• Wyniki ankiety dotyczącej dwuletniej pracy w ramach projektu Comenius

• Wyniki ankiety dotyczącej  dwuletniej pracy w ramach projektu Comenius- 2008/2010 dla uczniów klas 4-6.

Rozdano 50 ankiet , wypełniono- 48 , w tym  w jednej ankiecie  nieprawidłowo  zaznaczono odpowiedzi, a 1 ankiety nie oddano.

Wyniki:

1. Czy uczestniczyłeś/-aś w jakichś zadaniach realizowanych w ramach

projektu Comenius?

TAK- 39 ucz.             NIE – 8 ucz.

2. Czy uczestniczyłaś/łeś w wyjazdach do szkół partnerskich, jeśli tak, napisz ile razy wyjeżdżałeś/łaś:

TAK- 29ucz.                  NIE-18 ucz.

3. Czy odniosłeś/-aśkorzyści w wyniku zaangażowania w projekt?

TAK – 32 ucz.           NIE – 10 ucz.    brak odp.- 5 ucz.

4. Wybierz spośród podanych propozycji trzy najważniejsze korzyści ,jakie odniosłeś/aś,realizując zadania projektowe- przy wybranej z nich postaw krzyżyk:

I miejsce- Zdobyłem/am  nowe wiadomości.

II miejsce- Nabrałem/łam  większej odwagi w porozumiewaniu się  językiem angielskim.

III miejsce-Nauczyłem/am  się wyszukiwać informacje.

IV miejsce- Uczestniczyłem/am   w ciekawych zajęciach, pracach.

V miejsceChętniej uczę się  j. angielskiego. Miałem/łam  możliwość  wyjazdu za granicę.

VI miejsce- Poznałem/am  kulturę i tradycje krajów współpartnerskich.

Mogłem/-am  wykazać się swoimi umiejętnościami.

o Inne (możesz dodać coś od siebie)

…poznałem nowych  przyjaciół.

5.  Czy jesteś zadowolony/-a z efektów pracy w ramach realizacji programu Comenius?

TAK- 47 ucz.              NIE- 1 ucz.

6.Czy w miarę upływu czasu projekt spodobał Ci się, zainteresował Cię

bardziej?

TAK  - 41 ucz.            NIE- 6 ucz.        1- brak odp.

7. Czy współpraca między krajami partnerskimi zachęciła Cię do nauki

j. angielskiego?

TAK – 36 ucz.            NIE- 12 ucz.

8. Czy chciałbyś/łabyś, aby  szkoła uczestniczyła w podobnych

projektach w przyszłości?

TAK – 46 ucz.              NIE- 2 ucz.

Wyniki ankiety dotyczącej realizacji projektu Comenius

w Szkole Podstawowej w Kosieczynie- 2008/2010.

dla rodziców.

Rozdano 44 ankiety, 4 ankiet  nie oddano.

1. Czy podoba sięPani/Panu idea współpracy międzynarodowej w szkole podstawowej?

(Proszęzakreślićwłaściwąodpowiedź)

TAK 100%

2. Czy Pani/Pana dziecko uczestniczyło w wyjazdach do szkół partnerskich, jeśli TAK prosimy podkreślić stopień oceniający wyjazdy:

Bardzo dobry- 25 rodziców            Dobry- 3 rodziców

3. Czy Pani/Pana dziecko jest zadowolone z udziału w wydarzeniach związanych z projektem?

TAK – 38 rodziców                      NIE- 2 rodziców

4. Jakie sąwedług Pani/Pana największe korzyści płynące ze współpracy

międzynarodowej?

I miejsce- nauka i doskonalenie języka angielskiego,

II miejsce- poznawanie innych kultur i nawiązywanie przyjaźni,

III miejsce- możliwość wyjazdu, nowe doświadczenia.

5. Czy projekt spełnił Pani/Pana oczekiwania?

TAK- 38 rodziców                   NIE- 2 rodziców

6. Czy informacja o projekcie była odpowiednio rozpropagowana i rzetelnie przekazywana? ( w  gazetkach szkolnych, na zebraniach rodziców, wiadomości przekazywane przez dzieci,  na stronie  internetowej szkoły  i gminy, informacje w prasie):

TAK – 38 rodziców                  NIE- 2 rodziców

7. Czy chciałaby Pani/Pan, aby szkoła przystąpiła ponownie  do podobnego programu współpracy międzynarodowej w przyszłości?

TAK – 38 rodziców                  NIE- 2 rodziców