• AKCJA - TOSTY

W poprzedni czwartek w naszej szkole odbyła się sprzedaż tostów. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla Pani Iwony.

Zachęcamy również Państwa do pomocy:

• WIECZÓR FILMOWY

Wieczór filmowy w klasie 6 był niezwykły, ponieważ uczniowie przenieśli się do magicznego świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena. Podczas wydarzenia oglądali pierwszą części ekranizacji "Hobbita", czyli "Hobbit: Niezwykła podróż". Ta fascynująca opowieść opowiada o Bilbo Bagginsie, spokojnym hobbitcie, którego spokojne życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy niespodziewanie dołącza do niego grupa krasnoludów pod przewodnictwem Thorina Dębowej Tarczy.

• Akcja "Żonkile" 2024

19 kwietnia 2024 r. nasza szkoła włączyła się w dwunastą edycję akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie zostali zapoznani z wydarzeniami z tamtego okresu i wykonali papierowe żonkile, które wyglądem przypominają Gwiazdę Dawida – symbol stygmatyzacji ludności żydowskiej w czasie wojny.

• 14 kwietnia. Narodowe Święto Chrztu Polski

15 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Narodowego Święta Chrztu Polski, obchodzonego 14 kwietnia. Uczniowie klasy IV i VII przedstawili krótki rys historyczny związany z początkiem naszej państwowości i rozwojem chrześcijaństwa na ziemiach polskich.

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, które jest uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miało ono fundamentalne znaczenie polityczne, tożsamościowe, a także kulturowe i wprowadziło rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 12 kwietnia u Marcina Rożka poezja unosiła się w powietrzu, a to za sprawą Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.

Dziękujemy wszystkim uczniom- uczestnikom i ich rodzicom, za przygotowanie wspaniałych recytacji wierszy i fragmentów prozy.

Dziękujemy za poświęcony czas Paniom Halinie Rogalskiej i Danucie Skrzyszewskiej – jurorkom, które podczas dłuuugich obrad wyłoniły zwycięzców. Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę 8 maja w gminnym etapie Lubuskich Konfrontacji Artystycznych 2024 – RECYTACJA w ZOK.

• Gmina Zbąszynek
      • Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim