Tegoroczna akcja zbiórki karmy i smakołyków dla psów ze schroniska w Nowym Dworze - zakończona! Dziękujemy wszystkim darczyńcom - Uczniom i Rodzicom, którzy wzięli udział w niniejszym wydarzeniu.
Opiekunowie SU
Tegoroczna akcja zbiórki karmy i smakołyków dla psów ze schroniska w Nowym Dworze - zakończona! Dziękujemy wszystkim darczyńcom - Uczniom i Rodzicom, którzy wzięli udział w niniejszym wydarzeniu.
Opiekunowie SU
,,Najpiękniejsza choinka,,-konkurs klas l-lll
Za najpiękniejsze choinki wyróżnienie otrzymali: Natalia Szałata,Aleksander Bosik ,Antoni Bartczak, Klaudia Konieczna,Magdalena Bock,Agata Baszko ,Lena Kumke. Gratulujemy!!! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie .
6 grudnia klasę I odwiedził Święty Mikołaj! W nocy, z 5 na 6 grudnia, zostawił list, w którym zawarł instrukcje, gdzie poukrywał prezenty. Poczęstował się słodkościami oraz mlekiem... zostawił trochę bałaganu na oknie, ale to nic. Dziękujemy Święty Mikołaju! :)
M jak....?
Wiesz?
Podziel się ...
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez CKZiU w Zbąszynku.
Włącz kreatywność i DO DZIEŁA - PSTRYK
Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim ogłasza konkurs plastyczny na kartkę świąteczną. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas I – III szkół podstawowych województwa lubuskiego. Termin dostarczenia prac upływa 3 grudnia 2021 r.
Zwycięski projekt będzie oficjalną kartką Wojewody Lubuskiego na Święta Bożego Narodzenia, wysyłaną z życzeniami w formie elektronicznej i tradycyjnej do samorządowców, organów administracji zespolonej i pracowników urzędu. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.
Zachęcamy wszystkich wychowanków przedszkoli i uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy w linku poniżej.
W czwartek, 25.11.2021 roku w Szkole Podstawowej im. Marcina Rożka odbyła się impreza andrzejkowa, czyli wspólna zabawa, tańce i wróżby :)
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE III
Uczciliśmy ten dzień na prezentacji przyniesionych z domu ulubionych książek o misiach , ogladaliśmy bajki z dzieciństwa naszych rodziców oraz wykonaliśmy misie z papieru.
W ubiegłym tygodniu klasa I przystąpiła do pasowania na czytelnika. Uczniowie wybrali się do biblioteki oraz zapoznali się z jej funkcjonowaniem, poznali również zasady korzystania z biblioteki oraz zasady używania książek. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą stałymi bywalcami naszej biblioteki.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
Zbliża się termin tegorocznego Dyktanda na Święto Niepodległości. Każdy będzie mógł wziąć w nim udział, począwszy od uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż po osoby dorosłe; wystarczy posiadać dostęp do internetu. Im więcej uczestników, tym większa kwota trafi do potrzebujących. Organizator przekaże złotówkę za każdą osobę, która 11 listopada rozwiąże dyktando.
- Święto Niepodległości to świetna okazja, aby sięgnąć po różne wątki z polskiej kultury i historii. Przygotowując dyktando, nawiązywaliśmy do tradycji przedwojennych, przywołaliśmy postaci, które na różne sposoby budowały wtedy nasze państwo, ale także odwołaliśmy się do wspólnych wartości. Kiedy mieliśmy już temat, zaczęliśmy szukać trudnych ortograficznie słów i układać z nich spójną opowieść - opowiada autorka tekstów, dr Magdalena Wanot-Miśtura, prezes Fundacji Języka Polskiego.
Przypomnijmy, że organizator przekaże na wskazany cel złotówkę za każdego uczestnika. Więcej o samym wydarzeniu i o pozostałych niespodziankach przygotowanych przez organizatorów przeczytać można na poniższych stronach:
ZAPISY INDYWIDUALNE (dla uczniów i dla dorosłych):
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021
Kategorie wiekowe, wraz z godzinami, w których można będzie rozwiązywać dyktando:
klasy 1-3: od 10:00 do 10:30
klasy 4-6: od 12:00 do 12:30
klasy 7-8: od 15:00 do 15:30
szkoła średnia: od 17:00 do 17:30
dorośli: od 19:00 do 19:30
Każde napisane dyktando to 1 głos i 1 zł na cel, który zwycięży w głosowaniu!!!
Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w charytatywnym Dyktandzie na Święto Niepodległości!
AKADEMIA PANA KLEKSA w SP Kosieczyn 🤩
Uwieńczeniem omawiania lektury "Akademia Pana Kleksa" było wykonanie przez Uczniów klasy IV makiet, które aktualnie zdobią korytarz szkolny 🏠
Zachwytom nie było końca, ponieważ każdy z Uczniów bardzo się postarał! A do wykonania makiet czwartoklasiści użyli przeróżnych materiałów, m.in. klocków lego DUPLO, farb, kartonów, wycinanek, modeliny, a nawet żywych roślin! 😎
Podczas całego cyklu omawiania lektury nie zabrakło również lekcji kleksografii oraz lekcji przędzenia liter!
Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć ⤵️
Tradycyjnie w ostatnim tygodniu października uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać na lekcjach języka angielskiego zwyczaje związane z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
Dzieci realizowały program nauczania w nietypowy, straszny sposób. Lekcje odbywały się w klasie udekorowanej halloweenowymi dekoracjami. Uczestnicy wysłuchali prezentacji o historii Halloween, rozwiązywali ciekawe karty pracy, śpiewali piosenkę połączoną z zabawą ruchową oraz grali w różne gry i zabawy. Celem zajęć było wzbogacanie zasobu słownictwa, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych.
