sp. z o.o. Oddział Fabryki WEST w Zbąszynku- panią Sylwią Spalle i panem Markiem Komarnickim, aby podsumować prace w ramach projektu „ Nie klikam, a czytam”. Został on przyjęty do realizacji we wrześniu tego roku, którego autorką jest p. Elżbieta Niemiec.
Całość projektu została sfinansowana przez Ikea Industry Poland Sp.z o.o. w ramach Społecznego Zaangażowania. Dzięki wsparciu finansowemu, stworzyliśmy w naszej szkole dwa kąciki czytelnicze i zakupiliśmy ciekawe książki do biblioteki szkolnej.
W podsumowanie całego przedsięwzięcia, włączyliśmy prowadzoną od wielu lat w naszej szkole akcję „ Cała Gmina Czyta Dzieciom”, której koordynatorem jest p. Ewa Buczna. Tym razem rodzice: p. Irimna Szałata, p. Sylwia Grelak, p.Małgorzata Stasiak i p. Tomasz Chłopek wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeczytali fragmenty książki ,, Dzieci w sieci, czyli dobre maniery w Internecie” Z. Staniszewskiej. Dzieci bardzo uważnie słuchały, czego dowodem były trafne odpowiedzi podczas quizu dotyczącego przeczytanych fragmentów książki.
Na zakończenie uczniowie wręczyli przybyłym gościom upominki w formie podziękowań z gromkimi brawami. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a nowe, ciekawe książeczki w szkolnej bibliotece i kąciki czytelnicze będą przypominać o wyjątkowym spotkaniu.
V Wigilia Miejska
W sobotę, 7 grudnia na Targowisku Miejskim w Zbąszynku grupka uczniów naszej szkoły zaprezentowala się w świątecznej piosence, włączając się tym samym w organizację V Wigilii Miejskiej. Ponadto, rodzice zadbali o sprzedaż zielonych stroików, które uczniowie wszystkich klas wykonali w szkole. Zapraszamy do galerii.
Serdecznie dziękujemy!
Znajomi czytają dzieciom-kl.2
55Nie mogąc doczekać się spotkania z Mikołajem, postanowiliśmy wyjść, a raczej wyjechać mu naprzeciw. Razem z przedszkolakami pojechaliśmy do Sali zabaw Zuzuland w Świebodzinie. Zabawa była fantastyczna : basen z kuleczkami, skałka, karuzela piłkowa… Przed spotkaniem z Mikołajem musieliśmy się wykazać umiejętnościami plastycznymi. Ozdabialiśmy choinkę, a także wyklejaliśmy buźki. Najciekawszym jednak punktem programu było właśnie spotkanie z samym Mikołajem. Żeby dostać prezent, najpierw musieliśmy się przedstawić, powiedzieć czy byliśmy grzeczni i zaśpiewać piosenkę. Następnie Mikołaj przeczytał swoje ulubione wiersze . Potem była uciecha z otrzymanych prezentów i wspólne zdjęcie z Mikołajem. I kto by pomyślał, że Święty Mikołaj również przyłączy się do kampanii ,,Znajomi czytają dzieciom”. Dziękujemy!
XIX Przegląd Piosenki Dziecięcej
4 grudnia,w środę w godzinach popołudniowych w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się XIX Przegląd Piosenki Dzieciecej. Na scenie prezentowały się dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych naszej gminy. Jury uważnie przysłuchiwało się wszystkim wykonawcom, wyrózniając najlepszych. Naszą szkołę w kategorii klas I- III reprezentował duet z klasy I : Blanka Fabiańczyk i Wiktor Gajdecki, w kategorii klas IV-VI : Zuzanna Burczak kl. V , Agata Buśko kl.VI oraz w kategorii klas VII-VIII Marta Kucharska kl.VIII.
Wyróżnienie otrzymały dziewczęta z klas V-VIII . GRATULUJEMY!
Dziękujemy wszystkim wykonawcom .
Andrzejki 2019
Dnia 28 listopada uczniowie szkoły podstawowej obchodzili andrzejki podczas dyskoteki andrzejkowej. Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą, mieli okazję sprawdzić, co przyniesie im przyszłość korzystając z usług wróżek (każda klasa przygotowała wróżby).
Doskonała zabawa sprawiła, że dyskoteka na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Konkurs plastyczny "Ortograficzne ilustracje - piktogramy"
1824 listopada 2019 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod nazwą „Ortograficzne ilustracje – piktogramy”. Zadaniem uczniów było przedstawienie, za pomocą ilustracji – piktogramu, trudności ortograficznej z: ó, u, h, ch, rz i ż. Konkurs miał na celu pomoc w zapamiętaniu pisowni danych wyrazów. Organizatorami konkursu były: Ewa Buczna i Patrycja Kaczmarek. Spośród wszystkich prac konkursowych Jury w składzie: Danuta Skrzyszewska oraz Przemysław Basiński wybrało osiem. Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ wszystkie prace były wykonane estetycznie i poprawnie ortograficznie. Wyróżnione jednak zostały następujące osoby: Agata Baszko, Paweł Bielecki, Igor Poniedziałek, Martyna Poniedziałek, Zofia Kumke, Kuba Wawrzyniak, Kacper Stasiak. Szczególne wyróżnienie otrzymał Karol Dulat. Nagrodę organizatora otrzymała Maria Małycha, która oddała swoją pracę jako pierwsza. Wyróżnione prace zostaną powieszone na szkolnym korytarzu, aby przypominały uczniom o pisowni danych wyrazów. Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie za zaangażowanie, a nagrodzonym życzmy dalszych sukcesów!
Znajomi czytają dzieciom - kl.2
20 listopada w ramach klasowej kampanii ,,Znajomi czytają dzieciom” oraz propagowania Zdrowego Stylu Życia, uczniowie klasy 2 zaprosili p. Kamila Hołyńskiego , szkolnego nauczyciela wychowania fizycznego.
Spotkanie rozpoczęto Miniolimpiadą sportową, podczas której każdy mógł się wykazać swoimi różnymi umiejętnościami sportowymi , a także przestrzeganiem zasad fair play.
Następnie uczniowie wysłuchali opowiadania Maugo Domańskiej ,,Trening czyni mistrza” czytanego przez gościa. Podczas omawiania tekstu Pan Kamil Hołyński zachęcał dzieci, by prowadziły aktywny tryb życia, przekonywał, że jeśli sport jest pasją, nie ma granic nie do pokonania. Niezależnie od tego, czy chcesz wygrać biegi, dobrze czytać , śpiewać, liczyć – obowiązuje ta sama zasada: trenuj, bo ,,Trening czyni mistrza”. Aby osiągnąć wymarzony sukces, czy to w sporcie, czy też w zupełnie innej dziedzinie – należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, takich jak: systematyczność, zaangażowanie, cierpliwość, czas czy wsparcie.
Na koniec spotkania gość zachęcał do uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych w szkole np.: w trenowaniu piłki siatkowej, a także opowiedział o swoich pasach m.in. o uczestnictwie w różnych biegach, a zwłaszcza w maratonie.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i podziwem oglądali przepiękne medale pana Hołyńskiego przywiezione z różnych miejsc Polski. GRATULACJE! Bardzo miło się rozmawiało, a czas i kolejne zajęcia nie pozwoliły nam na przedłużenie spotkania. Zakończyliśmy je podziękowaniem za przyjęcie zaproszenia i tak ciekawe spotkanie oraz wręczeniem przez gościa Dyplomów za uczestnictwo w Miniolimpiadzie.
Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki !!!
Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej przez naszą szkołę zbiórce karmy i innych rzeczy dla psów i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Nowym Dworze.
Do 13 grudnia 2019 r. zbieramy:
- karmę (suchą i mokrą)
-"przysmaki"
- zabawki dla zwierząt
-koce lub legowiska.
Dary można składać w korytarzu przy głównym wejściu do szkoły.
SU i opiekunowie
Uczniowie klasy 2 w ramach zajęć odwiedzili szkolne izby pamięci w Dąbrówce Wielkopolskiej i Podmoklach Małych. Wyjazd do tych miejsc okazał się jednocześnie podróżą w czasie – dzieci znalazły się wśród setek eksponatów opowiadających o historii tych regionów.Z wielkim zainteresowaniem i dociekliwością oglądały zgromadzone dokumenty i zdjęcia – ostatni ślad po tamtych ludziach i tamtej epoce. Oprowadzającymi były Panie Dyrektorki szkół, a także wychowawczyni klasy. Dziękujemy, za wyjątkowe lekcje historii i miłą atmosferę.
O wyjątkowych postaciach, czyli "Wieczór z książką i filmem"
W piątek 08.11.2019r. odbył się kolejny wieczór z książką i filmem. Tym razem uczniowie klasy V i VI mieli okazję poznać fragmenty powieści „Osobliwy dom pani Peregrine” autorstwa Ransoma Rigginasa oraz obejrzeć jej adaptację filmową. “Osobliwy dom pani Peregrine” to książka o miejscu dla wyjątkowych, osobliwych postaci, które skrywają wiele tajemnic przed światem...
Klasa V i VI w Laboratorium Wyobraźni
5 listopada 2019 roku klasa V i VI wyjechały na wycieczkę do poznańskiego Laboratorium Wyobraźni – miejsca, w którym zabawa spotyka się z nauką.
Tym razem uczniowie odwiedzili „Wystawę Zieloną”, w szczegółowy sposób opisującą powstawanie kolorów, mieszanie się barw oraz światła. Dowiedzieli się, jak powstaje animacja, ruch w kinie czy efekt 3D.
Bardzo ciekawe okazały się zajęcia w laboratorium chemicznym. Uczniowie odkryli, dlaczego „oliwa sprawiedliwa zawsze na wierzch wypływa”, jak mieszać kolory, a także w jaki sposób zrobić „mydłozaura”.
Wycieczka się udała. Najlepszym dowodem na to były uśmiechy na twarzach dzieci i rozmowy w autobusie na temat zajęć.