Nawigacja

 • Karaoke pieśni patriotycznej i wojskowej.

  Karaoke pieśni patriotycznej i wojskowej.

  13 listopada o godz.11:00,w dużej sali przy Szkole Podstawowej Pomnika Rodła w Dąbrówce Wlkp.spotkali się uczniowie z trzech szkół naszej gminy, aby uczcić 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowało szesnastu uczniów z klas IV-VII wraz z opiekunem.Po uroczystym powitaniu i rozpoczęciu oraz krótkim programie artystycznym, rozpocząl się wspólny śpiew pieśni patriotycznych i wojskowych w formie karaoke. W ich skład weszło 10 popularnych pieśni:

    Rota, Marsz pierwszej brygady, O,mój rozmarynie, Przybyli ułani, Rozkwitały pąki białych róż, Piechota, Wojenko,wojenko, Serce w plecaku, Czerwone maki na Monte Casino oraz Kocham wolność.

   

   

 • Najpiękniejsza i najmilsza jest nasza Ojczyzna w 100-lecie Narodowego Święta Niepodległości.

  Najpiękniejsza i najmilsza jest nasza Ojczyzna w 100-lecie Narodowego Święta Niepodległości.

  9 listopada w każdej polskiej szkole był dniem szczególnie uroczystym. Podobnie było także w naszej szkole. Już od rana wszyscy uczniowie i nauczyciele oczekiwali tej najważniejszej chwili.

  Po długiej przerwie odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości . O godzinie 11:11 łącząc się ze wszystkimi szkołami w naszym kraju uroczyście odśpiewaliśmy cztery zwrotki "MAZURKA DĄBROWSKIEGO".

  Następnie uczniowie klasy piątej przedstawili w krótkiej inscenizacji historię utraty przez Polskę suwerenności, przebieg starań i walk o nasz kraj oraz okoliczności towarzyszące odzyskaniu niepodległości. 

  W czasie apelu usłyszeliśmy wiersze i piosenki i melodie patriotyczne wygrane na fletach w wykonaniu uczniów klas II, V i VI.

  Do uroczystości dołaczyli także przedszkolacy prezentując własne piosenki i wiersze.

 • Szkolne Dyktando Ortograficzne z okazji 100 lat Niepodległości Polski.

  Szkolne Dyktando Ortograficzne z okazji 100 lat Niepodległości Polski.

  Z okazji 100-lecia Polski Niepodległej wszyscy uczniowie klas VI - VIII przystapili do napisania dyktanda ortograficznego, którego tekst dotyczył godła państwowego. Do etapu II zakwalifikowało się 10 uczniów. Finałowe dyktano na temat flagi narodowej odbyło się 8 listopada. Tytuły Szkolnych Mistrzów Ortografii uzyskali ex aequo: Weronika Cichocka z kl. VI i Klaudiusz Krym z kl. VII. Natomiast Szkolnymi Wicemistrzami Ortografii zostali: Błażej PIskorski z kl. VI i Łukasz Maciejewski z kl. VIII. Gratulujemy!!!

 • Gminny konkurs historyczny "Droga ku niepodległości"

  Gminny konkurs historyczny "Droga ku niepodległości"

  05.11.2018 w naszej szkole odbył się gminny konkurs historyczny w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W turnieju udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zbąszynku, Szkoły Podstawowej im. Marcina Rożka w Kosieczynie i CKU w Zbąszynku. Głównymi celami konkursu były:

  - kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie pogłębiania wiedzy na temat hymnu i  historii Polski (1918- 1939), a także zagadnień związanych z krajem;

  - kultywowanie wartości, ideałów i postaw patriotycznych polskich działaczy niepodległościowych;

  - budzenie zainteresowania przeszłością i zachęcenie młodzieży do podjęcia samodzielnych badań nad historią Polski;

  - rozwijanie umiejętności pracy ze źródłami historycznymi.

  Uczniowie odpowiadali na pytania związane z hymnem narodowym i procesem odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali:

  I miejsce – Marta Kucharska (klasa IV )

  II miejsce -  Szymon Krakowian (klasa IV)

  III miejsce - Martyna Horowska (Klasa IV)

  W kategorii szkół ponadpodstawowych zwycięzcami zostali:

  I miejsce – Szymon Jędrzejczak (klasa IV )

  II miejsce – Zuzanna Jędrzejczak (klasa III)

  III miejsce – Łukasz Saloch (klasa II)

  Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • Konkursy o tematyce patriotycznej

  Konkursy o tematyce patriotycznej

    11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Aby uczcić ten dzień w naszej szkole zostały ogłoszone różne  konkursy m.in. plastyczne. Jednym z nich był konkurs  dla uczniów klasy I i II  pt.:,,NASZE GODŁO – ORZEŁ BIAŁY”. Oddano  23  prace, które wyeksponowano w holu szkoły. Wszystkie były wyjątkowe, pomysłowość przerosła nasze oczekiwania. Pojawiły się różne techniki: rysunek, malowanka, wyklejanka bibułą, wycinanką, makaronem, piórkami, kokosem, wełną….W wszystkich pracach widoczny był duży wkład pracy ucznia, często z całą rodziną -:)Trudno było wybrać najładniejszą, dlatego prawie wszystkie otrzymały wyróżnienia. Szczególne wyróżnienie otrzymali: z klasy I-Paweł Bielecki,Konrad Gaudyn, Igor Poniedziałek, Aron Skaczewski, Jakub Wawrzyniak, a z klasy II- Zuzanna Krakowian i Karol Dulat.

  Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, a wyróżnieni -,,Kolorowanki patriotyczne”. GRATULUJEMY!!

    Rodzicom dziękujemy za wspieranie swoich pociech, za zaangażowanie i współpracę ze szkołą.

   

            Dla uczniów klas IV-VIII tematem konkursu plastycznego była MOJA MAŁA OJCZYZNA.

  Uczestnicy zaprezentowali w ciekawy sposób swoje miejsce zamieszkania lub najbliższą okolicę, użyawjąc w swoich pracach róznych technik: wyklejankę, malowanie farbami, pastelami a nawet fotografię.

  Do konkursu przystąpiło 11 uczniów wykazując równocześnie swoją patriotyczną postawę :

  Maks Wetklo kl.IV, Nela Daról kl,IV, Zosia Kumke kl.V, Kinga Krym kl.V, Oliwia Panasiuk kl.V, Wiktor Szatkowski kl.V, Martyna Poniedziałek kl.V,Oliwier Danysz kl.V, Filip Kleszcz kl.VI,Paulina Wittke kl.VI oraz Szymon Krakowiankl.VII.

  Podziękowanie w postaci upominku oraz pamiątkowego dyplomu otrzymali wszyscy uczestnicy;

  wśród nich pięciu otrzymało wyróżnienie oraz puzzle z widokiem Wawelu. Są to:

  Maks Wetklo, Filip Kleszcz, Szymon Krakowian, Paulina Wittke i Zosia Kumke.  GRATULUJEMY!

 • Poruszająca lekcja patriotyzmu

  Poruszająca lekcja patriotyzmu

  W tych szczególnych dniach obchodów 100 - lecia Polski Niepodległej spektakl "Kolumbowie" Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, wystawiony 7 listopada w ZOK, był dla naszych uczniów kl. VI - VIII poruszającą lekcją patriotyzmu. Obejrzeli go z wielkim zainteresowaniem, w ogromnym skupieniu i świadomością tragicznej historii czasów wojny i okupacji. Opowieść o młodych, pełnych radości i marzeń, ludziach, którzy w obliczu tragicznej rzeczywistości musieli szybko dojrzeć, dokonywać dramatycznych wyborów, żyć w strachu o bliskich, cierpieć, poświęcić swe życie, ginąc w walce z okupantem, sprawiła, że nasi młodzi widzowie wyszli z przedstawienia z dużą dozą refleksji i wzruszeń.

  Spektakl był hołdem złożonym tym, którzy ponieśli najwyższą cenę, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Nie wolno nam zapomnieć o tym pokoleniu i zmarnować jego ofiary.

 • KAŻDY RUCH W INTERNECIE ZOSTAWIA ŚLAD !

  KAŻDY RUCH W INTERNECIE ZOSTAWIA ŚLAD !

  W dniu 07.11.2018 r. uczniowie klas IV i V obejrzeli w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury przedstawienie „Dzieci@sieci” w wykonaniu aktorów teatru ALERT.

  Spektakl opowiadał o pokoleniu  młodych ludzi, którzy od najmłodszych lat wychowują się w środowisku medialnym. Aktywność medialna dzieci bywa coraz bardziej ryzykowna, należy więc uczulać młodych ludzi, uświadamiać, rozmawiać z nimi i uczyć ich funkcjonowania we współczesnej sieciowej rzeczywistości. Grupa teatralna ALERT opowiedziała młodym widzom ciekawą historię, pełną zabawnych sytuacji i zaskakujących rozwiązań. Była też formą przekonania dzieci, że teatr jest miejscem magicznym, dla którego warto nawet zrezygnować z godziny przed komputerem. Spektakl „Dzieci@sieci” opowiadał również o przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami, o akceptacji i niezastąpionym, realnym kontakcie z drugim człowiekiem. Przestrzegał młodych widzów też przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazywał konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl ukazał problem cyberprzemocy i konsekwencji jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w internecie.  KAŻDY RUCH W INTERNECIE ZOSTAWIA ŚLAD !

   

 • Dorotka po drugiej stronie lustra

  Dorotka po drugiej stronie lustra

   7 listopada uczniowie  klasy I i II wybrali się do Domu Kultury w Zbąszynku na przedstawienie pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego „Alert” z Wrocławia. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Niezwykle podobała się fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne. Wiele wrażeń wywołały także stroje i oprawa wizualna. Można było śpiewać piosenki i interpretować ruchem słuchane utwory. Podane w przystępny, stosowny do wieku odbiorców, treści zawierały prawdy stare jak świat.

  Okazuje się, że:

  • dobro zawsze zwycięża,
  • wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej,
  • warto wierzyć we własne siły,
  • przyjaźń pokona największe przeciwności losu.

  v

 • Pamiętając o tych, którzy odeszli…

  Pamiętając o tych, którzy odeszli…

  W dniu 31. 10.2018r. uczniowie klasy IV wraz z opiekunem zorganizowali podczas lekcji wychowawczej akcję sprzątania cmentarza w Kosieczynie. Po wykonanej pracy uczniowie odwiedzili groby swoich bliskich.

   

 • Dla Niepodległej - Wieczór z książką i filmem

  Dla Niepodległej - Wieczór z książką i filmem

  Pierwszy w tym roku szkolnym "Wieczór z książką i filmem" podjętą tematyką wpisał się w szkolne obchody 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klas VII - VIII rozmawiali o epopei narodowej "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, czytali wybrane fragmenty, a następnie obejrzeli adaptację tego dzieła w reżyserii Andrzeja Wajdy. Natomiast uczniowie klas IV - VI swoje spotkanie poświęcili "Chłopcom z Placu Broni" Ferenca Molnara - książce i jej ekranizacji, ukazującym miłość bohaterów do ukochanego miejsca na ziemi. Wieczór uświadomił uczniom ogromne znaczenie i wpływ na nasze życie Wielkiej i Małej Ojczyzny, której jesteśmy częścią, w której funkcjonujemy i z którą jesteśmy związani emocjonalnie.

 • Droga ku wolności - inauguracja międzyszkolnych obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Droga ku wolności - inauguracja międzyszkolnych obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  17.10.2018

  Droga ku wolności - inauguracja międzyszkolnych obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę - Obrazek 1

  17 października br. uczniowie naszej szkoły (Marta Kucharska, Martyna Horowska i Szymon Krakowian) wzięli udział w grze miejsko – terenowej Droga ku wolności zorganizowanej przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Zbąszynku. Zabawa inaugurowała międzyszkolne obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Zadaniem wszystkich drużyn było poprawne rozwiązanie zadań w każdym z punktów kontrolnych wyznaczonych przez organizatora, które znajdowały się różnych miejscach na terenie Gminy Zbąszynek.

  Łamigłówki i polecenia dotyczyły tematyki niepodległościowej (1914 -1922) – postaci historycznych z tego okresu, historii polskich symboli narodowych oraz podstawowej wiedzy z pierwszej pomocy.

  Wszystkie grupy zaliczyły większość zadań i spotkały się w wyznaczonym miejscu, gdzie nastąpiło rozdanie nagród i upominków oraz ognisko.wink

   

 • DEN, czyli Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

  DEN, czyli Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
  12.10.2018

  "Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”

  Wyżej przywołane motto Marka Twaina przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce 12 października w Szkole Podstawowej im. Marcina Rożka w Kosieczynie.

  Uczniowie szkoły wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu święta wszystkich pracowników szkoły przygotowali kilka artystycznych wystąpień.  

  W tym uroczystym dniu słowa podziękowania i życzenia przekazał pracownikom szkoły Burmistrz Zbąszynka Pan Wiesław Czyczerski, a także Pan Dyrektor Sławomir Matysik, który serdecznie powitał nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz emerytowanych nauczycieli.

  Wychowankowie przekazali pracownikom szkoły najlepsze życzenia. Swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu wrażeń.

   

 • Detektyw Pozytywka

  Detektyw Pozytywka

    12 października uczniowie klasy I i II wybrali się do Sulechowa na przedstawienie teatralne ,,Detektyw Pozytywka” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Struktura widowiska pomogła małym widzom krok za krokiem śledzić poczynania sympatycznego detektywa, dzięki czemu mogli rozwijać zdolność logicznego myślenia, poprzez wspólne  analizowanie prostych zjawisk przyrody i otaczającego świata.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

        Do VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w Naszej Szkole przystąpiło 76 uczniów z klas IV - VIII. Z tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia egzamin ukończyło 28 egzaminowanych. 

        Niepokonana okazała się uczennica klasy VII - Marta Kucharska, która w czasie 8 sekund bez błędu odpowiedziała na pięć przykładów z mnożenia i dzielenia w zakresie 100.

  Gratulujemy!!!

 • Klasa 1 czytelnikami szkolnej biblioteki

  Klasa 1 czytelnikami szkolnej biblioteki

  Już 4 października uczniowie klasy 1 zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Celem wizyty było zachęcanie uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek, a tym samym rozwijania umiejętności  czytania.  Po zapoznaniu się z regulaminem,  uczniowie wypożyczyli pierwsze książeczki, które na długo zostaną w ich pamięci.

 • Wrześniowe ciekawostki w klasie pierwszej.

  Wrześniowe ciekawostki w klasie pierwszej.

    Już od pierwszego dnia w szkole na pierwszaków czekało wiele niespodzianek.

   W pierwszym  tygodniu nauki uczniowie zwiedzili całą szkołę oraz poznali jej wszystkich pracowników. Pierwsze kroki skierowali do klasy II, która wraz z  jej wychowawczynią powitała ich serdecznie i zwróciła uwagę na  to, że oni również uczą się z podręczników, które noszą tytuł  ,, Elementarz  Odkrywców”. Następnie udali się do klas starszych, których uczniowie  zapewniali , że mogą na nich liczyć w każdej potrzebie.  Pierwszacy nie ominęli piwnicy. Ci najodważniejsi mogli się przekonać, że w niej nie jest tak strasznie. Znajduje się tam  wiele ciekawego sprzętu , z którego na pewno będą korzystać  podczas niejednych zajęć.

    Na koniec  uczniowie zawitali do gabinetu Pana dyrektora, z którym podzielili się swoimi wrażeniami z dotychczasowego pobytu w szkole.

    Najmilszymi odwiedzinami była wizyta w przedszkolu. Nie było końca uściskom, wymianie uśmiechów, radości i zapewnień, że przez cały rok szkolny będziemy się odwiedzać przy każdej, nadarzającej się okazji.

    20 września pierwszaków odwiedziła pani pielęgniarka, która została zaproszona, aby porozmawiać na temat higieny osobistej i potrzebnych do niej przyborów. Dzieci trafnie wskazywały i wyjaśniały, które przybory służą jako osobiste, a którymi można się dzielić.

    21 września ,,Sprzątaliśmy Świat” – teren wokół szkoły.

    24 września ruszyła klasowa akcja ,,Znajomi czytają dzieciom”, którą rozpoczęła Pani Elżbieta Niemiec, czytając  fragmenty pierwszej lektury,, Pierwszaki z kosmosu” Rafała Witek. Pełne humoru opowiadanie utwierdziło uczniów, że do szkoły mogą uczęszczać wszystkie dzieci, nawet z odległych  krajów.