Zajęcia sprzyjały lepszej koncentracji naszych dzieci oraz wspierały wzajemną integrację grupy.
Happy Halloween!
W dniu 29.10.2021r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z cyklu „Wieczór z książką i filmem”. Tym razem postanowiliśmy spotkać się z Adamem Mickiewiczem i jego „Dziadami” cz. II.
Kolejny raz nasza szkoła dołączyła do akcji #Szkoła pamięta.
W tym roku klasa VIII podjęła się zadania posprzątania wejścia na cmentarz w Kosieczynie i zapalenia kilku zniczy, a klasa III odwiedziała groby księży pracujących w naszej miejscowości.
Fotorelację mogą Państwo obejrzeć poniżej.
Dnia 25 października 2021r. na hali sportowej w Zbąszynku odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z żołnierzami z 62 Kompanii Specjalnej „Commando” z Bolesławca.
Zajęcia poprowadzili byli żołnierze 62 KS „Commando”, a w programie były:
- filmy o tematyce wojskowej
- pokaz broni
- wyposażenie żołnierza
- podstawy ratownictwa
- psychologiczne aspekty przetrwania
- wyżywienie współczesnego żołnierza.
Poznańska Bazylika Archikatedralna, położona na wyspie zwanej Ostrów Tumski w Poznaniu, otoczonej korytem Warty i Cybiny, sięga samych początków chrześcijaństwa w Polsce, II połowy X wieku.
Na miejscu obecnej katedry gotyckiej, zbudowano w roku 968 pierwszy kościół katedralny p.w. św. Piotra, murowany z okrzesków martwicy łąkowej i granitu, tynkowany, dł. około 48 metrów. Badania archeologiczne przeprowadzone w 1946 roku odsłoniły liczne fragmenty pierwotnej katedry poznańskiej, co pozwala ustalić, iż wzniesiona została jako bazylika trójnawowa z prezbiterium zamkniętym absydą, z zachodnim masywem wieżowym, mieszczącym dwudzielną emporę, wspartą na okrągłym filarze. Posiadała atrium, w którym odkryto relikty płyty z zaprawy wapiennej, tzw. misy chrzcielnej i krypty grobowe, identyfikowane przez badaczy jako prawdopodobne groby monarsze: księcia Mieszka I i króla Bolesława Chrobrego. Odkryte relikty archeologiczne zabezpieczone metodą elektropetryfikacji można oglądać w kryptach (wybudowanych w latach 1950-1955 i odrestaurowanych w roku 1997).
Na Wzgórzu Lecha wznosi się jeden z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków Polski - Katedra gnieźnieńska. Obecna gotycka budowla pochodzi z przełomu XIV i XV w. i jest trzecim w kolejności kościołem wzniesionym na Wzgórzu. Pierwsza świątynia powstała w latach 970-977. Po zniszczeniach, będących następstwem walk wewnętrznych i najazdu Brzetysława (1038 r.) odbudowano katedrę w stylu romańskim. Była ona miejscem synodu z udziałem legata papieskiego (1103-1104), świadkiem uroczystości związanych z odnalezieniem i umieszczeniem w katedrze relikwii św. Wojciecha. Ostatniej znaczącej przebudowy dokonano w XV-XVIII w. otaczając katedrę wieńcem kaplic, dobudowano wieże południową i północną. Koncepcja przestrzenna katedry oraz rozwiązania w części nawowej nawiązują do wielkiej klasycznej architektury katedr francuskich.
Rezerwat archeologiczny w Biskupinie jest jednym z największych w Europie. Dzięki swojej wyjątkowej wartości dla dziedzictwa kulturowego Polski został uznany za Pomnik Historii. Obejmuje on obszar około 38 ha z licznymi śladami dawnego osadnictwa, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Z nich najsłynniejsze jest stanowisko na półwyspie Jeziora Biskupińskiego z pozostałościami osady obronnej z przełomu epok brązu i żelaza – niezwykle istotne dla tzw. „archeologii mokrej” zajmującej się stanowiskami bagiennymi i torfowymi. Jego odkrycie znalazło się w gronie 100 najważniejszych archeologicznych odkryć XX wieku. Dziś w rezerwacie znajdują się rekonstrukcje:
oraz Chata Pałucka – obiekt etnograficzny, wpisany do rejestru zabytków.
(źródło: https://www.biskupin.pl/rezerwat-archeologiczny/)
Drodzy Uczniowie,
październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, który w tym roku przebiega pod hasłem "Baśnie legendy z całego świata".
Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursach związanych z podaną tematyką, szczegóły już do Was dotarły.
Zapraszam serdecznie
12 pażdziernika klasy 1-3 odwiedziły siedlisko Józefówka. Były zwierzęta, które karmiliśmy, ciekawe prace manualne, pyszna herbata, popcorn i dużo zabawy, a przedE wszystkim spędziliśmy wspólnie czas, poznając się lepiej.
Klasy I i II wybrały się na wycieczkę, by podziwiać jesień. Dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Bieleckiego odwiedziliśmy stacje hodowli roślin w Kosieczynie, gdzie mogliśmy obserwować jesienne prace w polu. Zbieraliśmy również kasztany oraz piękne jesienne liście w parku.
Powered by aSc EduPage