    Następnego  dnia  udaliśmy się do przedszkola na teatrzyk pt.: ,,Maluchy i starszaki to bezpieczne szkolniaki”  w celu podsumowania tygodnia zajęć, podczas którego przypominaliśmy i uczyliśmy się zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach.

    W ostatnim dniu szkolnego września wiele się działo. Rozpoczęliśmy  go wyjątkowym świętem- ,, Dniem Chłopaka”. Chłopcy od klasowych koleżanek otrzymali piękne życzenia  oraz wyjątkowo słodką czekoladę. Koledzy również stanęli na wysokości zadania i w podziękowaniu za pamięć zrewanżowali się dziewczynkom także  czekoladą.  Z okazji tego święta, przemiłą niespodziankę zrobiła Pani Danusia Skrzyszewska, która zaprosiła pierwszaków do przedszkola na spotkanie z panem, który jest historykiem wojskowości i z ogromna pasją dzieli się soją wiedzą również z małymi dziećmi. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci mogły zobaczyć , dotknąć i założyć niektóre elementy zbroi rycerza średniowiecznego.  Na koniec spotkania pierwszoklasiści   po raz kolejny byli pasowani, tym razem na rycerza. Po spotkaniu udali się na boisko szkolne , gdzie reprezentanci klasy uczestniczyli w gminnych biegach terenowych. Medalu nie zdobyliśmy, ale po takiej rywalizacji, każdy czuł się zwycięzcą !! GRATULACJE!!

     I już pierwszy miesiąc w szkole za PIERWSZAKAMI -:)

 • Biegi przełajowe

  Biegi przełajowe
  28.09.2018

  W piątek, 28 września 2018 w naszej szkole odbędą sie biegi przełajowe z udziałem uczniów naszej szkoły oraz reprezentantów szkół podstawowych ze Zbąszynka i Dąbrówki Wlkp.

  Startujemy o godzinie 10 na boisku szkolnym.

  Gorąco zapraszamy rodzicow do dopingowania naszych reprezentantów.

  Liczymy na ładną pogodę i udane zawody

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

  SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

  DNIA 21 WRZEŚNIA CAŁA SZKOŁA WZIĘŁA UDZIAŁ W COROCZNEJ AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA

  Każda klasa miała wytyczony teren do wysprzątania:

  klasa I oraz II-                teren przy szkole

  klasa IV oraz V-              ulica Główna

  klasa VI-                         ulica Mała

  klasa VII-                        ulica Główna i Podgórna

  klasa VIII-                       tereny polne i ulica Okrężna

  WSZYTSKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

 • Pasowanie na ucznia w nowym roku szkolnym 2018/2019

  Pasowanie na ucznia w nowym roku szkolnym 2018/2019

   

    Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest  przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności - najmłodszych kolegów.

    W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 3 września- 12uczniów w obecności dyrektora szkoły p. Sławomira Matysika, ks. Dziekana Zdzisława Przybysza, pani sołtys Marii Dobry, kochanych rodziców i całej społeczności, złożyli jako pierwsi w historii  ślubowanie na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania dyrektor  dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuje Cię na ucznia…” – mówił, dotykając ołówkiem, jak  czarodziejską różdżką ramion najmłodszych dzieci.

     Po pasowaniu, każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i dużą kredkę.

     Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

 • Bezcenne rady, wskazówki, informacje...

  Bezcenne rady, wskazówki, informacje...

  Pod koniec roku szkolnego uczniowie klasy III spotkali się z przyszłym wychowawcą - Panem Karolem Prządką, a także z kolegami z klasy IV . Głównym celem spotkania, było udzielenie przez kolegów  cennych wskazówek dotyczących nauki w klasie czwartej. Nie obyło się bez pytań trzecioklasistów do starszych kolegów i przyszłego wychowawcy, dzięki którym każdy mógł usłyszeć odpowiedź na nurtujące go pytanie.  Były to bezcenne wskazówki , rady dla uczniów jaki i dla ich rodziców, które zostały spisane i przekazane zainteresowanym.   Na pewno przydadzą się w czwartej klasie.  Życzymy powodzenia!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Kosieczynie
  Kosieczyn, ul.Główna 1
  66-210 Zbąszynek
 • fax 068 384 97 15,
  tel. 504 040 564

Galeria zdjęć